Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyiben érinti a GYED-et az...

Mennyiben érinti a GYED-et az új adó törvény? Készül a kormány vmivel?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:

NEM készül,hanem már meg is hozta a törvényt. A szuperbruttó és az adójóváírás kivezetése miatt,akinek kevés a Gyed összege (ha jól emlékszem 80.000.- alatt),az havonta 6-8.000.- Ft-tal kevesebbet kap. Akinek magas,az több ezerrel többet.

Állítólag,majd még a kormány beszél erről. Matolcsy szerint senki nem fog rosszabbul járni.

2012. jan. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2012. jan. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Rosszul emlékszel, 167.000 Ft a határ. Ez alatt csökken, ez felett nő. pl. aki 50.000-et kap, annak 41.000 Ft lesz. Akinek a bruttója 190.000 körül volt(azaz a határ felett) , az 88. 000 Ft helyett 96.000-et.

De már dolgoznak azon, hogy senki se kapjon kevesebbet. (többet igen, de kevesebbet senki se kapjon)

2012. jan. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt egy cikk:

[link]


Érdemes belenézni a készülő törvénytervezetbe... Az agyrém enyhe kifejezés.

2012. jan. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát ez röhej, a 2 gyermekemmel tehát nem kapok semmit mert gyeden vagyok!!K...b...s az egész már a hócipőm tele van velük! Még gondolkoztunk a 3-ik babán de így azt hiszem megoldódott, el kell húzni a francba innét......

Köszi lányok!

2012. jan. 19. 10:19
 6/6 A kérdező kommentje:

Ezt ma kaptam kicsit más mint amit küldtetek linken, csak a 3 gyerekesek akik kapnak adókedvezményt azok nem kérhetik, így engem elvileg a 2 gyerekemmel pozitívan érint.Olvassátok el!

"A Kormány rendelet-tervezete a terhességi-gyermekágyi segélyben és gyermekgondozási díjban részesülők számára nyújtott jövedelempótlékról


A kormány tervei szerint jövedelempótlékot igényelhetnének azok, akik már tavaly december 31-én is terhességi-gyermekágyi segélyben vagy gyermekgondozási díjban részesültek. A rendelettervezet szerint a kérelmet a tgyásban, illetve gyedben részesülőknek az ellátást folyósító szervnek két példányban kell benyújtani legkésőbb 2012. december 5-éig.

Csak azok kérhetnének kiegészítést, akik 2011. december 31-én már 2012. január 1-jén pedig még ugyanazt a juttatást, tehát vagy tgyást vagy gyedet kaptak. Nem igényelhet kompenzációt az, akik december 31-én még tgyást kapott, január 1-től viszont már gyedet.

Azok sem kapnának pótlékot, akik csak az idén szültek, vagy szülnek, így esetenként több ezer forinttal kevesebb juttatást kapnak kézhez. A múlt év végén már tgyáson lévőknek csak a juttatás végéig járna a kompenzáció, azt követően - ha bruttó 167 ezer forintnál alacsonyabb volt a jövedelmük - akkor a csökkent összegű gyedet kapják majd.

Nem lehet jövedelempótlékot megállapítani annak az igénylőnek, aki a nyilatkozata szerint nem jogosult adójóváírásra, illetőleg annak, aki a családi adókedvezményt három, vagy több eltartott után veszi igénybe.

A jövedelempótlék 202.200 forint tgyás és 119.100 forint gyed felett már nem jár."

2012. jan. 23. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!