Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha alacsony lett az afp,...

Ha alacsony lett az afp, genetikai tanácsadásra küldtek az mit jelent? Milyen vizsgálatot?

Figyelt kérdés
2011. dec. 9. 21:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
magzatvízvételt. Lánykori nevén amniocentézist. Szerencsére minden oké volt.
2011. dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De ez már azt jelenti hogy ezt mindenképp elvégzik?Nincs előtte valami vizsgálat hogy kell e magzatvíz vizsgálat?
2011. dec. 9. 21:52
 3/14 anonim ***** válasza:
a Baross utcaba 3szor kellett menni. Elso alkalom: Tanacsadas, aki gyakorlatilag azt jelentette hogy adott a doki idopontot amniora... 2. alkalommal levettek a magzatviz mintat es 3. eredmenyert menni. Ezt jelenti a genetikai tanacsadas....
2011. dec. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Na ez így azért nem igaz, a sógornőm is nemrég volt genetikai tanácsadáson mert neki is rossz lett az afp. csináltak neki új vérvételt majd 1 több mindenre kiterjedő genetikai uh-ot. amino-t nem nagyon csinálnak csak a legvégső esetben ,mert az kockázatos vizsgálat, de az nem is utalhat genetikai problémára.
2011. dec. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem jelent feltétlenül magzatvízvételt. Először lesz egy beszélgetés (családfa, rizikó, stb,), aztán egy részletes genetikai UH. Ekkor mondják meg, hogy ajánlják-e a chorion-biopsziát, vagy a magzatvíz-mintavételt. De ne ijedj meg, ez az Afp sokszor ad fals eredményt. A lányommal uez volt, mégis egészséges lett. Igaz, én megcsináltattam a vizsgálatot, mert nem tudtam nyugodni. Nem olyan szörnyű, mint amilyen félelmetesen hangzik.
2011. dec. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem jelent feltétlenül amniot, sőt. Nekem is rossz lett az AFP, a genetikus felajánlotta, hogy elvégezhetjük az amniot, de nem erőltette túlzottan. Az AFP egy elég elavult vizsgálat, külföldön nem is végzik el, elég nagy arányban téves az eredménye. A kombinált teszt és az UH eredménye sokkal megbízhatóbb.

Ha a genetikus amniot tanácsol, akkor sem muszáj megcsináltatnod, ez a ti döntésetek. Kockázatos vizsgálat, 1-2%-os esély van rá, hogy elvetélsz tőle.

2011. dec. 10. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nekem is alacsony volt az afp 37 éves vagyok kombinált és integrált tesztem és genetikai uh-volt.most itt alszik a másfél napos babám egészségessen.ne izgulj.
2011. dec. 10. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
tegnap 23:46: butaságokat beszélsz, chorion biopsziát tuti nem genetikai UH alapján javasolnak, mivel genetikai UH 12 és 18 hetesen van, a chorion biopsziát pedig 12. hétig el kell végeztetni.
2011. dec. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Utolsónak! Chorion biopsziát nem csak a 12. hétig lehet végezni! 3 hete voltam 15 hetesen, és velem együtt egy kismama 16 hetesen.

A kérdésre válaszolva az első babámnál nekem is alacsony lett, 28 éves voltam, és először tanácsadásra kellett menni. Ott mindent felmértek, családfa, rizikó, aztán volt egy nagyon alapos UH. Ezek után a doki azt mondta, hogy nem mondja hogy ne csináltassam meg, de szerinte felesleges rizikó, mert minden a legnagyobb rendben van. Most itt tombol a 3 éves lányom a hátam mögött, hogy mikor megyek már kirakózni... :)

Sok boldogságot!

2011. dec. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8-as válaszoló, sajnos te beszélsz butaságokat. Nekem a 18. héten ajánlották fel a chorion biopsziát, mivel olyan genetikai betegséget örökölhetett a babám, amit amnioval nem lehet kimutatni.
2011. dec. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!