Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A klasszikus mesék, Hófehérke,...

A klasszikus mesék, Hófehérke, Piroska, Csipkerózsika, stb. inkább kislányoknak szólnak? Mert a főhős mindegyikben lány. Vagy a kisfiúk is ugyanúgy szeretik ezeket?

Figyelt kérdés
Milyen mesék vannak, amik inkább fiúknak szólnak? Tudtok mondani párat? Semmi fantáziám.
2012. jan. 19. 22:38
1 2
 1/14 Kerria ***** válasza:
100%

Ha kihangsúlyozod fiú gyermeknek, hogy jön a bátor, a hős, a kedves HERCEG, akkor simán mehet kisfiúnak is... egy bizonyos korig...


Ismerősöm kisfiát kicsúfolták érte az oviban,mert a pókember, meg a batman... a nyerő :s


Állatmesék egyébként jó lehet. Nekem (bár kislány voltam) imádtam a RÉMUSZ BÁCSI MESÉIT. Kedvencem volt...a lipiti-klipiti jött a nyúl... :D szerintem azt ő is élvezi.

Akkor állatos még a Dr. Bubó..., vagy nem tudom lehet e most kapni, régen lehetett a Pumukli kalandjait...


Hirtelen ennyi, remélem segítettem :)

2012. jan. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A Mulan 1-2, Herkules, Tarzan, Notre Dame-i toronyőr, Robin Hood, Dzsungel könyve...ezek is mind klasszikus Disney mesék, a fiúsabbak közé tartoznak, de én a mai napig megnézem őket. 22L
2012. jan. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Kerria ***** válasza:
100%
Vagy a MISI MÓKUS... ááá, azt is imádtam... :D
2012. jan. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Benedek Elek meséit ajánlom. A halhatatlanságra vágyó királyfi, Fehérlófia, Többsincs királyfi, nagyon sok szép mese van- antikváriumban találsz párszáz Ft-ért Benedek Elek mesegyűjteményeket. Minden nap mesélj - 1-2-3 évesnek rövidebb, fejből , 4-7 ig a nagy tündérmesék korszaka. Illyés Gyula 77 magyar népmese is nagyon jó. Arany László népmese gyűjteménye is


[link]


[link]

[link]

2012. jan. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi a segítségeteket! Elfelejtettem odaírni, hogy este szeretnék mesélni neki, mikor már félhomály van a szobájában, tehát nem könyvből, ja, és nem rajzfilmre gondoltam. 3 éves. Én csak ezeket ismerem, nekem ezeket mesélték, úgyhogy bármit is írtok, meg kell tanulnom előtte elmondani :-)
2012. jan. 19. 22:52
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Magyar népmesék..
2012. jan. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
22:51 Köszönöm! Ezek nagyon jók!
2012. jan. 19. 22:53
 8/14 A kérdező kommentje:
Tényleg, a népmesék! Azok között is vannak hosszabbak, rövidebbek. Nem nehéz megtanulni. Köszi!
2012. jan. 19. 22:54
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

.. és hát úgy is az igazi, ha fejből tudják mondani!!

(általában sokszor jó és kéri is ugyanazt -ez biztonságot ad neki, és van olyan rész, ami neki fontos, azt ő jobban tudja, lehet sokat ismételni jó az! azután majd kijavít, ha rosszul mondod az nem úgy volt, hanem.. :)))

Goethe írja valahol, hogy valamely dadus,v szolgáló nagyon sokat mesélt neki, fejből persze (ezek általában a Grimm-mesék, ami a Grimm-testvérek népmese gyűjteménye.

Nagyon fejleszti a szókincset, és olvasó emberekké válnak - akiknek sokat mesélnek fejből.

2012. jan. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Grimm-mesék, nagyon jó ötlet!


22:48 Rémusz bácsit meg nem is ismertem. De ciki :-S De most utána néztem, és tök jó címeket találtam a mesék között, felkeltették az érdeklődésemet :-)

2012. jan. 19. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!