Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves gyermeketek (vagy még...

5 éves gyermeketek (vagy még épp nincs 5) mit tud?

Figyelt kérdés
Számolni meddig? felismeri-e a számokat, mit rajzol, meg még amit tud kíváncsi lennék?!
2012. jan. 19. 09:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A lányom majdnem pontosan 5 éves, középsős. Tényleg nem felvágásból írom, hogy néhány dologban pillanatnyilag icipicit a korosztálya átlaga fölött teljesít, de természetesen tudom, hogy ez megváltozhat.


Számokat felsorolni kb. 300-ig tud, de 10-es számkörben összeadni-kivonni elég biztosan tud fejben. Egyszerű szöveges feladatokat szokott kérni (pl. 4 pillangó röpködött a kertben, hozzárepült még 3, hány pillangó lett összesen?).

A leírt számokat felismeri kb. 100-ig.


Rajzolni többnyire emberkéket, virágokat, házat, kutyát, autót szokott. Néha megpróbálja térben elhelyezni a figurákat, egymás mellé ill. egymás fölé helyezéssel.


Rövidebb mondatokat, 1-1 egyszerűbb mondatból álló bekezdést kibetűz, elolvas. Próbál írni, most még elég keszekuszák a betűi. :) Viszont nem az általunk leírtakat másolja, hanem saját szöveget ír. Az olvasásra is saját magától kapott rá, max. a személyes példám motiválhatta (nagy könyvfaló vagyok :) ).


Szeret énekelni, verselni, de inkább csak a maga költötte "műveket". Valamiért nem szereti "felmondani" a tanult verseket, pedig szerintem tudja őket.


A mozgása szerintem átlagos. Kicsiként picit ügyesebb volt a kortársainál, de ez a különbség mára eltűnt.

2012. jan. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ne kössed annyira korhoz ezt a dolgot szerintem.Itt hetek alatt is olyan sokat fejlődnek.Nekem 2 iker fiam van.Rekord idő alatt mentek, bicajoztak 2,5 évesen 2 keréken!görkoriztak 3 évesen-síeltek, mindent amit el tudsz képzelni, emberek szájtátva nézték sokszor milyen ügyesek.DE! Nem érdekelte a mese,a mondóka,se kocka...Erre 4évesen fordultak 1-et, jöhet lego,kocka,mese--de nem sokáig, isszák a mondókákat, rajzolnak,szavalnak , most meg számolnak,szakszavakat használnak.Pl. 5 évesen 2-3 hét alatt akkorát fejlődtek, csak lestünk sokszor apával.A mi két elevenségünk már írni akar tanulni....!!! de csak 5 percig érdekli ez is!


Amikor mi ezeket a nagymozgásos dolgokat profin picinek csináltuk, addig a velünk korabeliek ezer verset -mondókat tudtak...mi nem ,de nem nem zavart..mert látni itt is ,hol egyik terület fejlődik jobban,hol a másik,nem egyformán nyitottak a gyerkőcök a dolgokra.

Számolnak az enyémek 100ig, csak a fordulókba 19..20..29-30. 49.50..stb kell segíteni.Verset kb. 15-öt biztos tudnak, de már meséket is elmondanak, álmukat szépen részletesen.A rajz az még hadilábon, van pálcikaember nagy fejjel, fülek sem precíz , de van szeme,orra, keze lába, stb..Nem érdekli őket nagyon.Betűket nem ismerik, tanulnak angolul, ami ellen én voltam ráér...gondoltam.NA EZ MEGY nagyon, sose hittem volna.ragad rájuk ...döbbenet!

Kicsit részletes voltam, remélem nem baj? De ennek ellenére átlagosnak tartom a gyerekeinket...

2012. jan. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ja, az órával kb. 2 éve ismerkedik, alapszinten. Még messze van attól, hogy leolvassa a pontos időt, inkább úgy, hogy "ha az óramutató a 6-osra ér, akkor be kell fejezni a játékot". Néha megkérdezi, hogy épp hány óra van, és ebből már kikövetkeztette magának, hogy mikor van fél és egész óra.
2012. jan. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Részeletekre voltam kíváncsi. Az én fiam 2 hónap múlva 5 éves. 10-ig számol, de néha még ott is elbukik. Nem ismeri fel a számokat, sem a betűket. Rajzolni próbál, de csak irkafirka, persze szerinte ez+az, megvan a nevük, de nem lehet kinézni. Verset egyet se mond, nem hajlandó. talán egy egy mondatot :(
2012. jan. 19. 09:51
 5/17 anonim ***** válasza:
2. vélaszoló, mennyire igazad van!!
2012. jan. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

2. vagyok...az óvónénik azt mondják, a fiúkat sokszor úgy kell megerőszakolni , szinte ovi végéig alig akarnak rajzolni.(ez sem 100%-ban igaz van mindig kivétel)

Az első anyuka aki lányos, na ő is regényt tud mesélni a kiscsajok másak...


Ha van kedve veled otthon kicsit játékosan tanulgatni, néha üljetek le 5-10 percekre..stb hátha..

Mi oviból jöttünk, kerítéselemeket számoltunk, autók rendszámtábláit néztük, meg ilyesmi...

De nekem se ültek le nagyon, és a másik iker krix-kraxot írkál..tényleg ... Majd ha kedvük lesz, gondoltam csináljuk ,addig meg ami ragad!


Ne keseregj ám emiatt, majd felzárkózik csak lehet picit később.

2012. jan. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igyekszem mindent megtenni, hogy ha máshogy nem is, de ragadjon rá valami. Ez abban is meglátszik, hogy míg a naggyal foglalkozok a kicsi rettentően figyel. Ő két és fél éves és mindent megszámol hibátlanul 10-ig.
2012. jan. 19. 10:04
 8/17 anonim ***** válasza:

1. vagyok. A fiam 3 éves lesz, és igaza van az előttem szólónak, ugyanis teljesen másképp fejlődik, mint a nővére.

Kérdező, ovis a fiad? Ha igen, mit mondanak az óvónők?

2012. jan. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ovis, középsős. Azt mondta az óvónő, hogy egy középsősnek nem kell tudni pl számolni. Nem mindegyik érett rá. szerintem nem annyira figyelnek oda a gyerekekre. Azt is mondta egy 2,5 éves nem tudhat számolni, csak felsorolni. Aztán bebizonyította a kicsi. Így nem tudok mit mondani és mit elhinni.
2012. jan. 19. 10:08
 10/17 anonim ***** válasza:

A lányoméknál pl. a matekfoglalkozásokon megszámlálnak tárgyakat, ill. a kisebb-nagyobb, rövidebb-hosszabb stb. relációkkal foglalkoznak. Szóval semmi magas szintű matek. :)


Lehet, hogy az óvónő számoláson azt értette, hogy a gyerek nemcsak megszámlál dolgokat, hanem meg tudja mondani, hogy pl. melyik a több. (Ez afféle szakmai kekeckedés, nekem van tanítói végzettségem, ott is ment ilyeneken a szőrszálhasogatás.)


Az semmiképpen nem elvárás, hogy ismerje a számokat és a betűket. Az az iskola dolga lesz.

2012. jan. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!