Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi a normál hője egy 2...

Mennyi a normál hője egy 2 évesnek?

Figyelt kérdés

Fiamnak nagyon gyakran 37,2-37,6 a hője esténként, ha van más tüneten (nátha) ha nincs.

Sok helyen olvastam, hogy a kicsiknél ez még szinte normális, de én ilyenkor nem viszem bölcsibe, itthon van a 4 fal között. Viszont így tovább gyengül az immunrendszere, ördögi kör. Ha szakember (gyerekorvos, védőnő) is hozzá tudna szólni, azt megköszönném.


2012. jan. 24. 07:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem vagyok szakember , de még soha nem hallottam,hogy a 2 éveseknek magasabb lenne a hője, én úgy tudom náluk is a 36,6 a normális,vagy legalábbis a környéke.Az én kisfiam is ennyi idős, és ha 37,2 a hője akkor általában valami baja van, nem olyan nagy problémák, picit piros a torka, vagy náthás.De mondjuk ha nálatok nincs semmi tünet, lehet,hogy csak a foga, feltéve,hogy nem jött már ki mind, vagy esetleg lehet,hogy bújkál benne valami.
2012. jan. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

egy gyermeknek ugyan akkora a höje mint nekünk, az újszülöttnek is, csak az ö teste még nem képes beállítani ezért kell nekünk melegen de nem túl melegen öltöztetni, de ez csak az elsö hetekben van.


belsö höt mérve

36,5-37,5 teljesen normális

37,5-38,5 höemelkedés

38,5- láz


belsö hö popóban mérve van, habár nekünk a fülben mérösünk is telejsen jó.


ez a hö ami a gyerekednek van teljesen jó. nekem a lányomnak szokott ennyi lenni, ha pl kicsit melegebb van a lakásba 22-23 fok és pl egy plussz felsö pulcsi van rajta. simán melegebb lesz.


kérdés hogy öt is megviseli? ilyenkor hisztisebb vagy nyügösebb?

2012. jan. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A nettó hője ennyi, a fenékben mértből már levontam.

Én nem szoktam neki 38,0-ig csillapítani, és láztalanul is ébred, de estére gyakran felmegy. Van, hogy kiderül, áll valami a háttérben (legutóbb mandulagyulladás), de nem mindig.

2012. jan. 24. 07:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Az teljesen normális,ha estére feljebb szökik a hő. Gyereknél, felnőttnél egyaránt. Olvass utána:)

Ha reggel rendes a hője, nyugodtan vidd bölcsibe.

2012. jan. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem igaz, h a gyerekeknek ugyanolyan hőmérsékletük van, mint nekünk! Nekik magasabb. A picibabáknak magasabb, és ahogy öregszünk, úgy lesz egyre alacsonyabb. Persze ezt nem fokokban kell számolni, csak minimális különbséggel.

Egyébként az én 23hós fiamnak eddig még mindig 37,1-37,4 volt a normális. 38-ig még az se látszik rajta, h baja lenne, csak én tudom. Vannak olyan emberek, akiknek picivel az átlag felett van a testhőjük egész életükben. Nekik az a normális. Ha nincs baja, nem viseli meg, és mindig annyi, akkor valószínűleg a te fiad is olyen, mint ahogy az enyém is.

2012. jan. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!