Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Előfordult már, hogy 2-2,5...

Előfordult már, hogy 2-2,5 éves gyereked lökdösött másik gyereket? Mit tettél?

Figyelt kérdés
Két éves múlt a gyermekem, pár hónapja bölcsődés. Korábban sosem volt agresszív, de múltkor fellökött egy kisebb gyereket, hogy "ne játsszon az ő barátjával", és azóta még egyszer megpróbált eltávolítani egyet. Nem lehet elvenni tőle semmit, vagy ha valamit nem adok neki, akkor elkezd bömbölni, és azt kiabálja "elvette tőlem". Ilyenkor mindig megnyugtatom, és mondom neki, hogy ne essen kétségbe, hanem kérje szépen el stb. De ez a lökdösés nagyon zavar. Pedig nyugodt, kedves baba, egy igazi kis szeretetgombóc. Sokat foglalkozunk és játsszunk vele. Mi lehet a baj, és mit lehet tenni?
2012. jan. 16. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Semmi baj nincs:) ez tök természetes főleg hogy bölcsis. Ott biztos ez a módi. Nálunk is a fiam mikor oviba került hazaérve lökdösni kezdte a másfél éves hugát pedig azelőtt sose meg se próbálta.

Ott a közösségben gondolom mindenki azzal támad amivel tud hogy övé legyen az adott játék.

És igen nálunk is így van hogy mióta közösségbe jár sokkal fokozottabban védi a saját kis cuccait, bömbölve ordít ha a huga megfogja pl. az autóit vagy vonatait. Holott korábban semmi ilyen nem volt.

Ő se egy agresszív gyerek így alapban tehát gondolom hogy mások mindig elvették tőle a cuccokat az oviban. Ami neki egy nagy stressz volt, és itthon ezt nem akarja megélni újra.

A te kisfiad ráadásul kisebb is mint az enyém.:)

Következetesen elmondanám hogy nem lökdösünk mást mert ez nem szép dolog, ha folytatja "kiállítom" a helyzetből, bünti lépcső bünti sarok vagy ha játszón vagyunk akkor hazaindulunk.

Ez van. Sok mindent nem tudsz csinálni

2012. jan. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az a baja, hogy első gyerek, és nincs hozzászokva ahhoz, ahogy írtad is, hogy más elvesz tőle dolgokat, ozstozni kell.
2012. jan. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam kb 1,5 éves korától megprobálta bántani az unokatestvérét sokszor sikerrel.Én mindig elmagyaráztam neki,hogy nem szabad de mintha falnak beszéltem volna.Most 2,5 évesen értette meg ,hogy nem szabad bántani már ügyesen eltudnak játszani.Hozzáteszem kb 1 éves koruktól az unokatestvér bántotta a fiamat és fordult a kocka.
2012. jan. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha többször határozottan tíltod neki, rögtön a tette után- kis magyarázattal: anya szomorú, a másik babának fáj...stb -meg fogja érteni! Nekem egy olyan történetem van, hogy a játszótéren, az egy éves kislányomat többször fellökte egy 2 éves kislány. A 2 éves - egyébbként nagyon aranyos, kislány anyukája egyszerüen nem vett erről tudomást. Először még elnevettem, mert az enyém...mintha mi se történt volna...meg se szeppent..tipegett utána. De amikor ez már napról-napra ismétlődött, nagyon mérges lettem...az anyukára. Mondtam a kislánynak, hogy nem szabad... nagyon haragszom...ha fellöki a kis Annát, nem fogom őt szeretni(mert egyébbként valamiért nagyon kötődik hozzám)...és befejezte.
2012. jan. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Természetesen én is rászóltam mindkét esetben, és még bocsánatot is kért, de úgy látom, hogy még mindig benne van ez a rosszaság.
2012. jan. 18. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!