Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tízóraira csak innivaló?

Tízóraira csak innivaló?

Figyelt kérdés
Nem értem a bölcsit, úgy tudtam, h naponta 5* kell enni, de ott a reggeli és az ebéd között csak tea vagy gyümölcslé van kaja nélkül. Mi az oka? Szerintem ez kevés.. Szerinted?
2012. jan. 11. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Kevésnek-kevés de ennyit ad az önkormányzat. Ezért kell a legtöbb helyen ropogtatni valót, vagy gyümölcsöt bevinni, h valamit kapjanak az innivaló mellé.
2012. jan. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez vicc..legalább egy almát adnának.

Kedves kérdező! Melyik kerületben laksz?

2012. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nálunk csak nyáron van gyümilé,amikor tízórai időben kint vannak az udvaron,és egyszerűbb gyümilevet adni.ilyenkor zöldség csíkok,reszelt zöldség,gyümölcs szokott lenni.de nálunk mindenki rendszeresen visz be gyümölcsöt,kukit,ropit,így ilyenkor kapnak azt is
2012. jan. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is csak gyümölcslé van, és elég is bőven, különben nem ennék meg a kicsik az ebédet.

Gondolj bele: 8-1/2 9 között reggeliznek, aztán 1/2 12-kor már ebéd van. A kettő között 3 és fél óra a különbség, ennyi időbe nem is fér bele még egy teljes értékű étkezés.

Ha a fiam tízóraira akár egy almát is megeszik, akkor már 3 falatnál nem eszik többet ebédre, és szerintem azért az ebéd fontosabb, mint a tízórai.

És nem azért adnak ennyit, mert ennyit ad az önkormányzat, hanem azért, mert így ésszerű.

2012. jan. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

21,36-os vagyok!

Teljesen kiesett,hogy mikor reggeliznek,persze,így már érthetőbb!

2012. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

az, hogy teát kap, az tényleg gáz.


úgy van előírva, hogy gyümölcslének kell lennie a 10órainak (mármint ha folyadékot kapnak) az tápláló, nekik még étkezésnek számít, és előtt 1,5 órával reggeliznek, után 1,5 órával ebédelnek, szóval nem olyan vészes, hogy 3 órán keresztül éheztetik a gyereket ;)


mi bölcsinkben minden nap egy anyuka visz be gyümit így a gyümilé mellé kapnak 2 falat almát is :)

2012. jan. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyümölcslé? Röhej. Nálunk olyan volt a gyümölcslé, mint az ízesített víz. Vagy higították a gyümölcslevet, vagy a 2%-osta adták nekik. Hogy az nem volt laktató, az tuti, de egyébként tényleg jobban ebédelnek.
2012. jan. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is gyümölcslé volt anno a bölcsiben, de valóban nem kell több. Sok gyerek otthon is eszik valamit, legalábbis az én lányom igen, amikor beért, akkor reggeliztek kb. 1/2 9-ig, aztán már tényleg 1/2 12-kor kezdtek ebédelni. A közti gyümölcslé pont megfelelő volt. Én nem kóstoltam meg, hogy híg vagy nem híg, ez tény, de a lányom sosem panaszkodott, viszont az ebédet valóban jobban megették. Most oviban már nincs tízórai, csak reggel, ebéd, uzsi.
2012. jan. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Figyi, 5x kell enni, ez igaz, de ebből csak 3-at esznek az oviban/bölcsiben, nem?

Mondjuk, ha 8-kor kel a gyerek és 3/4 9-kor már reggelizik az oviban, akkor neki valóban kimarad 1.

De abba a 3-3,5 órába, ami az ovis/bölcsis reggeli és az ebéd között eltelik, elég érdekes lenne még egy tápláló tízórait is beiktatni, akkor a haspók gyerekeken kívül senki sem enné meg az ebédet :)

Ha általánosságban nézzük, akkor a dolgozó szülős családoknál olyan 6-7 körül van ébredés, tehát akkor van reggeli, így nekik a 3/4 9-es ovis/bölcsis reggeli már tul.képpen tízórai :) Sőt, az én gyerekeim délután is esznek még itthon gyümölcsöt vagy valami nasit és 6-7 között meg már vacsi van, tehát ők végül is 6x esznek egy nap + délelőtt 10 órakor kapnak még az udvaron gyümölcsöt is, amit persze a szülőknek kell vinni...

2012. jan. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!