Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves szobatiszta kisfiam...

3,5 éves szobatiszta kisfiam bepisil és belázasodik amikor az apukájánál van láthatáson! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Minden második hétvége az apukáé, sajnos nem mindig viszi el, csak ha ráér (nem munka miatt nem ér rá)! Péntek du-tól vasárnap du-ig van láthatás. De az utóbbi időben a kicsi péntek estére belázasodik, utána semmi baja nincs 2 napig, aztán vasárnap mikor hazahozza, éjszaka bepisil! Nem gondolom hogy rossz hatással lenne a gyerekre, de mégsem tudom hogy segíthetnék a kisfiamnak?! Mindenképp pszichológusra lenne szükség?
2012. jan. 25. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Az apjánál lázasodik be, vagy már Nálad?
2012. jan. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hűha.Apukával nem tudnál beszélni?Ennek abszolút lelki oka van.Nincs valami nőci apuka mellett,aki esetleg nem úgy viszonyul a kicsihez?Vagy apuka nem tud ráfigyelni a partnere miatt?Esetleg a nagyszülők(vagy apuka) nem terhelik valamivel a lelkét(uszítják ellened).Mióta van így a láthatás(mármint,hogy egész hétvégére elviszi)?Lehet,hogy ez viseli meg,a hiányod.
2012. jan. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Apánál péntek este belázasodik! Most vagy azért mert tudja, hogy akkor apa rögtön hazahozza, vagy csak szimplán annyira várja az apját, hogy bestresszel! Itthon két hétig semmi ilyen tünet, de minden ilyen hétvége után 2-3 napomba telik mire visszarázódik. De itthon se láz, se bepisilés nincs máskor! (Persze csak ha tényleg beteg)
2012. jan. 25. 14:45
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy apa hárít! Van párja is, de előtte is volt gond. Volt olyan hogy összevesztek az apuka és az ő anyukája(nagymama) a gyerek előtt, és a gyerek sírva mondta hogy soha többet nem megyek a mamához, meg apához! És jött a telefon hogy vigyem el, mert nem akar náluk maradni. De azóta eltelt 3 hónap. Eltiltani természetesen nem akarom, de határozottan érzem, hogy nincs jó hatással a Kicsire. Uszítást nem gondolnék, inkább a túllicitálás működik, és az elkényeztetés. Nem fegyelmezik!
2012. jan. 25. 14:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem a belázasodás dolgot.

Nálam ez akkor fordult elő, amikor a barátnőmékhez mentem (15-16 évesen). Volt 3 kutyájuk a lakásban és kiderült, hogy allergiás vagyok a kutyákra. Nem lehet, hogy apukánál is van valami allergén dolog?

2012. jan. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Apuka allergiás, asztmás, úgyhogy ezt szerintem ki lehet zárni! Én gyerekként szeptember 1jén iskolakezdéskor csináltam ilyet, hogy annyira vártam, hogy belázasodtam! Lehet örökölte :-) Csak apuka egyből azt feltételezi, hogy betegen adom oda! És egyből jön a rossz anya vagyok, meg egy anya nem adja oda betegen a gyereket dumával! Egyébként kezdetektől így volt a láthatás. 1hónap híján volt akkor a Kicsi 3éves. És sajnos ez megy fél éve...
2012. jan. 25. 15:01
 7/8 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok.Az gond,ha Apa hárít,mivel Ő is kell ahhoz,hogy a probléma megoldódjon.Azt gondolom nem akarja Ő sem,hogy a fia rámenjen.Muszáj beszélnie a dolgokról!Ne hagyd annyiban!
2012. jan. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most igy, ahogy irod, hogy neked is iskolakezdeskor voltak hasonlo gondjaid en arra gondolok, hogy o is varja mar az apukajat es ezert lazasodik be. Nincs kizarva, hogy genetikailag orokolte es orajta is kijon fizikalisan nem csak lelkileg. De ezt apukanak meg kene ertenie nem pedig azzal jonni, hogy betegen adod oda a gyereket. :( A bepisilesnek szerintem a helyvaltoztatas az oka. Hetvegen az apuka leviszi, majd visszahozza... A baratnom kisfiaval is ez volt a gond pedig o mar 4 eves is elmult. Mondjuk o az anyukanal meg az apukanal is bepisilt. egy ido utan elmult. Nehezne tudta feldolgozni es megerteni, hogy miert nem marad apa vagy miert nem megy anya is vele es miert nincsenek egyut. Perszor megtortent az altalad emlitett telefonhivas is, hogy menjem baratnom a gyerekert mert nem akar ott maradni. Aztan a baratnom hazahozta es a gyerek sirt, hogy vissza akar menni. Hivtak apukat es a gyerek meg sirva fakadt, hogy megsem akar menni de apuka marajon ott nalluk. Nagyon nehez volt de a pisilesi gond eleg sokaig elhuzodot ha jol emlekszem. Ma mar 6 evs elmult es semmi gond nincsen. Azota apuka ujranosult es anyukanak is van uj partnere a kisfiu meg barmelyiknel szivesen van.
2012. jan. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!