Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elsősorban azokhoz az anyukákh...

Elsősorban azokhoz az anyukákhoz szeretném a kérdést intézni, akinek gyerekük most jár óvodába, mit tartotok a legfontosabbnak az óvodai nevelésben és mi az ami megváltozott (vélemény) amióta kisfiad, kislányod oda jár?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerető, nyugodt környezet. Szerintem ez a legfontosabb. Sajnos manapság sokan azt hiszik, egy óvodának mindenféle külön foglalkozások felsorakoztatása a feladata... Döntse el mindenki, valóban kell-e ez a gyereknek, vagy csak szülői elvárás!

Az én kislányom ősztől jár oviba és imádja! Van egy fantasztikus óvónénije/egyelőre egyedül, mert nem jött összee a + státuszhoz a kellő létszám, ősszel nyílt az ovi/, aki mindent megtesz azért, hogy a kicsik biztonságban érezzék magukat az oviban, nagyopn-nagyon szereti őket. Mi változott? Amíg nem járt oviba a lányom, csak a szűk családdal hagytam egyedül, azaz apával és a tesókkal/4. gyerek, kamasz tesókkal/. Legtöbb időt velem volt. Kicsit tartottam is tőle, hogyan viseli az elválást.. És legnagyobb csodálatomra az én lánykám gond nélkül szokott be.. Szerintem épp azért, mert tudta, én nem fogom elhagyni.. Erősen kialakult az a bizonyos "kötődés".

előtte is sok verset, mondókát, mesét tudott, ismert. Azóta naponta újakkal áll elő. Egy rendkívül nyitott, barátkozó kisgyerekké vált.

2012. jan. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!:)
2012. jan. 20. 09:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyébként magam is óvónő vagyok:D
2012. jan. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én majd csak leszek, már nagyon várom:)
2012. jan. 20. 10:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Jaa, sok sikert hozzá!!!!
2012. jan. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bár nekem még nem ovis a kicsi lány, de anyósom óvónő.

Náluk hetente van egy "táncos aerobik", ez nagyon jó szerintem, a gyerekek is élvezik (voltunk bent nyílt napon).

Én falun nőttem fel, ott mindenki ismert mindenkit, nagyon kedves volt mindenki a gyerekekkel, én ezt tartom nagyon fontosnak. Ha valaki mégis megengedett magának valamit (öcsémék szemét leragasztották cellukszal, mert nem voltak hajlandóak aludni), annak rövid távon új munka után kellett néznie.

Azt, hogy minden nap van foglalkozás, szerintem sok.

Bár ez nem a neveléshez tartozik konkrétan, de az is fontos, hogy ha kicsit később megyek a gyerekért (munka miatt), akkor ne ezt éreztessék velem, hogy felelőtlen, lelkiismeretlen szülő vagyok, akit nem érdekel a gyereke.

2012. jan. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Az, hogy van-e mindennap foglalkozás, nem opció, nem az óvónők választásán múlim, ezt az Óvodai nevelés programja/ez az óvodák központi tanterve/ előírja. Mivel ezek játékos foglalkozások, illeszkednek a napirendbe, nem megerőltető a kicsiknek, főleg, hogy kiscsoportban még nincs is kötelező foglalkozás/kiv. tesi/,minden játékosan, a játékba építve zajlik, de még nagycsoportban is van olyan, amin csak az vesz részt, akinek kedve van hozzá. óvónő anyuka
2012. jan. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!