Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor szokott mesét nézni...

Mikor szokott mesét nézni gyermeketek? Közös családi programnak számít, vagy leül a kicsi mesét nézni, és addig mindenki más "szusszan egyet"?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2012. jan. 25. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én 2.5 éves lányom nem tud egyedül mesét nézni, de nem is bánom. Mindent megkérdez, ki az, mi az, miért, és én mindent elmagyarázok. Amit már többször látott, mondja hogy éppen mi történik. Tehát nem az a gyerek, aki leül és némán nézi. Így legalább okosodik mese nézés közben is, mert közben magyarázok neki. Közben meg közben főzni szoktam.
2012. jan. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocs a hülye fogalmazásért. 1.voltam
2012. jan. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Is-is. Ha például van dolgom, amit meg kell csináljak, akkor egyedül leül a tv elé, (pl Minimax) és nézi. De, egy jó kis szombat esti gyerekfilmet közösen nézünk.
2012. jan. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én most leültem a gyerekhez amikor mesét nézett, de nem nevezném közös programnak, mert úgy elaludtam, mint a fene :D Van, amikor ténylegesen együtt nézzük, és beszélgetünk is róla, hogy mi történik, akkor mondjuk, hogy közös program, de sokszor inkább kihasználom azt a fél óra nyugit, amíg megnéz valami mesét, és addig én csinálok valami hasznosat vagy szórakoztatót (mint most). Inkább azt nevezném közös programnak, amikor mondjuk játszunk, gyurmázunk, vagy neki az is program, ha segíthet nekem söpörni, nagyon élvezi az ilyen hasznos munkákat :)
2012. jan. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szintén is-is.

Reggelente egyedül nézik, vagyis felnőtt nélkül, amíg megisszák a tejet, megeszik a joghurtot és addig magukhoz térnek. Én közben készülődöm, tehát nem ülök ott mellettük. Ez kb. 15-30 perc, attól függ, hogy mikor ébrednek.

Ovi után néha szoktak mesét nézni, ha kérik, akkor bekapcsolom nekik és közben csinálom a dolgom.

Esténként fürdés után szokták még nézni a Minimaxot vagy a JimJamet, az is egy 15-20 perc, akkor ált. ott vagyunk mellettük.

Hétvégén szoktunk dvd-zni, legtöbbször együtt.

2012. jan. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Maximum 30 percig köti le a mese. DVD-t szoktam betenni neki, amíg elmosogatok/ebédet csinálok, vagy olyan dolgot, hogy nem szeretném, hogy lábatlankodjon.
2012. jan. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi együtt nézzük a mesét. Egy rövid részt nézünk, elmagyarázom neki. 4-5 "mesét" nézünk, minden nap 1-2 mese. Ez max 10 perc. Még csak 18 hónapos.
2012. jan. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

Mi raktunk a gyerekszobába tévét, már be tudja kapcsolni egyedül, apa pedig beállította neki a gyerekcsatornákat, így egymaga is tud tévézni ha akar a saját szobájában.

4 éves

2012. jan. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!