Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesen tudnak genetikai...

2 évesen tudnak genetikai vizsgálatot végezni, hogy melyik szülőtől mit örökölt?

Figyelt kérdés
Elég speciális a "probléma". A sógorom 180 cm, a barátnője 145 cm. Született egy kisfiúk, aki 2 évesen 75 cm, 1 év alatt 6 cm-t nőtt. Már 1 évesen is el akarta küldeni a doki valamilyen genetikai vizsgálatra, mert nem nő a gyerek hosszra, valószínűleg az anyuka magasságát örökölte, vagy hogy fogalmazzak, szóval hogy a növekedési hormont az anyukától örökölte. Akkor nem mentek, most megint mondta az orvos, hogy nézessék meg a gyereket, és akkor most növekedési hormoninjekcióval tudnak neki "segíteni". De hogy tudják kimutatni, hogy esetleg kamasz korában nem nő hirtelen? Aggódik az egész család, hisz egy hormoninjekciós kúra azért nem kis dolog egy ilyen kis gyereknek. Mi lehet a jó döntés? Tényleg olyan fejlett már az orvostudomány, hogy ezeket ki tudják mutatni?
2012. jan. 21. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, csak azt, hogy a bátyámnak is akartak adni pici korában hormont ugyanemiatt , anyu nem engedte. Bátyám 150 cm 48 éves.

Igaz, ez 45 éve volt. (14év van közöttünk)

2012. jan. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
70%

Tudom, hogy nem a kérdéshez kapcsolódik, de minek kell venni?

Szerintem semmi értelme, úgyse tudsz ellene semmit se tenni

2012. jan. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ki tudják mutatni. Az a lényeg, hogy pontosan beazonosítható legyen, hogy melyik gén felelős a magasságért és akkor azt kell megnézetni. Kell keresni egy helyet, nem tudom, h Mo-n csinálják-e, de külföldi klinikákon azt gondolnám biztos. A neten egy csomót találni, írni kell nekik, biztos segítőkészek. Ha csak 1-2 gént kell vizsgálni, az úgy tudom 500-1000 euró között van. Ha van rá pénzük, én megcsinálnám a genetikai vizsgálatot, az csak egy vérvétel és máris többet tudnak, a hormon injekcióról utána is dönthetnek.
2012. jan. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ava87 ***** válasza:

Én is azt akartam írni, amit az utolsó válaszoló. Hogy maga a vizsgálat még nem kötelezi őket semmire, ha az eredményt nem találják kellően meggyőzőnek, akkor nem történik semmi, viszont lehet, hogy minden kétséget kizáróan megbizonyosodhatnának róla, hogy tényleg szükség van az injekciókra.

Az mondjuk tuti, hogy én kikérném több orvos véleményét is, mielőtt egy ilyen döntést meghozok.

2012. jan. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, 2 évesen is végeznek genetikai vizsgálatot, amiből a genetikai rendellenességeket ki tudják mutatni (akár azt is, hogy ha valóban van valami probléma a háttérben, az milyen eséllyel jelenik meg a következő gyerkőcnél). Viszont egy ilyen vizsgálat egyrészt várólistás, másrészt pedig kb. fél év, mire megjön az eredménye, úgyhogy, ha tervezik, hogy elvégeztetik, célszerű mielőbb belevágni.
2012. jan. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 22. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!