Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beteges gyerekek anyukái!...

Beteges gyerekek anyukái! Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

2,5 éves a kisfiam, január elején volt egy nagyon enyhe tüdőgyulladása,amit karácsonykor kapott el.. " a fa alatt" sehol nem voltunk. Ma megint hőemelkedése van... Én ezt már nem bírom! Közösségbe nem jár. Vitamint szed, rendesen eszik.


Akinek beteges a gyereke az milyen időközönként? Én már teljesen tanácstalan vagyok, mit tehetnék a megelőzésre...?


2012. jan. 22. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a két nagyobb még kicsi volt, havonta egyszer biztosan beteg volt. Nátha, mandulagyulladás, volt az egyiküknek tüdőgyulladás, na és a nagy "kedvenc" a hányás hasmenés. Már iskolásak, elsőben még akadtak megbetegedések, de kinőtték.Most már inkább a tanév második felére fárad el a szervezetük és betegeskednek, de így sem annyit mint régen. Az idei tél nagyon kedvez a vírusoknak és a baktériumoknak,sokkal több gyerek betegszik meg, mint egyébként. A legkisebb fiam egyébként közel sem olyan beteges mint a nagyobbak. Nem kell ahhoz, hogy betegek legyenek kimenni, otthon lazán lerobbannak. Az egyetlen az amit tudok, hogy rengeteget kell friss levegőn lenni. Amikor többet vagyunk kint, sokkal kevesebbet betegek.Még akkor is, ha kint -20 fok van. Napi 1,5-3 óra kint a legjobb. Vitaminokat mi a hátunk mögé is dobálhattuk volna, meg a homeós bogyókat is. Amíg az immunrendszerük meg nem erősödött semmi nem használt. Egyébként teljesen megértelek, kimerítő ha sokszor beteg a gyerkőc. Nekem volt, hogy egymástól kapták el a mandula gyulladást. Két nap az egyik hűtőfürdőzött éjszaka, két nap a másik. Én meg olyan voltam mint egy élőhalott.
2012. jan. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 zkriszti3 ***** válasza:
Évekkel ezelőtt rengeteg vitamint ettek, folyadékban és bogyóban semmi nem használt. A nagyobb testvér vagy a párom hazahozta a betegséget biztos lebetegedtek a kicsik. Az óvoda is olyan volt mint egy mese. Hol mentünk , hol nem. Így teltek el az évek. A gyerekek egymásnak adták a rota vírust, bárányhimlőt meg minden más jó dolgot. Egy éve csak gyümölcsöt kapnak, de azt minden nap. Próbálom beszerezni a hazai terméket, talán ezért is értem el sikert. Alig betegszenek meg , talán ha kétszer láttuk az orvost tavaly akkor sem légúti betegség miatt.
2012. jan. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát én a gyümölcsöt minden nap adom, most vitamint is. 4 hete nem beteg. Már alig várom a következőt. De már néha úgy érzem olyan vagyok 35 évesen mint egy 60 éves... nem alszom, nem eszem én sem...


azért köszi a válaszokat.

2012. jan. 29. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!