Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Áprilisban be lehet adni...

Áprilisban be lehet adni gyerkőcöt óvodába?

Figyelt kérdés
Akkor tölti a 3-at és az összegyűlt szabikkal itthon vagyok májusban, de utána mit csináljak? Ti hogy oldottátok meg? Segítségünk nincs, viszont vissza kellene mennem dolgozni. Esetleg bölcsi? Vagy szeptember végéig (még beszokik)fizetés nélküli szabadság?
2011. szept. 20. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:

ha vissza kell menned dolgozni akkor én az ovit választanám, elkezditek akkor és szeptemberig tuti beszokik.

Rögtön úgy sem tudsz vissza menni így szerintem nem is rossz. Ha az ovi be is zár max 1 hónapra, de vannak ovik amik nem zárnak be.

2011. szept. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

NEM!!!!

eddig 2 oviban mondták hogy nem (Bp, kispest)

Én úgy jártam, hogy most nem vettek vissza (2,5 éves gyerkőc),pedig mentem volna dolgozni, de jött egy átszervezés tök hirtelen, senki nem tudjaa, mi lesz.

gyrek ment volna bölcsibe.

Emiatt itthon maradok 3 éves koráig, márciusban jár le gyes és közölték, hogy ho-hó csak szpetemberben veszik be.

Ha azt akartam volna, hogy bevegyék akkor májusban kellet volna jeletkezni.

Meg amúgy is csak 5 léves kortól van ovikötelezettség, addig nem is kötelesek bevenni, hiába 3 éves.


Hiába magyaráztam, hogy akkor úgy volt, most szeptembertől bölcsi lesz 1 évig. Adjam be márciusban bölcsibe, ez volt a válasz.


tehát:

-ha márciuban lejár gyes és akkor visszavesznek, akkor a gyrekkel nem tudom mit csinálok

-ha nem vesznek vissaz és munkát kell keresni, a gyerekkel szintén nem tudom mit csinálok.


Tényleg adjam be bölcsibe márciusban, mire beszokik, nemsokára nyár, szünet, majd szakítsam ki az éppen megszokott közöségből és kezdejm újra egy másikkal.


Ha nincs már elmegyek még a yges lejárta előtt táppénzre.

2011. szept. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én akkor lehet, hogy inkább kicsit korábban vinném oviba, mint ahogy betölti a 3-at. Ha van hely, fel kell vegék és az új törvény szerint a 2,5 éves is felvehető óvodába. Persze, ha nagy a túljelentkezés, kicsi az esély, hogy befér.

Azért nem várnám meg az áprilist, mert az már majdnem az év vége, addigra a többiek összeszoktak, kialakultak a szokások. ő meg akkor kezdene beszokni, amikor már majdnem vége az évnek.. Igazán 2 hónapot szoktunk a valódi beszokásra hagyni (amíg a kicsi elsajátítja a csoport szokásait), neki erre másfél hónapja lenne, aztán jönne a nyári szünet, óvoda összevonások, más óvónők, más napirend, szokásrend....

Én bemennék az oviba és ott érdeklődnék, mi ilyenkor a helyzet, egyáltalán az óvoda válla-e ilyen kicsiket és így..

2011. szept. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2. Nálunk csak 3 éves kortól van ovi
2011. szept. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2011. szept. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bölcsibe kéne beíratnod még 3 éves kora előtt, ott lehet akkor szeptemberig
2011. szept. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet hülye kérdés, de bölcsiben is van nyári szünet? XV. kerületben lakom ha esetleg itt tapasztalt valaki és leírná, hogy is van ez akkor megköszönném. Írtátok, hogy más óvónők, más óvoda összevonás nyáron. Ezt úgy értsem, hogy egyik héten "A" óvodába kell hordani, másik héten "B"-be harmadik héten meg "c"-be? Vagy félre értettem. Bocsi, de első gyerkőc!
2011. szept. 20. 22:07
 8/10 anonim ***** válasza:

Bölcsiben is van nyári zárás.

de szerintem ez bölcsi dolog hülyeség, csak megzavarja gyereket,akkor inkább a fizetés nélküli szabi.

2011. szept. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szintén ebben a cipőben járok. Ápr.2-án lesz 3 éves, közölték, hogy szept-ig oldjam meg. Ha megkapom a szabikat, akkor is júni elejétől meg kell oldani. Nem hiszem, hogy visszavesz a főnöknőm, úgyhogy ha ez így lesz, akkor kihasználom a 3 hónap munkanélkülit, akkor legalább valamennyit kapok. Utána passz.
2011. szept. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, Pesten hogy működik a nyári összevonás/egyáltalán van-e. Nálunk úgy csináljuk, hogy mivel viszonylag kevesebb gyerek van, így csupán 1 óvoda marad júliustól nyitva, ide hozza mindenki a nyáron is óvodába járó gyerekét. Az óvónők ilyenkor vehetik ki a szabadságukat (nekünk is ugyanannyi jár, mint bárki másnak, csak év közben nem igazán lehet szabira menni), így akár hetente is változhat, hogy kik vannak a kicsikkel.
2011. szept. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!