Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyümölcsnapkor mit és milyen...

Gyümölcsnapkor mit és milyen mennyiségű zöldséget-gyümölcsöt visztek be? Hány gyerek van a csoportban?

Figyelt kérdés
Egyebet is szoktatok bevinni? Pl:vaj, margarin, lekvár, méz?

2012. jan. 26. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk hetente három gyerek visz be gyümölcsöt/zöldséget. Így a 27 fős csoportban egy évben kb. háromszor viszünk mi. Pont most vagyunk sorosak ezt vittem be:

2 kg alma,

1,5 kg banán

1 kg mandarin

1 kg sárgarépa


Nálunk még savanyúságot lehetne bevinni a zöldségen, gyümölcsön kívül.

2012. jan. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk minden nap más visz gyümölcsöt, így havonta 1x jut ránk a sor. Mivel 1 napra kell vinni, én nem szoktam sokat. Jelenleg pár szem alma, körte, mandarin, banán. Kb. 27-en vannak (a pontos létszámot nem tudom, de valahogy így). Csak tisztasági csomagot szoktunk vinni, egyéb élelmiszert nem.
2012. jan. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kb 2 kiló alma, 2 kg répa. Kb 2-3 db uborka. Néha banán. Kb 25-en vannak a csoportba (mindig akad 1-2 beteg).

Néha az is előfordul, hogy meglátok valami akciós dolgot és beviszem az oviba annak ellenére, hogy nem vagyunk gyümi sorosak.

A fiam más zöldséget, gyümölcsöt nem eszik meg, ezért mást nem szoktam bevinni.

2012. jan. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk minden hétfőn kell vinni gyümölcsöt mindenkinek, de nem az egész csoportnak, csak kb 1 főre-1 hétre valót. Hétfőn begyüjtik és egész héten azt adogatják a gyerekeknek, általában vegyesen, ki-mit szeret.

Nálunk bevált ez a módszer.

Én szoktam még bevinni diót, aszalt gyümölcsöt, ősszel paradicsomot. Bármit, ami terem.

2012. jan. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ez a szerda, mindenkinek kell vinni. Ezért nem szoktam túl sokat, utoljára 4 szem almát vittem. Vagy banánt, mandarint, esetleg néha egy-egy szem citromot. Mézet szoktam még úgy 2 havonta, édesapám méhész ugyanis.
2012. jan. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi nálunk úgy volt, hogy egy héten egy nap valamelyik gyerek vitt gyümit. AZ egyebekből úgy voltunk, hogy a gyümin kívül az volt még a tevékenység, hogy péntekenként valamelyik szülő hazavitte a törülközőket és kimosta az összeset. Be kellett vinni félévente mindenkinek 3 guriga wc- papírt, 2 db szappant, rajzcuccokból kifestőt , papírt ceruzát kellett bevinni.
2012. nov. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!