Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adtok tízóraira és uzsira...

Mit adtok tízóraira és uzsira 2 év körüli gyerkőcötöknek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 07:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kenyeret, kiflit, joghurtot, gyümölcsöt és hasonlókat.
2011. jún. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

nem nagyon kap tízórait,mert reggel fél 7-kor iszik 2.5 dl tejet 8-fél 9 körül reggelizik,és utána max egy túrórúdit kap a boltba fél 12 kor ebédel,mert délben lefekszik aludni.

Uzsonna általában 1 joghurt,vagy gyümölcs rizs,vagy gyümölcs.töményebb nem,mert akkor nem vacsizik rendesen.

2011. jún. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nálunk a tízórai tulajdonképpen a reggeli, mert ébredés után megiszik két deci kakaót és enni nem kér, csak sokkal később. Így tízóraira tulajdonképpen reggelizünk.

Uzsonnára gyümölcsöket, joghurtot, kölesgolyót apró falatkákat kap.

2011. jún. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Joghurt, krémtúró, gyümölcs, keksz. Mikor mi. A lényeg, hogy nálunk nem lehet nagy mennyiség, mert akkor nem ebédel.
2011. jún. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Reggel tejet iszik, késöbb egy kis vajas-mézes piritos, vagy lekváros, vagy kis túrórudi vagy pogácsa, kis kifli. Délután puding gyümölccsel, piskóta, magok, mint szotyi, tökmag, kesudió, ezeket szereti nagyon, vagy kis szendvicsfalatok, sága selyemsonka a kedvenc sajttal, magos kenyérrel. szoktam tejszines barack vagy egyéb gyümölcslevest is adni ilyenkor neki.
2011. jún. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Gyümölcs, joghurt, néha egy tejszelet, ilyesmiket.
2011. jún. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azért kérdeztem, mert a védőnő szerint ez édes kevés, mármint a joghurt, a krémtúró, a gyümölcs, stb. Szerinte ezek max. desszertnek jók.

2011. jún. 14. 12:08
 8/14 anonim ***** válasza:

Az én 21 hónaposomnak sem elég ennyi étel, amennyit írnak a többiek. Kislány, hatalmas étvággyal, a gyümölcstől nem lakik jól, akármennyit eszik. Bolti dolgokat meg sem eszi (ennek örülök, szerintem túlzás, amilyen édesek), így tízóraira és uzsira is megpróbálok valami laktatót is adni a gyümölcs mellé. Nagyon szereti a vajas kenyeret felvágottal, sajttal, paradicsommal, ezzel kibír 2 órát.. xD Ebédre is fal, meg úgy általában minden étkezésre elég jól eszik így is. Kekszet csak babakocsikázás közben kér (ő még nagyon szereti, ha tologatva van xD), de akkor mindig.

Egy időben megette a krémtúrót és tejszeletet, de nem sokáig tartott ez a szeretet, rájött, hogy semmi értelme... :) Szerintem is csak desszertnek jó, semmiképpen sem étel, amivel ki lehetne bírni a következő nagy-étkezésig.

Szoktam neki csinálni gyümölcsjoghurot (natúrba teszem, + zabpehely, vagy kekszdara, vagy vegyes gabona a dm-ből). Ezt szereti, de csak vacsira eszi meg, merthogy tejet nem iszik, így tejtermékkel pótolom.

Ha sütök sütit, azt eszeget uzsira, miután felébred az alvásból.

2011. jún. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam fél 9 körül megissza reggel a tejet van amikor nem szik már semmit délelőtt csak ebédel, de van amikor egy túró-rudit vagy kekszet majszol.

Délután ha felébredt gyümit vagy joghurtot eszik.

2011. jún. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A 12:36-os válaszolónak!

Nálunk az a gond, hogy örülök ha 1 joghurtot v. krémtúrót meg tudok etetni vele. Még vacsira v. reggelire sem tudok megetetni vele 1 egész szendvicset.

Szóval szerintem gyerekfüggő, hogy mekkora az étvágya.

Az enyém sosem volt egy nagy evő. Bár az igazat megvallva én is jó lakok annyival amennyit Ő eszik :)

2011. jún. 14. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!