Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanitjátok/tanitottátok...

Hogyan tanitjátok/tanitottátok a gyereketeket pohárból inni?

Figyelt kérdés
2 éves a kislányom ,már egy ideje magyarázom neki meg mutatom is hogy igyon ,de még nem akar gyakran mondja,hogy nem.Ha párszor magpróbálja egy húzásból akarja inni .Esetleg valami jó ötlet?
2012. jan. 22. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem gyakoroltottam vele. Mikulás napján eltettema cumisüvegjét

kapott csöröset abbol ivott majd kapott egy kubus veget abbol ivott majd egy kicsi Kávéspoharat és beletöltöttem tejet mindig egy hörpintésnyit. aztan gyre többet mára gyönyörü szépen iszik (FÜles pohaárt nem használ sima 2 dl pohárbol iszik 16 hós egy két hét alatt belejön

2012. jan. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem sem kell gyakorolni. Én soha nem tanítottam a lányomnak, de néha néha, mondjuk havonta egyszer megpróbáltam pohárból itatni, de nem sikerült. Félreraktam és később újra próbáltam.

Aztán most a héten, egyszer csak magától megtanulta gyönyörűen használni a poharat egyedül.

Ő mindig is vizet ivott, de megkóstoltattam vele az én teámat ás annyira ízlett neki, hogy egyből megivott egyedül 2 dl-t. Ez nálunk csodaszámba megy, mert rossz evő, rossz ivó volt mindig is. Azóta ott az asztalon az üres pohár, ha kér, teszek bele félig töltve és meglangyosítom, mert úgy jobban issza. Kipróbáltam, tud inni üvegpohárból, és füles műanyagból is ugyanúgy.

Talán annyi, hogy fürdés közben mindig azzal szórakozik, hogy a kis tégelyekkel issza a fürdővizet, hiába mondom, hogy az nem jó.Ő is így magára döntötte a kádban eleinte a vizet, mint a lányod , de később ráérzett magától. Lehet, hogy ott tanulta meg?

Amúgy csőrös pohara van, és márciusban lesz 2 éves.

2012. jan. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekem sem ivott csőrös pohárból, a lányom hat hónaposan már gyönyörűen ivott vizet rendes pohárból, nem kellett tanítani, valahogy azonnal rájött. Ő mondjuk nem használt soha cumisüveget, csak cicizett.

A fiam sokáig cumisüvegből ivott, hallani sem akart semmi másról (meg persze cicizett). Néha próbáltam adni neki pohárból ezt-azt, de csak bénázott. Aztán úgy 15 hónaposan egyszer csak egyik napról a másikra simán tudott pohárból inni, nem kellett tanítani.

2012. jan. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Azért akinek fél évesen pohárból ivott, gondolom, nem önállóan tette...

Az én lányom nemsokára 15 hónapos, néhány hónapja próbálkozunk a pohárral, változó sikerrel. Én is nagyon kicsi mennyiséget teszek csak bele egyszerre, mert hajlamos kiöntözgetni, illetve magára is önti, ha túl mohó, így résen kell lennem, és néha megfogni a pohár alját, ne emelje túl magasra.

2012. jan. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amíg nem önállóan fogja, addig is megtanulja, hogyan igyon belőle, hogy ne nyeljen félre. Később érdemes kevet teni bele, például a barátnőm lánya azt csinálta, hogy előbb emelte el a szájától a poharat és csak utána állította vissza függőlegesbe. Az enyém meg azt nézte, milyen minta van a poháronm így öntötte ki. De ez nem baj, sokáig tart megtanulni, hogy működnek a dolgok.


Ötlet: kevdenc mesefigurás pohár, vagy apa kávéspohara, anya bögréje, ilyesmi.

2012. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

amikor fürdőkádban ült akkor adtam a kezébe valami finom gyümölcslével, ott ha leborítja magát nem lesz olyan a ruhája, és takarítani sem kell utána a konyhát

ha már egész jól ment akkor ment élesbe

2012. jan. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!