Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom februárban lesz 2...

Kislányom februárban lesz 2 éves hogyan kezdjem rászoktatni a bilire?

Figyelt kérdés
1,5 éves kora óta próbálkozunk és eleinte ment is a dolog (belekakilt a bilibe ha ráültettem reggeli vagy ebéd után) aztán egyszer csak már nem akart a bilibe kakilni.
2012. jan. 11. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:

először is várd meg a tavaszt. beszél már?


az, hogy 1,5 évesen ha ráültetted a bilire és épp kellett neki belement, az nagyon távol van a szobatisztasághoz, mondhatni semmi köze a kettőnek egymáshoz :/ lényeg az lenne, hogy ő szóljon, hogy pisilnie kell, majd tartsa míg a biliig ér, nem árt, hogy le tudja venni egyedül a bugyiját és tudatosan belepisil :)


beszélgessetek sokat erről és mutasd neki, kínáld fel neki lehetőségnek, hátha választja és rákap :)

2012. jan. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne siettesd! Nyárig is nyugodtan várhatsz.
2012. jan. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pontosan. Nyár!
2012. jan. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom most lesz 2.Nyáron próbálkoztunk,tetszett neki,szólt-mikor már bepisilt :) Nem is erőltettük akkor.Most fürdés előtt,mior már nincs rajta pelus szól,ha wc-re kell.Ezért is gondoltam,ha vége a vizsgaidőszaknak intenzíven rá fekszünk a dolgokra.Remélem addig nem unja/veszti el az érdeklődését (2 hét).
2012. jan. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam decemberben volt 2 éves és valószínűleg nyáron kezdjük el.A bölcsiben a gondozónéni véleménye is ez volt mikor kérdeztem.Amúgy az én fiam még nem beszél és azért fontos lenne,hogy tudjon szólni ha kell neki pisilni,kakilni.
2012. jan. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válasz (mert az lemaradt :D)

Leveszed róla a pelust.Valószínüleg nem fog szólni az elején szólni.Mikor bepisil,picit rajtad hagyod a vizes nadrágot,hogy érezze ez nem kellemes.Megkérdezed kell-e pisilnie,esetleg ki is viszed.Mi megdicsérjük amikor sikerül,a baleseteknek nem kerítünk nagy feneket:megbeszéljük,hogy legközelebb hamarabb szóljon.

Van,aki csak órákra veszi le a pelust,van aki szerint mrá ne is adjuk vissza rá.Az utóbbival fogom kezdeni,aztán meglátjuk mi lesz.

Sik sikert!:D

(Szerintem nagyon gyerek függő,mikor áll készen.Ezt mindenkinek magának kell éreznie.)

2012. jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!