Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nyugtassatok meg légyszives....

Nyugtassatok meg légyszives. Vesével kapcsolatos kérdés. Szerintetek most mi lesz?

Figyelt kérdés

kedd óta szedek antibiotikumot a vesémre, mert vesegyulladásom van, már csak 2 napra való gyógyszerem van, de nem vagyok jobban semmi változás. ez nagy baj gondolom, mert már éreznem kellene. mit tegyek? nem nagyon szeretnék visszemenni a dokihoz.

3 havonta begyullad a vesém, ez a 3 dik eset. kérlek segitsetek. 22 éves lány


2011. jún. 18. 21:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt, köszönhetően egy erőteljes balatoni felfázásnak. Éjszakákat görcsöltem, virrasztottam, gyógyszer gyógyszer hátán. Majd elkezdtem járni akupunktúrára, és az segített, teljesen meggyógyultam és már soha nem fáj. Tudom, úgy hangzik mint egy reklám, de hidd el nekem, ez segített. Nyilván csakis jó szakemberhez érdemes menni, én ezt tettem, az én dokim egyébként belgyógyász orvos.
2011. jún. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A vesegyulladásnak három fajtáját különbözteti meg az orvostudomány: létezik heveny, krónikus, és különleges vesegyulladás.


Heveny vesegyulladás akkor jön létre, ha nagyon felfáztunk. Legfőbb tünetei: a vese fájdalma, magas láz, gyengeség. Ha tapasztaljuk magunkon ezeket a tüneteket, azonnal forduljunk orvoshoz, aki antibiotikumos kezelést fog javasolni. A gyógyszeren kívül a betegnek rengetek folyadékot kell innia, lehetőleg különböző gyógyteákat. Ugyanis a gyógyteák nemcsak fertőtlenítő hatásúak, hanem gyulladásátlók is egyben. A leghatásosabbak: a bazsalikom, az édeskömény, a kakukkfű, a szurokfű, a majoránna, a porcsinfű és a levendula.


Az antibiotikumos kezeléseken kívül van más megoldás is. Léteznek olyan gyógyteák, melyek például antibiotikumként hatnak, ilyen például a medveszőlő. Ebben a hegyi cserjében arbutin hatóanyag található, mely gyógyítja a fertőzéseket. Heveny vesegyulladás esetén orvosi beleegyezéssel 20 g levelet kell 15 percig főzni 3 dl vízben, majd leszűrni, és minden 3 órában 1 evőkanálnyit inni belőle. Azonban ha 7-10 napon belül nem múlik el a vesegyulladás, a kúrát nem szabad tovább folytatni! A medveszőlő tea negatívuma, hogy zöldre festi a vizeletet, és nem mindenkinél fejt ki gyógyhatást.


Krónikus vesegyulladás akkor jön létre, ha sokáig nem kezeljük a heveny vesegyulladást. Tünetei közé tartozik a vesékből kisugárzó erős fájdalom, melyet sokan derékfájásnak könyvelnek el. Ezért gyakran előfordulhat, hogy olyan súlyosra fordul a beteg állapota, hogy az egyik vesét ki kell operálni.


Mind a két vesegyulladást tökéletesen lehet gyógyítani aromás gyógyfürdőkkel. Egy forró fürdő, benne 3 csepp citromfű és 5 csepp kakukkfű illóolaj csodákat tesz a beteg vesével.


A titokzatos vesegyulladás különleges fajtája nem felfázás vagy fertőzés miatt jön létre, hanem az emberek közötti kapcsolatok megromlása miatt, ezért nem gyógyítják sem az antibiotikumok, sem a gyógynövények. A gyógyulást a lelki bajok orvoslása segíti, a gyógyszer ebben az esetben a kapcsolatok rendeződésében rejlik.

2011. jún. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
nekem az első van akkor, mert magas láz, vesefájdalom, és görcs. most akkor ha iszok gyógyteákat akkor rendbejövök? sokan azt mondják hogy injekciós kezelés a következő lépés. igaz ez? köszi hogy irtatok
2011. jún. 18. 21:29
 4/18 anonim ***** válasza:

Hát igen, ilyen a vesegyulladás. Ha a kórokozók befészkelik magukat a vese tubulusaiba, elég nehéz őket onnan kiírtani.

Célzott antibiotikumos kezelést kaptál? Azaz csináltak vizelet tenyésztést előtte laborban, vagy az orvos hasraütésszerűen választott neked antibiotikumot?

Valószínűleg a bacik rezisztensek a kapott antibiotikumra, így az nem használ.

Tenyésztés kellene és utána célzott kezelés.

2011. jún. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
igen megnézte a vizeletem és ugy adott gyógyszert, de vérvétel nem volt. ha nem hat a gyógyszer akkor utánna mit csinálnak?
2011. jún. 18. 22:18
 6/18 anonim ***** válasza:
De a vizelet megnézése és a tenyésztés nem ugyanaz. Szerintem csak belebaxott egy csíkot, azt' jól van. Baci van benne. Tenyésztésre szerintem nem küldte el...
2011. jún. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
jaja beletett valami csikot, jol mondod
2011. jún. 18. 22:31
 8/18 anonim ***** válasza:

Urológia(!) szakrendelésre menj feltétlenül, mert ha ez átmegy krónikus gyulladásba, akkor 40 évesen már mehetsz a művesekezelésre (ha mindkettő vesédet érinti)...

Mindenképp célzott antibiotikum kell és ha ilyen 3 havonta visszatérő panaszaid vannak, akkor részletesebb kivizsgálások is kellenek, hogy mi miatt tér vissza a gyulladás (kő, üregrendellenesség, uretert szűkítő folyamatok, VUR stb és imádkozni, hogy nem krónikus fertőzésnek a rendszeres fellángolásai).

És ezzel nem érdemes tökölni, minél hamarabb kell tenyésztés és rezisztencia vizsgálat, szóval hétfőn irány az urológia.

Amúgy milyen antibiotikumot szedsz?

2011. jún. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
augmentin, mit csinálnak velem az urológián? félek
2011. jún. 18. 23:05
 10/18 anonim ***** válasza:

Augmentinből mennyit szedsz? Mert ebből naponta 3x500mg vagy 2x875mg kell két héten át, de jobb lenne fluorokinolonokkal kiegészíteni (vagy eleve azokkal kezdeni) a terápiát...

Urológus/nefrológus látott már? Az az orvos, akinél voltál tudja, hogy ez rövid időn már a sokadik fertőzésed (ez sokszor utal rezisztens kórokozókra, így szinte kötelező lenne a tenyésztés)?


Az urológián (részletesen mesélj el nekik mindent, azt is, hogy már milyen gyógyszerekkel voltál kezelve és már hányszor voltak ilyen panaszaid) majd fognak vizeletmintát (és lehet, hogy vért is) venni (remélhetőleg vizeletből tenyésztéshez is vesznek) és ha indokoltnak látják, akkor lehet röntgen kontrasztanyaggal (urográfia) és ultrahang is. Nem kell megijedni, de ez tipikusan olyan betegség, amit könnyű elhanyagolni és később (akár évtizedekkel) lehet nagy baj belőle, ezért ajánlott komolyan venni.

2011. jún. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!