Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Idén áprilisban kezdi valaki...

Idén áprilisban kezdi valaki az ovit? Vagy akkor már nem érdemes megbolygatni a gyereket?

Figyelt kérdés
Április közepén kezdhetünk,csak ha betölti a 3-mat.Mire beszokik,jön a nyár.Még nincs munkám,keresek,mert a gyes lassan lejár,és az is kevés.Ha dolgozom,nyáron nem tudom elhelyezni a kicsit.Más hogy oldotta meg?
2012. jan. 18. 13:13
 1/7 A kérdező kommentje:
A kérdés,hogy járjon e 1,5-2 hónapot,vagy kezdje szeptembertől 3,5 évesen?Ha járni fog áprilistól,én dolgozni fogok,nyáron nemtudom hova rakom.Ha nem jár csak szeptembertől,fillér nélkül leszünk őszig,mert a gyest se kapjuk akkor már.Másnál hogy zajlott mindez hasonló korú gyereknél?Melyik ujjamat harapjam?
2012. jan. 18. 13:18
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha úgy látod, hogy érett rá, akkor szerintem menjen. Legalább akkor nem szeptemberben kell beszoktatni a sok új gyerekkel együtt. Most valószínű ő lesz az egyetlen új gyerek. Nyáron csak egy hónapra van zárva az ovi, amúgy járhat egész nyáron (csak talán összevont csoportok vannak) - bár ez ovinként, városonként változó.

Ha most megy, akkor most beszokik, most túlesik a kezdeti betegségeken, bár lehet hogy nem is lesz beteges.

2012. jan. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én véleményem, hogy szeptembertől inkább. Még az év eleji (január) kezdés oké, mert mégiscsak van fél éve az oviban, dem 1,5-2 hónapnak sok értelme nincs, mire igazán beszokna, szünet, aztán ugyanúgy nehéz lesz vele szeptemberben, mintha nem is járt volna. Egyetlen érv szól mellette, az, hogy talán az őszi-téli vírusos időszakból kimarad.
2012. jan. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia ! Nálunk ugyan ez a helyzet ! Csak március végén tölti lányom a 3. évét. Az oviban előjegyeztetésen azt mondta, hogy majd csak szeptembertől megy, de lejár ugye márciusban a gyes, így mennem kell dolgozni. Viszont csak tört év lesz neki, mert ha most majd megy, akkor is újra a kiscsoportba kerül szeptemberben, új gyerekek közé. Úgyhogy nem tudom, mert úgy látom, hogy jó lenne neki, de közben meg úgy féltem :)
2012. jan. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szia!Ha neked is lejár a gyes,és a pici megy oviba,mit csinálsz vele a nyári szünetben,amikor nem lesz ovi,és te dolgozol?
2012. jan. 18. 14:35
 6/7 A kérdező kommentje:
..hát igen,megszokja az új gyerekeket,ovónénit,és szeptembertől megint uj gyerekek,uj ovónéni...arról nem is beszélve,hogy már egy kialakult kis bandába csöppen bele,ahol mindenkinek megvan már a maga kis pajtása.Szeptembertől ellenben indulhatna uj lappal.Nem tudjátok,hogy munkanélküli ellátásban részesülhet anyuka,ha gyes után nem tud visszameni dolgozni?
2012. jan. 18. 14:39
 7/7 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Nálunk nincs új óvónéni, sok új gyerek szept-től, mert nálunk vegyes csoportok vannak.

Nálatok kiscsoport/középső csoport/stb van?

Szóval ha nálunk lenne, akkor ugyanabba a csoportba kerülne áprilisban is mint szeptemberben. Ezt mindenképpen kérdezd meg, nálatok hogy van.

Az összeszokott bandáról pedig azt mondják az okosok, hogy a 3 évesek még csaponganak, nem baj, ha bekerül közéjük egy új, szívesen fogadják. Nagyobb korban alakulnak ki a nagy barátságok, nem 3 évesen.

2012. jan. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!