Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezdjünk hozzá? (Alvás...

Hogyan kezdjünk hozzá? (Alvás a nagyinál. ) Kicsit hosszú leszek, részletek lent.

Figyelt kérdés

Kislányom nemsokára 2 éves lesz, de még sosem aludt máshol, mással. Nyáron szeretnénk a párommal elutazni 2-3 napra - a gyereket nem vihetjük -, ezért el kellene kezdeni a mamához szokatni, ill. hogy minél több időt töltsön nélkülünk.

Leginkább az alvós részétől félek, mert csak velem hajlandó elaludni a csajszi. Apával sem sikerült még eddig. :)

Hogyan kezdjük? (Nagymama helyben lakik)

Vigyem el délelőtt, és hagyjam, amíg bírja?

Ha nem akar aludni délután, hozzam el vagy hagyjam ott?

Hány nap után próbálkozzunk az éjszakai ott alvással?


Volt valaki hasonló helyzetben? Minden ötletet, javaslatot, tapasztalatot szívesen fogadok!


2012. jan. 26. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen először napközben hagyd ott. Először párszor úgy, hogy alvásidőre hazaviszed. Aztán odamész és ott leszel, de elmondod neki, hogy a mamával alszik. Nálunk úgy jött be, hogy a mama is lefeküdt vele, de akkor még csak 1,5 éves volt. Aztán fokozatosan otthagyod úgy hogy ott is aludjon délután, aztán először úgy, hogy délután alvás után viszed el, hogy kipihent legyen, és úgy aludjanak a mamával este. És így tovább fokozatosan. Jó lenne, ha ki tudnád alakítani, tavaszra, hogy egy-egy napot- éjszakát hetente ott legyen, majd miután megszokta, akkor jöhet két éjszaka és kész.


Sok sikert hozzá.

2012. jan. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi először nappalra hagytuk ott a csemetét pár órára... Majd ismét nappalra. A harmadik alkalommal éjszakára. A nagyi is melléfeküdt és elaludt. Nem volt baj.. Elmondtam neki, hogy itt alszik és jövök érte másnap reggel.


Aztán amikor 3 napra maradt ott akkor sem volt baj, bár én ezt másfél éves korában kipróbáltam.

2012. jan. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs nagyi,a nagynéni szokott vigyázni a kicsimre,aki szintén 2 éves.Délben már aludt ott,illetve én nem szoktam altatni,ez is könnyebbség volt.A nagylányommal kórházban voltam,így a kicsinek ott kellett aludni 3 éjszakát.Csak az első este aludt el később mint szokott,sírás nélkül.Csak játszott volna.A 2. éjszaka már este 8 kor aludt mint itthon.Semmi gond nem volt.A nagynéni kialakított egy nagyon hasonló rituálét náluk mint itthon,annyi különbséggel hogy együtt aludtak a franciaágyon,itthon külön szoba,ágy van.Ha nem érzi rajtad hogy tartasz ettől akkor nem lesz gond szerintem.Ha jó szívvel tudod otthagyni akkor csak nyugodtan.Én igyekeztem még nem is telefonálni,visszafogtam magam,ő hívott hogy minden oké.Utána viszont kellett egy fél óra mire megbékélt a fiam,mert nem szólt hozzánk,csak annyit hogy nem.Ezzel büntetett minket,de aztán oké volt minden.
2012. jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
na ezen tuti ki fogtok borulni: 2 fiam vsn egy 1 es egy 2 evey mivel kulfoldon elunk semmi segitsegem soha nem voltak meg tolunk kulon egy orat sem. nyaron fogtuk oket es hazadeportaltuk oket 5 hetre kozben en azert hazamentem 1 hetre latogatoban meg az elejen is ott voltam. sirtam is mikor otthagytam oket mondtam ha bai para van termeszetesen jovok azonnal. hat egy budos percig nem jianyoztunk nekik tok jol elvoltak hatalmasakat aludtak semmi gond nem volt. Miora visszajottek ugyanolyanok mint elotte boldogok vidamak kiegyensulyozottsk. Ezentul minden nyarat a nagyinal toltenek. mondjuk nekik fontos h egyutt legyenek smig egymast latjak minden ok nagy a szerelem. en eltunhetek hetekre de a teso egy orara sem mar keresi.
2013. aug. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!