Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Annak, akinek a kisgyereke...

Annak, akinek a kisgyereke nehezen szokta meg a bölcsit, ott mikorra törődött bele a gyerkőc, hogy ezentúl bölcsibe kell járnia?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nagyon szerencsés vagyok, mert a kislányom szereti, de be tudok számolni azokról a gyerkőcökről, akikkel együtt szoktunk be, és akiknek nehéz(volt).

Nagyon különböző. Volt egy kislány, aki egy héttel előbb szokott be, mint mi, így én a csoportszobában voltam. Minden reggel fél órán át üvöltött, hogy "anyát akarom", közben ült egy kis széken, szorongatta a plüss állatát és semmiben nem akart rész venni. Egy fél óra-óra után lassan abba hagyta az üvöltést, és még egy fél óra volt, mire feloldódott valahogy. Viszont kb. egy hét után, mintha elvágták volna ezt nála, azóta gond nélkül van ott.

Másik gyerek meg még két hónap után is sírdogál be és kijövetelkor. Olyan is van, hogy megyek a lányomért, és elsírja magát, hogy nem érte jöttek...

Viszont nap közben ők is jól érzik magukat, csak nehéz az elválás...

Nem könnyű, az biztos, én minden nap hálás vagyok, hogy nekünk ilyen szerencsénk van.

2012. jan. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak az első 3 nap nagyon tetszett bölcsi, az volt a beszokatás, amikor ugye néhány órát lehettünk. Mikor mondtam, hogy megyünk haza, üvöltött, hogy nem akar jönni, előtte és azóta sem vágott le olyan hisztit, az utcán felfeküdt és torkaszakadtából ordított, hogy nem akar hazajönni. 4 nap pedig reggel sírt, hogy nem akar többet bölcsibe menni. 1 hónapig jártunk úgy, hogy minden áldott reggel zokogva kellett a karjaimból az ovisnéninek kihámozni, hogy el tudjak menni. És az ismerős anyukák (akik még szokattak) mondták, hogy napközben is sokszor sírt. Azt hittem beleszakad a szívem. :( 1 hónap után lett jobb a helyzet, de még egy ideig azért el-elpityeredett napközben is.
2012. jan. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

3 napos beszoktatás??? Ez milyen bölcsi?

Nálunk két hétig tartott, és kötelező volt a fokozatosság, még ha jól is érezte magát, nem hagyhattam ott tovább.

2012. jan. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nagyon valtozo. Az en fiam "csodagyerek" soha de soha nem sirt a bolcsibe. 1 eves koraban kezdte es most 2 eves. A baratnom kisfia akivel egyut kezdtunk (1 honap van a gyerekek kozott) a mai napig van olyan, hogy sir. A baratnom amikor mar befordul a kocsival a sarkon a fia razendit. Aztan amikor a baratnom eljon beletorodik. Sajnos nagyon nehez de mindenki tudja, hogy az ember vegso megoldaskent teszi mert mar nincs mas lehetoseg. Amugy baratnom kisfia napkozben elvan, jatszik es sokszor amikor mennek utanna szaladgal es vidam. Csak az elvalas nehez reggel. Meg koztunk felnottek kozott is van olyan aki nem szivesen megy be dolgozni csak mi mar nem sirassal nyilvanitjuk ki. A gyerkek kozott is van aki szivesen megy es van akinek nem tetszik annyira de idovel elfogadja a helyzetet. Kitartast nektek kerdezo!
2012. jan. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Bocsi, ha félreérthetően írtam. Nálunk is 2 hét a beszoktatás, de a fiamnak csak az első 3 nap tetszett. Első héten csak délelőttig voltunk és a második hét közepétől maradt ott egész napra. Éppen ezért volt a hiszti, mert az első napokban csak néhány órát voltunk és az neki kevés volt, nagyon tetszett neki a sok játék, a gyerekek, ezért nem akart hazajönni. :)

2012. jan. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!