Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 15 hónaposnál reggelre nem...

15 hónaposnál reggelre nem bírja semmilyen pelenka, mindig átázik hajnalra. Normális ez?

Figyelt kérdés
Már minden pelenkát próbáltam, korábban, amikor kisebb volt, és akár még éjszaka is evett (tudom, az sokkal kisebb mennyiség volt) mindig bírta reggelig a fehér Pampers. Mostanában (az elmúlt három hétben körülbelül) majdnem minden alkalommal túlcsordul a pelenkán a pisi. Tehát nem melléfolyik, mert láthatóan dugig van a pelenka, tehát nem bír el ennyi folyadékot. Kipróbáltuk a Liberót, a másik Pamperst is, korábban több márkát is, de még ezek váltak be leginkább. Néha előfordul az is, hogy hajnali 3-kor sírva ébred, és kiderül, hogy már akkor átázott a ruhája, mert pisis. Ez normális? Csökkentsem le az esti folyadékbevitelt??? Éjszaka nem szokott inni.
2012. jan. 24. 08:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem is volt ilyen gondom. Mindig kicsit nedves volt a pizs vagy body mert a pelenka átnedvesedett reggelre.


Nálunk liberot nem lehet kapni, és otthon próbáltam ki és nekünk az teljesen bavált. Habár jó nagy bugyor gyülik össze de nem nedves a pizsi kívülröl. mindig hozatok egy nagy zacsival és csak éjszakára használjuk. pont azért nem is szeretnem nappalra mert nagyon nagy lesz ha pisil bele.

2012. jan. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A Huggies Premium pelekát próbáltad már? Nem is vészesen drága, a DM-ben 3500 Ft 70 db. (a 4-es méretből), nekünk teljesen bevált, bírja az éjszakát is. Ha van DM pontgyűjtő kártyád, 50 pontot felhasználva 25%-kal olcsóbban is megveheted. Vagy bármelyik más pelust is.
2012. jan. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezzel a problémával küzdöttünk. Szintén a libero volt a megoldás (csak éjszakára ), egy mérettel nagyobbat vettem, mint ami kellett, így egyre ritkább a baleset.
2012. jan. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták javasolni, hogy éjjelre úgy tegyük le a babát, hogy pelus csere volt és nem kap már semmit inni, enni.

Persze ezt nem egyszerű betartatni :)

Én éjjelre a legbrutálabb nedvszívó pelust használom,

a mindennőneken találtam PINE pelenka a neve. Nézzétek meg,

egy próbát megér.

(mindig van rá valamilyen kupon)

2012. jan. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Az igazság az, hogy én már minden boltban kapható pelenkát kipróbáltam az elmúlt 15 hónap alatt (Huggies, Tesco-féle, dm-es, Pampers, fehér Pampers, Libero, azt hiszem ennyi), és még mindig a fehér Pampers bizonyult a legerősebb nedvszívónak, a Libero a kettes számú nedvszívónak; eddig éjszakára fehér Pamperst használtunk, de most ez sem elég, a Libero sem. Sajnos.


Kedves utolsó! Nagyon jónak tűnik, amit írsz, megnéztem a honlapot, nagyon hálás vagyok a tanácsért, köszönöm szépen!!!

2012. jan. 24. 22:01
 6/10 A kérdező kommentje:

Kipróbáltuk a PINE nevű pelenkát, sajnos ez sem vált be. Éjfélkor (tehát 4 órával lefekvés után) sírt a kisfiam, és bizony már addigra átázott :-( De mondjuk ezt a PINE pelenkát majd nappalra elhasználjuk, amikor tudom gyakrabban cserélni, mert amúgy jó minőségű pelenkának tűnik, jó könnyű anyagból van.

Most néhány napja azt csináljuk, hogy kap egy Liberót, plusz arra rá egy mérettel nagyobb fehér Pamperst. Tehát két pelussal alszik éjjel.Tiszta vicc, de hát valamit muszáj kitalálni. Így nem ázott át, már 3. éjjel, hogy ezt csináltuk. Jövő héten megyünk oltásra, ott majd azért megkérdezem a gyerekorvost, hogy mit tanácsol. Majd beszámolok.

2012. jan. 30. 10:41
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szió,

írtad, h nem vált be éjjelre a PINE, sajnálom, azért remélem nem csalódtál nagyon benne, mert tényleg - ahogy írtad is prémium minőségű.

Amikor ráadtad éjjelre a babára, akkor tutti h jól eligazgattad a lábainál a fodrokat?

Ez szokott hiba lenni, és emiatt folyhat ki a pisi.

Azért örülök, h nappali használatra megtartod.

Ebben a hónapban pl ingyen van a kiszállítás 3 db PINE és BEBISH pelusra.


Üdv:)

2012. febr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem is abból volt szerintem a baj, hogy valahogy kifolyt volna a pisi, hanem én úgy érzem, hogy a Libero vagy a kék vagy fehér Pampers sokkal több folyadékot tud magába szívni. Szóval ezt így csak akkor használtam el, amikor nappal otthon voltunk, és tudtam gyakrabban cserélni. De arra jó volt, mert nagyon könnyű pelenka. Amúgy szerintem meglepően igaz, hogy minden gyerek nagyon más, és mindegyiknek más pelenka válik be. Egyébként azóta még mindig azt csinálom, hogy alulra egy Libero,rá egy nagyobb méretű valamilyen nagyon olcsó pelus, és így semmi gond nincs reggelig. Nem olcsó mulatság, de még mindig ez a legjobb. Azóta voltunk veseultrahangon is, és a gyerekorvossal is beszéltünk, és azt mondták, hogy van ilyen.
2012. febr. 22. 09:15
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 4-es és hetes, ne haragudj, de Te nem Pine pelenka marketingese vagy?
2012. febr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem, én egy olyan anyuka vagyok, aki széles látókörű és szeret utána járni alaposan a dolgoknak.

Anno védőnőként dolgoztam, vannak tapasztalataim és tudom, hogy a kollégák mennyi marhasággal tömik az anyukák fejét.

Ezért szoktam tippeket írni azokból, amiket én is tapasztalok...

De köszi a bátorítást, talán még az is lehetnék:)

2012. márc. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!