Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akiknek akkor születe...

Anyukák, akiknek akkor született második babájuk, amikor a nagyobb elkezdte az óvodát! Mennyire volt beteges a pici baba, (mert a nagy mindent hazahoz az oviból) hogyan tudom majd megvédeni őt, hogy ne kapjon el minden betegséget a testvérétől?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 07:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 23,5 hónap van a 2 nagy között. A nagyfiam éppen szeptemberi, így ő szept. 1-től ovis volt. a lányom akkor volt 2 hetes. Bár a fiam tényleg sűrűbben volt beteg, viszont a kicsi ebből semmit se vett észre... Ő 2-3 éves koráig csak a kötelező alkalmakkor találkozott az orvossal. Semmit sem adtam neki külön, ha immunerősítőre gondolsz. Mondjuk ő anyatejes baba volt 6 hónapig kizárólag, utána meg nagyon lassan, fokozatosan ment a hozzátáplálás.

Érdekes, hogy 3 3 nagy után szintén aug.-ban született a pici. Akkor a nagyok már felsősök, középiskolások voltak(16,13,10 évesek). Az első naptól, hoy hazajöttünk a kicsivel itt voltak nálunk a gyerekek barátai. Hiszen azt azért képtelenségnek tartottam volna, hogy kitiltsam őket a házból, mert nálunk kicsi is van.. A lányom semmit sem kapott el se a tesóktóól, se a barátoktól... pedig nem egy járvány söpört végig az iskolán közben. A tesók és a barátaik is sokat foglalkoztak, játszottak a kicsivel. Nem néztem, hogy esetleg kiben is bújkálhat valami... Immunerősítőt, + vitamint ő se kapott, csupán szopizott ezerrel. Persze, enyhe nátha előfordult, de komolyabb betegség nála se.


Nem állítom, hogy az anyatej mindenható-tudom, hogy nem az! - ,de ennél több antitestet semmi másból nem kaphat egy kisbaba. Az immunrendszer így már készen kapja azokat az ellenanyagokat, ami az anyukája környezetében lévő bacik ellen képződött, nem kell a pici szervezetének még ezzel is vesződni.

2012. jan. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam tápszeres volt, de neki se volt náthán kívül semmi. Ráadásul a naggyal pár napra a fertőző osztályra kerültünk rotavírus miatt. Akkor féltem mikor hazajöttünk,de azt sem kapta el.

Hozzátartozik, hogy sosem óvtam. 2 hetes korától, hóban-fagyban-napsütésben is kimentünk sétálni. Ráadásul reggel , délben ő is találkozott az ovisokkal, hisz nekem kellett hordanom a nagyot. 3 hetesen kezdtük az ovit. Minden reggel séta 1,5 km, minden délben séta 1,5 km.

Sok vendégünk is volt. Nem óvtam attól se ha valaki náthás volt. Most hogy ennek köszönhető -e vagy sem, nem tudom.

De egy tény. Én a nagytól mindent elkaptam amikor beteg lett, a kicsi viszont sosem..szerencsére.

2012. jan. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, igen! Nálam mind a 4 naponta akár órákat aludt kint a friss levegőn, akár esett, akár fújt vagy épp havazott. Rendesen felöltöztetve, kitoltam a babakocsit a teraszra/fedett/, ott néhányszor megmozgattam és már aludtak is. A konyháűból ráláttam, így én végezhettem a dolgom.. Szerintem ez is besegített abba, hogy nem voltak betegesek. Mármint az, hogy nem volt egyik se túlféltve.
2012. jan. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 1 hetes volt a pici amikor ovis lett a nagyobbik, 5 hónaposan kapott el vmi vírust a nagytól és tüszős mandulája lett, majd 2-3 havonta ez ismétlődött, igaz nálunk a nagyobbikat le sem lehetett vakarni a kistesójáról, folyton puszilgatta, ölelgette.

Szóval nálunk elkapta a kicsi is az ovis vírusokat:(

2012. jan. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4 hónapos volt a lányom amikor a fiam ovis lett tavaly szeptemberben. Az eltelt 4,5 hónapban igazi, komoly betegsége még nem volt, de szinte egyfolytában náthás. Kievickél belőle, pár napig semmi, majd újra folyik az orra. Egyszer volt antibiotikum kúrán, mert akkor nagyon elhúzódott neki, és be is gyulladt a torka. Nekem ez nagyon furcsa, mert a fiam anno 15 hónapos koráig semmilyen betegséget nem kapott el. Mindkettő anyatejes volt 6 hónapos koráig.
2012. jan. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!