Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a kisgyereke nem iszik se tejet, se kakaót, se macikávét, csak maximum 1-2 kortyot és sajtot se eszik?

Figyelt kérdés
Kisfiam 21 hós (még esti elalvásnál és reggeli ébredésnél cicizik, illetve késő délután ha leülni lát engem, akkor is kéredzkedik az ölembe és szopizni akar). Tehéntejet még nem adtam neki,egész pontosan kb. 1 hónapja kipróbáltam, hogy egy picikét belecsempésztem a rizstejbe (3,5%-os biotejet), jó ideje már rizstejet kapott reggel és este (néha tettem bele egy pici kakaót, néha gabonakávét, vagy vaníliával, fahéjjal ízesítettem). Szépen meg is iszogatott 2-2,5 dl-t. Viszont most már kb. 1 hónapja nem issza meg, csak belekortyol egyet,otthagyja és vizet kér. Teát se nagyon, az is nagyon ritka, hogy 1-2 kortyot megiszik, vizet viszont bármikor. Igy viszont este nem vagyok benne biztos, hogy jól lakik. Úgy örülnék, ha meginna legalább 1,5-2 dl-t. Sajnos így nagyon korán megébred, van, hogy éjjel is (bár olyankor más is lehet az oka - fogzás, rossz álom, stb.) aztán meg hajnali 5-6-tól félóránként cicizni akar. Egyszer próbáltam, hogy bekészítettem termoszban rizstejet, de nem kérte, csak szopizni akart. Esténként így igyekszem mindig olyat adni vacsira, amiben sok a fehérje. Minimum négy alkalommal főzök tejbegrízt meg tejberizst is, azokat nagyon szereti (egyelőre fele tej-fele rizstej), mert van, hogy nem kér semmi mást, illetve épp csak harap pár falatka tojást, pirítóst egy kis zöldséggel vagy amit épp adok neki (tükörtojás, tojásrántotta, bundáskenyér, stb). A túrós palacsinta az, amit még úgy az esetek 90 százalékban megeszik. Sajtot sajnos nem eszi meg (kb. 3-4 hónapig ette a mini mozzarellát meg a camembert sajtot, aztán egyszer csak azt se, és azóta se eszi meg, csak ha belecsempészem a tojásrántottába). Korábban minden délután megevett egy gyümölcsjoghurtot (bio, vagy általam készítettet), most azt se kéri. Igazából azon aggódom talán, hogy eszik-e elég fehérjét, de leginkább, hogy este jóllakik-e és nem azért ébred fel éjjel 1-3x, mert éhes. Fogalmam sincs mennyi tej az, amit kiszippant még belőlem. Amúgy szépen növekszik, jó súlyban van. Remélhetem, hogy később még változik ez és rászokik a tejes italokra és a sajtra? Volt valakinek ilyen esete kisgyerekével?
2012. jan. 19. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:

lányom 15 hós, de tehéntejet, kakót nem issza meg.

habár nem erültetem nem is kell.

sajtot sem eszik meg pedig kb 1 évesen csak azt ette.

de sajtból a babybel-t megeszi, így kb 2 hetnete veszek neki.

2012. jan. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2 éves a kisfiam.

Tehéntejet annyit kap, ami az ételekben benne van. Inni vizet iszik.

Sajtot reszelt trappistát szokott, de elenyésző a mennyiség.

Joghurtot pár hete alig eszi, előtte napi 1-2 doboz Milbona v Jogobella (ezek a legkevébé vannak teli adalékkal és társaival)

A tojásrántottáz, és a fótt tojást szereti. Húst szintén keveset, kb két hetente 1 kis csirkecombnyi mennyiséget:)

Reggel,este kevés kekszes tejpépet eszik. 13 hónapos koráig szopizott, én választottam el, nekem volt elég. Gond nélkül ment az elválasztás, azóta nem ébred éjjel, pedig előtte, haj-jaj..... Vacsira most se eszik nagy adagokat, de ez biztos jobban elég neki, mint a szopi volt.

Szerintem elég nekik, amennyit esznek, jól fejlődnek, okosak, ügyesek, ne aggódj! Ja, a nagytesó se nagyevő, én már nem aggódom!

2012. jan. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor megnyugodtam. :)
2012. jan. 19. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!