Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit kellett volna tennem?...

Most mit kellett volna tennem? Részletek lennt, szerintem hosszú lesz

Figyelt kérdés

Anyukámmal nem volt jo a viszonyom sose (vert, rajtam vezette le a feszultseget, stb). keserű és kiabrandult, tele gyulolettel. a kapcsolatunk megvaltozni latszott, amikor kisbabam lett, es ugy tunt tenyleg normalisan viselkedik vele (meg szereti). mivel messze lakott, mi uj lakast vettunk, mondta, hogy mennyire meg szeretne venni a mi regi lakasunk. (mellettunk van). sikerult elintezni (a ferjem szulei egy milliot buktak rajta, es halat adok az istennek, hogy nem ezen a penzen mulik az eletunk), mert kitalalta, hogy ennyi penzert megse veszi meg, de kell neki a lakas (aposom rendes volt, mondta ugyis segiteni fog nekem, enged)

egy hete van itt, amikor kipattant a dolog. ugyanis reggel raszoltam ismét, hogy ne agyoncukrozott peksutemenyt adjon a gyereknek (ilyen fornettis vackot), mindig azzal tomi, reggelire joghurtot es muzlit szokott kapni (minden biliért egy szem csokis mazsit kap, plussz ha boltba megyunk es jol viselkedik egy tejszeletet, szerintem annyi édes dolog elég neki), megsertodott, de nem nagyon vettem fel, gondoltam elfogadja, hogy en vagyok a gyerkoc anyja, en mondom meg mit egyen (es nem az elso alkalommal szolok emiatt).

delutan hallom, hogy az elefantra (amivel szeret jatszani a fiam) mondja, hogy nem veszi el a fiamtol mert csunya (nat geos elefant, elethu, nem csunya). szolok, hogy ne mondjon rosszat a jatekairol, nalunk nem szokas. morog.

kicsit kesobb hallom, hogy azt mondja a fiamnak, hogy milyen rossz lesz neki, ha ovis lesz, nem jatszhat el igy egyedul. nalunk az ovi mindig nagy dolog, csupa jot mondunk rola, mert a felnottekkel jol elvan a fiam, de a gyerekektol fel. szoval emiatt is raszoltam, hogy az ovoda jo dolog.

aztan mondom hogy menjenek le a jatszoterre. anyam a kovetkezokepp interpretalja a gyereknek: apa kocsijara raesett egy fa, jujj, gyere nezzuk meg.

a fiam teljesen panikol, hogy es mantrazza, hogy nem nem nem (imadja az autot). ekkor is raszoltam.

kicsit kesobb a fiam bilibe pisil, de a pelenkat keri, amikor kakilni kell (2 eves mult). anyam nem adta ra a pelenkat, uvolt. (orvos szerint, es szerintem is meg kell varni, amig o valik meg tole, szepen halad, nem kell surgetni) persze anyam kiakadt, amikor raadtam a pelust (miutan o hagyta volna bogni, mivel a fiam addig visszatartotta)

mivel neki nem oltozott fel, en oltoztettem fel.

vagyis csak szerettem volna, amikoris kozolte anyam, hogy abban a nadragban nem viszi le a gyereket, mert kicsi (keverte egy masik nadraggal). nem szoltam semmit, adtam volna a gyerekre, amikoris mondta, hogy en ilyen voltam kicsinek is, mindig az ellenkezojet csinalom, sose hallgatok ra, stb

szepen lassan elkezdem neki magyarazni, hogy az en fiam, ugy neveljuk, ahogy mi gondoljuk, nem erdekel regen hogy volt, azota sokat fejlodott minden, mar sokminden nem ugy van

erre kozli, hogy szart se tudok a nevelesrol (elnezest a vulgaris kifejezesert, ez alegfinomabb amit idezni tudok)

es o elmegy, es soha tobbet nem jon vissza, mert huyenek nezzuk meg o felnevelt ket gyereket (a feltestverem kollegiumban nott fel, engem vegig vert, ugyhogy inkabb elmentem otthonrol, mert untam hallgatni a "sajnalom hogy nem fojtottak meg a gyerekagybant".

szoval a bajom, hogy miattam nem lett a gyereknek nagyanyja

a ferjem szerint (meg szerintem is) jobb is igy, de azert furdal a lelkiismeret es sajnalom

nem tudom mit kellett volna csinalnom, hogy nem vagyok az a tipus, aki rahagy. :(


hozzateszem a fiam szereti a nagyanyjat, es biztos vagyok benne, hogy anyukam is szereti, annak ellenere, hogy emiatt nem akarja latni a fiam sem (es tudja, hogy terhes vagyok, tehat a masik gyereket sem)


nem tudom hogy mit kellett volna csinalnom, vagy hol rontottam el, es felek hogy valami hulyeseget csinal (tobbszor fenyegetozott ongyilkossaggal)


azt sem tudom miert irtam le :(


2011. aug. 16. 00:17
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

jól tetted, hogy leírtad, jó néha kiönteni ami a szívünket nyomja.

Minél inkább függetlenedjetek a nagyitól- ha meg beszól, ne vedd túl komolyan, engedd el afüled mellett.

Ti nevelitek, az, hogy egy-kétszer fornettit eszik - nem fogja a neveléseteket lényegében befolyásolni. Ne fogd fel tragikusan. Jó éjszakát!

2011. aug. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
te nem rontottál el semmit!
2011. aug. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1.nyugi, a nevelésed jó! Helyesen neveled a fiad, és ahogy látszik, következetesen:)

2.azért írtad le, mert nyomasztott, és érdekel kívülállók véleménye is

3.hát.. ott rontottad el, hogy egy ilyen érzelmi zsaroló anyát (pl. öngyilkossággal FENYEGETŐZIK....) magatok mellé költöztettél.

4.úgy tégy, ahogy a fiadnak jó. annyiszor láttasd a nagyit, ahányszor ő igényli, és ne többször, ne eröltesd, viszont ne is tiltsd, mert az minden oldalról csak konfliktusokat, rossz érzést szül.

Sok sikert és boldogságot kívánok:)

2011. aug. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Hát sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél. Nem akarok senkit megbántani de szerintem édesanyádnak idegösszeroppanása lehetett .. te nem vagy hibás én úgy látom abból amit leírtál. édesanyádnak örülnie kéne a gyerek korod után még képes voltál neki kaput nyitni az életedbe és nem haragudni rá a régi sérelmekért. valószínűleg így akarta bepótolni megmutatni hogy megbánta amit veletek tett hogy az unokát akarta nevelni. hogy megmutassa milyen jó anya tud lenni. sajnos hogy így elfordult tőled. de igazad volt hogy nem hagytad rá. mivel te még most sem tudsz rá haragudni szereted hisz csak az édesanyád aki megszült. én a helyedben felkeresném és tennék egy próbát egy békülésre ami bizony nehéz lesz. próbálj meg vele leülni beszélgetni és mond el neki hogy elhiszed hogy jót akar neked és az unokáinak is de kössetek valami féle szintű kompromisszumot. engedj neki kicsit de csak olyat amit nem bánsz.. tudatosulnia kell benned annak a ténynek hogy édesanyád labilis idegállapotú. türelmesnek kell vele lenned. de amíg terhes vagy addig nehogy felizgasd magad és ne idegeskedj .. semmikép.. vigyáz magatokra.. és gratulálok neked az első és a második picihez is :) remélem hogy sikerül megoldanod ezt a nagy problémát.. szívből kívánom hogy minden rendeződjön
2011. aug. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Most elmegy, es soha tobbet nem akarja latni se az unokajat, se engem. allitolag hianyozni fogunk neki.

azt mondta ma meg vigyaz ra (orvoshoz kell mennem), de inkabb viszem, felek, hogy miket mondana neki :(

2011. aug. 16. 08:10
 6/7 anonim ***** válasza:
ha képes azt mondani,hogy nem akarja látni az unokáját se, és téged se, akkor ne bánd, hogy már nem lesz az életetekben. De ne is hidd azt, hogy ez így marad, bármikor meggondolhatja magát, olyannak tűnik ennyi infó alapján!
2011. aug. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

olyan is.

ma felhivott, mintha mi se tortent volna, köpni nyelni nem tudtam O_o

Nem lehet csak igy emberek eletevel jatszani! :(

2011. aug. 17. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!