Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tanítottátok meg a...

Hogy tanítottátok meg a babátokat pohárból inni? Mit tanácsoltok, hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Már nagyon érdekelné a kislányomat a poharazás, evés közben mindig azzal játszik, játékból iszik is belőle, csak az a baj, hogy nem a szájába teszi, hanem a szája alá, az állára és úgy "iszik" belőle. Persze ha van benne innivaló akkor minden a nyakába ömlik. Próbálom neki mutatni, magyarázni, de semmi. Próbáltam úgy is, hogy én tettem a szájához, de azt nem nagyon akarja hagyni. Ha mégis, akkor meg kidugja a kis nyelvét, és ezért szintén sok a ruhájára megy. Ezzel küzdünk már néhány hónapja. 16 hónapos.
2011. júl. 5. 09:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tanítgattam, egyszer csak két évesen maga kérte, hogy abból inna. (enyém cumisüveges volt addig). Persze az első pár nap a nyakába ment, de hát nagyon picit kell rakni a pohárba. Most 2,5 éves, szépen iszik egyedül is, tele porhából is, nem önti magára.
2011. júl. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

én kb 6 hós korában próbáltam elöször, én rakom a szájához de tartok alá kispelenkát.

ne várd el hogy tök egyedül 16 hósan tudjon inni pohárból. neked kell megmutatni, neked kell fogni.

szerintem csak poharat használjatok otthon, föleg ha nagyon szomjas kínáld fel neki, de csak segítséggel. egy idö után menni fog neki.

2011. júl. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 15 hónapos. Már kb. 2 hónapja gyakoroljuk a pohárból ivást. Eleinte ő is csak a nyelvét dugdosta a pohárba, lefetyelt, mint egy kutya. :)

Aztán volt időszak, mikor szépen ivott, de most már vagy egyedül szeretne - persze akkor nagyon megdönti a poharat és a nyakába folyik az összes -, vagy bohóckodik. Rájött ugyanis, hogy ha fújja a vizet ivás helyett, akkor az milyen vicces. :D Vagy épp szürcsöli.

Gyakoroljátok, hamarabb megtanulja, mint gondolnád!

2011. júl. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!