Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Barátnőm kislánya februárban...

Zkriszti3 kérdése:

Barátnőm kislánya februárban lesz 3 éves. Az óvodában azt mondták csak szeptembertől veszik be. Ha nem megy megvonják a családi pótlékot. Kinek érkezett már ilyen levél?

Figyelt kérdés
Februártól szeptemberig nem kap. Az óvodában viszont nincs hely.
2012. jan. 6. 11:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
a levéllel be kell menni az önkormányzatba és ott, a helyszínen írásban kell panaszt tenni! lesz hely :)
2012. jan. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Javítsatok ki ha tévedek, de a kötelező-3 éves-kortól-az ovi csak 2014-től él, nem? Akkor nem értem, hogy miért vonnák meg feb-szept a családi pótlékot?

Egyébként meg önkormányzat, védőnő.

2012. jan. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sőt a nagyobb gyermektől megvonták a gyermekvédelmit mert beteg volt 10 munkanapon túl. Decemberben már nem kapta , pedig problémás a kislány. Sokszor beteg.
2012. jan. 6. 12:19
 4/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez hol van?

Az én fiam áprilisban lesz 3, de nem tudok ilyenről

Sőt a nagyobb 3 hetet itthon volt, de semmi kedvezményt nem vontak meg.

2012. jan. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Veszprém megye egyik városa. Lehet, hogy ez önkormányzati döntés ?
2012. jan. 6. 12:27
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Vannak olyan önkormányzatok, ahol bekeményítettek. Azt hiszem Borsod megye egyes részein is szigorítják az ilyen juttatásokat. Talán az ilyen halmozottan hátrányos helyzetű családoknál, ahol kis is járnak a hivatalból, ahol nem dolgoznak, csak segélyen tengődnek, a gyereket se látják el rendesen, nem járatják oviba, suliba stb. Ha jól hallottam ilyen helyeken már szigorítanak, vagy tervezik, nem tudom. Félre ne érts, nem azt mondtam, hogy a barátnőd ilyen lenne, csak azt, hogy ilyenről már hallottam bizonyos esetekben.

De a családi pótlékról nem hinném, hogy az önkormányzat dönt. Az más ügy..

Szóval segíteni nem tudok, konkrétat nem tudok mondani. Hallani ezt azt, de tapasztalatot nem tudok írni, mert itt még ilyenről nem hallottam.

2012. jan. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Van benne igazság amit írsz. A családi pótlék ügyben ajánlom a barátnőmnek járjon utána. Köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 6. 13:15
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nem igazolta orvosi igazolással, hogy betegség miatt nem volt közösségben, azért vonták meg a gyerekvédelmit?
2012. jan. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem kérték az igazolást.
2012. jan. 6. 15:20
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor itt a probléma, mert az ovi biztos lejelentette, hogy nem járt a gyerek közösségbe.
2012. jan. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!