Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyermekem 3-éves (fiú) nem...

A gyermekem 3-éves (fiú) nem beszél sokat ennek mik lehetnek a hátrányai az iskolában?

Figyelt kérdés
hallásával semmi baj, mozgásával se mozgásilag nincs baja (nézték szakértők orvosok is) logopédiai fejlesztést kap az oviba mi lehetnek ennek a hátrányai az iskolában ?
2012. jan. 14. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én nem vagyok szakértő,de saját példával tudok előhozakodni. A férjem 3 éves koráig egy szót sem beszélt. Azt hitték, hogy szellemi sérül. Aztán egyik napról a másikra megeredt a nyelve. Nem szavakat kezdett mondani, hanem egybefüggő mondatokat. Csak csodálkoztak, hogy milyen értelmes lett egycsapásra. Vannak gyereket (főleg a fiúk, náluk ugyanis nincs olyan erős az emocionális érzék, ami a kommunikációhoz elengedhetetlen), akik csak figyelik a környezetet és kivárnak, amíg biztosnak nem érzik azt, hogy eljött az ideje a beszédnek. Szerintem kár ilyen dolgokon töprengened, mert attól nem lesz se jobb, se rosszabb! Mellesleg a férjem egy igazi zseni :). Nemhogy hátránya nem volt soha az iskolában, de szinte már unatkozott.

NE aggódj! Biztosan szép, okos értelmes fiad van!

Mellesleg gratulálok a babához!

Minden jót kívánok Nektek!

2012. jan. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. jan. 14. 20:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Az elő válaszolónak maximálisan igaza van. Nem kell megijedni, mert vannak gyerekek, akik nem fokról-fokra sajátítják el a beszéd képességét, hanem szint rájuk "zúdul" az, amit eddig ki sem mondtak. Hirtelen megindul a beszéd...és bepótolják a lemaradást :) Sőt megelőzik társaikat:)
2012. jan. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Üdvözöllek!


Kérlek, pontosítsd, hogy mit jelent a "nem beszél sokat", és milyen terápiában részesíti a logopédus, továbbá, hogy pszichológus vizsgálta-e és milyen eredménnyel.

Ezek nélkül az információk nélkül nem lehet válaszolni a kérdésedre.


Adrienn (gyógypedagógus-logopédus vagyok)

2012. jan. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
szavakat. és két szavas mondatokat. Meg néha csak szótagokat mond. (nem találtak nála semmit)
2012. jan. 21. 19:19
 6/6 A kérdező kommentje:
most szoktatom az óvodába még nem kapott logopédiai fejlesztést. Majd hetente kétszer fog kapni logopédiai foglalkozást.
2012. jan. 21. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!