Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól tudják ezeket a...

Mikortól tudják ezeket a gyerekek?

Figyelt kérdés
1.Étel felismerése illatról,ízről,látványból.Mint pl.:krumpli,rizs tészta,leves. 2.Méret,mennyiség:kicsi-nagy,sok-kevés. 3.Nem csak alapszínek:lila,rózsaszín stb.Több életkort is írjatok,ha úgy ítélitek.Pl.:1.-3éves,2.-2,5éves bla-bla
2012. jan. 13. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 20 hónapos és az étel felismerés az működik a legjobban.Látványról főleg. Ízről még szerintem korai, azt tudja hogy meleg ,forró, hideg. A színekről még az alap színeket tanuljuk.A többi kérdésre nem tudok éredemi választ adni, szerintem 2.5- 3 év körül.
2012. jan. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Étel felismerése illatról, ízről szerintem ovis korban már igen...látványa már előbb.


Méret, mennyiségfogalma majd csak általános iskola 2-3. osztály körül fog tudatosulni...addig ezt nem látja át a gyerek, csak akkor ha kézzel fogható dologgal szemléltetem, megmutatom neki.


Színek felismerése szintén ovis kor...ott ez tudatosul és biztossá kell válnia.

2012. jan. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem elég bonyolult dolgokat vársz el a gyerektől. Ezeket kicsit később tudják általában.

De amúgy meg minden gyerek más... van, aki 4 évesen már olvas... És persze van, aki kényelmes. :)

2012. jan. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ezeket mar siman tudja egy 2 eves, ovodaaaas????
2012. jan. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 2 éves 3 hónapos, már jó ideje felismeri a lila és rózsaszínt (ezen kívül a citromsárgát, narancssárgát pirosat, zöldet, kéket, szürkét, fehéret és feketét). Étel felismerése? Hááát, a krumplit látásra felismeri, pl. szalmakrumpli vagy pirított krumpli, a levest is szokta mondani, borsót is felismeri, mert nagyon szereti. Ízről, illatról felismeréssel szerintem még odébb vagyunk.

Méret és mennyiség szintén nagyjából megy, amiket írtál, szokta mondani a dolgokra, és a hideg-meleget-forrót is.

2012. jan. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 2,5 éves már tökéletesen külömbséget tud tenni kicsi és nagy között ill lent és fent.Viszont a színekben sokszor belekeveredik.
2012. jan. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 2 éves, a színeket és a mennyiséget már rég tudja ("nem anya, sokat adjál...stb)

Illatról nem tudom hogy felismer-e valamit, a sültkrumplit biztos, de a többire nem figyeltem még. Látványra szinte mindent, amit szokott enni.


De hogy mikortól kell tudnia, vagy mikor szokták általában (könyvek szerint), nem tudom.

2012. jan. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!