Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit jelent pontosan ha egy...

Mit jelent pontosan ha egy gyerek év vesztes?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Hogy nem abban az évben kezdi az iskolát, amikor betölti a 6-ot, hanem a következőben.
2012. jan. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Pl. lányom 2010 szeptemberi.

2016 szeptemberében lesz 6 éves, de mivel év vesztes, ezért ő 2017 szeptemberében, tehát majdnem 7 évesen mehet iskolába majd.


Ezt találtam:

"Az évvesztes azt jelenti, hogy a gyermek június 1. és december 31. között született. Vagyis a 6. életévét nyáron vagy később tölti be. Ők abban a tanévben nem iskolakötelesek.


A „nyári” gyerekek (június 1. és augusztus 31. között születettek) beírathatók iskolába (hiszen az iskolába lépéshez szükséges kort, a 6. életévet elérték), ám ezt csak különösen jó képességű gyerekeknél szokták javasolni a szakemberek. Ehhez ugyanis szakvélemény kell, melyet a nevelési tanácsadó állít ki. Ha a vizsgálatok alapján alkalmas az iskola megkezdésére, a beiratkozásnak nincs akadálya. Ám ez ennek ellenére is alapos megfontolást igényel, a plusz egy év óvodai nevelés még az igazán jó képességű gyermeknek is csak hasznára válhat. Az iskolák 1. osztályos gyerekeinek életkora széles skálán mozog. Van, aki már majdnem 8, van, aki még csak 6 éves. Ez a két év különbség minden területen megfigyelhető. Ne erőltessük hát gyermekünket iskolába, ha évvesztes, inkább tartsuk még egy évig óvodában. Így abban biztosak lehetünk, hogy még több tudással, felkészültebben, ügyesebben várhatja az iskolát."

[link]

2012. jan. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ez a május 31 után született gyerekekre igaz, de vannak akik előtte születtek de az iskolaérettségi teszt szerint nem ajánlják nekik az iskolakezdés abban az évben.
2012. jan. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ugyan a kislányom még messze van az iskolától(március9.-én lesz 2éves),de akkor ő nem lesz év vesztes?! Ez jó vagy rossz?

Érdekes én június 29.-én születtem,és anno nem voltam év vesztes.

2012. jan. 11. 22:09
 5/10 anonim ***** válasza:
volt olyan idoszak,amikor szeptember 1volt a hatar,nem juni 1.lehet akkor is igy volt mikor szulettel.
2012. jan. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen,a te iskolakötelezettséged még más időponthoz volt kötve.

szerintem jó,hogy gy változott.Sok gyerek nyer ezzel a"vesztéssel".Én például örültem mindkét gyerekemnél,hogy nem kell 6 évesen iskolapadba tuszkolnom.Bár a kicsi még csak 2 és fél,s esetleg engedhető lesz 6 évesen,mert augusztusi,de kap egy évet a "szabadságból",ahogy apja fogalmaz.

2012. jan. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kicsit hosszabb lesz a "gyerekkora", többet játszhat, mielőtt suliba megy.
2012. jan. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a kisfiam jul-ban lesz 2 éves de ö évvesztes, én is juliusi vagyok, anno nem voltam az.
2012. jan. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Na... hát én augusztusi vagyok de 6 évesen mentem suliba és akkor még nm volt kötelező a 0. osztály szóval van hogy egyidős vagyok az ötödikesekkel (hetedikes vagyok)
2019. ápr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ria79 válasza:
lanyom 2007 januarjaban szuletett,es itt nalunk szlovakian 10 ev a kotelezo iskola,,esigy sajnos ev vezstes,mert 2014 2015ben allt be
dec. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!