Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudom, van már ilyen kérdés,...

Tudom, van már ilyen kérdés, de nyugtassatok meg, ha tudtok.1.5 éves kisfiam miért szereti jobban apukáját? Amint apa hazaér, én már nem is etethetem, fel sem vehetem, napközben meg apa köntösét simogatja, vagy a papucsával a kezében sétál.

Figyelt kérdés
Elhihetitek, mindent megteszek Neki, nagyon szeretem, sokat játszunk, türelmes vagyok, de ha apa itthon van, mintha nem is léteznék. Hogy tehetem Őt kicsit "anyásabbá"? Mert ez így nem jó nekem, már lassan nem is örülök, ha Apa hazajön és ez szörnyű lelkiismeretfurdalást okoz. :(
2012. jan. 13. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Inkább örülj neki, hogy ilyen jó a kapcsolat közöttük! Én nagyon szeretem látni őket együtt! Szerintem ez szinte minden családban így van, az apákat ritkábban látják a gyerekek ezért van... Nekem is egész nap az apját emlegeti a fiam, alig várja, hogy hazaérjen!
2012. jan. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

2 lányom van. Irtó apásak, már nagyobbak, és ugyanez van. Papa-papa-papa mindig. :o)

Néha "besértődöm" rajtuk. :o) De alapból irántam is kifejezik a szeretetüket, szóval én nem érzem azt összességében, hogy nem szeretnének.

Ja, és mivel várjuk a harmadikat, én mostanában irtó türelmetlen is vagyok velük, apa meg a megtestesült "szuperlény". Szóval most még csak nem is csodálkozom rajta... :o))

2012. jan. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Neki nem csak anyja,hanem apja is van! Ritkábban látja,mint téged,természetes,hogy szereti. Miért kellene neki csak téged szeretni? Örülj,hogy ennyire jó a viszonyuk. Ez nem azt jelenti,hogy téged nem szeret,vagy nem annyira szeret.
2012. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tudjátok egyszem fiú gyerek, elég késői így nekem tényleg Ő a világon a legfontosabb (bár ezzel minden anyuka így van).


Azt mondta mindenki, hogy a fiúk anyásabbak, hát, én bármilyen "jófej" vagyok (persze közben következetesen nevelem is), a fejem tetejére is állhatok, akkor is apa az Isten.

2012. jan. 13. 15:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk kb. 2-3 havonta változik, hogy kit szeret jobban a gyerek. Most 21 hónapos a kiscsaj, és én vagyok a soros. :P
2012. jan. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Épp ma emlegettem a férjemnek reggel,hogy mindig őt emlegeti a most 2 éves kisfiam.Nagyon apás.Cak ő öltöztetheti stb...

Éjszaka is mikor felír őt hívja,még modtam is egy kicsit zavaró,néha olyan írigy vagyok.De idővel változni fog.Most éppen ő van a toppon.


4 gyerkőc anyukája

2012. jan. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még csak 1 éves a lányom.De ha már hallja a kulcs csörgést, akkor már eldob mindent (ha úgy van még én is félre vagyok lökve) és rohan az ajtóhoz.Apa egyből leül, lányom rámászik, rötyög.Nagyon édesek.Innentől nem gyengén vagyok letójva.

De ezt én nem bánom, mert olyan jó, hogy jó kapcsolatuk van.Apa is kiveszi a részét, játszanak és mókáznak együtt.Délután ha valami baj van (elesik, hideg, meleg...stb), akkor csak apánál nyugszik meg.

De mondjuk délelőtt én vagyok a sztár, így eléggé ki van egyenlítve.

De most csak abba gondolj bele, hogy egy szeretett rég nem látott rokonnak, hogy tud örülni az ember.Míg ugyanolyan szeretett emberekkel él együtt, de mivel többször látod őket, így nem ugrasz minden nap a nyakukba! :) Ugyan ez van a gyerekeknél csak kicsiben.Mi egész nap velük vagyunk, így megszoknak, míg apa mindig megy dolgozni, és őt nem látják annyit!

2012. jan. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek, az én fiam is rettentő apás.Még mindig, pedig már 5 éves. Neki apa az első számú. Nehezen tudom én ezt elfogadni, amikor ketten megyünk érte az oviba, apa karjába ugrik, nekem szinte nem is köszön. Az anyáknapjára is az apát akarta, hogy ő legyen ott. Sokat gondolgoztam mit tegyek, de semmit nem tudok, el kell fogadnom a helyzetet. Azóta lett más a kapcsolatunk, hogy megszületett a lányom és néha féltékeny a fiam rá, akkor odabújik hozzám. Én már elfogadtam a döntését.
2012. jan. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!