Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg félne a sötétben?...

Tényleg félne a sötétben? Vagy csak szimplán szivat?

Figyelt kérdés
Másfél évesem,este elalvás után 1-másfél órával kétségbeesetten üvöltve kel fel és nem is hajlandó tovább a kiságyban maradni.Sajnos mi rontottuk el,mert eddig az volt,hogy aludt este fél 8-tól éjfélig és utána nem volt hajlandó tovább maradnia kiságyba,hanem apával akart tovább aludni.De 2 napja csak 1-1,5 órát alszik nyugodtan ,és utána nagyon-nagyon kétségbeesetten sír.Az apja azt mondja szerinte fél a sötétben,és azért esik kétségbe.Én meg azt mondom,hogy szórakozik velünk.Ti esetleg kapcsolnátok neki egy kisebb fényforrást?Vagy mit tegyek?Azt már elfogadtam,hogy éjfél körül átjön...de ez a mostani helyzet nagyon rossz.Félek nem lesz egy csepp magánéletünk sem.Eddig is nagyon kevés volt,de mi lesz most?
2012. jan. 25. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy kislámpa mindig ég a szobájában, most kiégett az izzó a sólámpából, amíg nem találok bele izzót, a karácsonyfafüzér világít.
2012. jan. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk lávalámpa van bent nála.
2012. jan. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem suivat hanem ha egyszer kivetted akkor másodszor is.

fény is lehet probléma érdemes kivenni. de nem mindegy neked mikortól alszik veled?


Èn soha nem venném ki, ha vannak rossz éjszakák, akkor átmegyek hozzá és vele alszok egy szobában az megnyugtatja.


Amúgy le tudod szoktatni ha már neked is eleged van belöle.

Egyszerüen nem veszed ki. Akkor sem ha a szived szakad meg. DE ne hagyd egyedül. menj be nyugtasd meg legyél bent pár percet (vannak gyerekek akiknek a zene is elég hogy szól) és gyerek ki. majd ha sír 3 perc múlva be és 2 perc után ki. el fog aludni egy idö után az tuti. egyedül ne hagyd de kicsit bentmarasz kicsit kijössz módszer müködik. kb 3 nap és nem fog kelni többet.

DE ha egyszer is kiveszed közben akkor már nem is müködik. és ha pár hónap után megint elfogy a törelmed a gyereknek még hosszabb lesz mert tudja ha elég kitartó akkor anya úgy is kiveszi.

ha elkezded a leszoktatást, akkkor áldozz fel 3 éjszakát, és ne engedj neki. ha nem vagy elég kitartó meg se próbáld mert csak rontasz a helyzeten.

2012. jan. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én kitartó vagyok,csak az apja nem akarja hallgatni :(Azért nem mindegy,hogy mikortól alszik az apjával,mert néha én is szeretnék ám,az apjával"aludni" :)

Ma megpróbálom a lámpát...és a leszoktatást is elkezdem,mert elfáradtam....

Minden éjszaka megyek érte hozom át,és van,hogy még ott velünk is felkel 2x3x :(

Iszonyat rossz alvó...

2012. jan. 25. 14:16
 5/10 anonim ***** válasza:

3-ik vagyok


ha elkezded a leszoktatást ahogy írtam mindenképpen kitartó legyél. apa alugyon nappaliban vagy ahol nem hallja, vagy kezd el hétvégén.


de nem szabad egy pillanatra sem kivenned. ha ennyire bele akarsz vágni akkor az éjféliröl is szoktasd le egyben. így csak 1x kell bögetned.

de semmi esetre se hagyd magára több mint 10 percet ez a max amennyit egyedül sírhat. de ha bemész csak lecsendesíted. ha használ hogy ott ülj akkor elöször megtehetd de vigyázt azt se szokja meg.


én a gyerek egész kiskorától figyeltem erre ha voltak rossz éjszakák akkor max 1-2 éjszaka vettem ki, ringattam kapott plussz kaját. de 3-ik nap már éreztem hogy csak megszokásból tenné, akkor csak bementem és ha kellett ott aludtam de nem vettem ki. mindig másnap már nem volt gond aludt rendesen mert tudta úgy sem lesz kivéve.

2012. jan. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Van egy ágy itt a szobájában....azon tudnék aludni.

A másik pedig az,hogy azt csinálja,hogy elalszik,mint egy kisangyal,majd megébred(ha szerencsém van akkor csak éjfélkor,ha nincs akkor már 9-kor és onnantól kezdve bejövök,visszaaltatom kimegyek,2 perc megint nyüszög...megint bejövök,megint visszaaltatom és így tovább..

ha alapból éjfélkor ébred,már nem is kínlódok a vissza altatással,hanem autómatikusan viszem magammal :(

9kor még megpróbálom,bár nem sok sikerrel :(

Annyira elegem van :((((((((((

2012. jan. 25. 14:28
 7/10 anonim ***** válasza:

megint a 3-ik vagyok.


mi a vissza altatás?

mit jelent? mit teszel?


ha gondolod végig csinálom veled a 3-4 napot. és segítek. ha tényleg kitartó vagy és van energiád egy percet sem aludni pár napig.


ami fontos még ha elkezded hogy csinálj róla feljegyzést. egy táblázatot.

ha akarod csinálok egy sablont amin megmutatom milyen.

ezen tudod pontosan vezetni mikor sír és mikor alszik, hogyan változik az éjszakák az elkövetkezendö 5 napban.

2012. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Még annyit fűznék hozzá az előzőkhöz, hogy ha a gyerek fáradt, alszik mint a bunda :) Sétáljatok egy jó nagyot késő délután, aztán vacsi, fürdés és alvás. Szerintem ez is sokat segíthet.

Sok szerencsét :)

2012. jan. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

:)

Visszaaltatás azt jelenti,hogy felül,feláll és én visszateszem és vele maradok,fogom a kezét,simogatom,amíg el nem alszik.


Milyen táblázatra gondolsz???

2012. jan. 25. 17:34
 10/10 A kérdező kommentje:
ja és minden délután megyünk mamáék,ahol megy nagy játék,rohangálás...fürdésre jövünk csak haza...és már fáradt is mint a kutya,mire hazaérünk...
2012. jan. 25. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!