Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt valakinek ilyen? Hogy 2...

Volt valakinek ilyen? Hogy 2 évesen fityma szükület?

Figyelt kérdés
nem huzogattuk neki,mert a gyerekorvos azt mondta nem kell,csak ha szobatiszta lesz a gyerek.most bevan gyulladva,ha elmulik,vagy sebészet vagy urulogia.mit fognak csinálni mi lesz?még nem késö?ugye nem lesz baj?
2012. jan. 28. 13:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ja és hogyan kell huzogatni a kukacát?viza alatt kell,vegy csak vizbe de nem kell viz alatt?
2012. jan. 28. 13:43
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Szia!

Mi is így jártunk, orvos azt mondta, hogy ne húzogassam, Anyukám meg nemértette, mert anno minden fürdésnél kellett a fiúknak húzni. Aztán 1,5 évesen nézte az orvos, és mondta, hogy menjünk sebészhez. Kész is voltam.

Bekente krémmel aztán az a sebész egy gézlappal lehúzta a fütyijét teljesen.A gyereket ketten fogtuk le, az első pisinél sírt, hogy fáj, aztán másnap már nem fájlalta. Azóta minden fürdésnél húzom.

Csak azt nem tudom, hogy mivel jobb, hogy mostanában ezt mondják az orvosok, aztán meg visszük a fiainkat sebészhez, pedig elég lenne mindig húzni és megmosni...

2012. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én sem értem, miért mondják ezt az orvosok. Én szerencsére nem vártam addig, 1 évesen már megoldottuk, mert itt kérdezősködtem és mindenki azt írta, hogy 1 éves körül kell neki hátrahúzni, különben sebészet lesz a vége. Persze csak ha nem fáj neki, mert akkor várni kell egy kicsit.
2012. jan. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
de hogy kell tippek?
2012. jan. 28. 14:00
 5/12 anonim ***** válasza:

huzogatni nem de MOSNI IGEN!!!


víz alatt picit hátrahúzod.

ha meggyógyult, kérd meg, hogy álljon fel, húzd hátra kicsit fürdetős szivaccsal kicsit habozd össze és vízzel öblítsd le. mindenféleképpen az alá gyűlt cuccot ki kell mosni onnan mert begyullad tőle :(


tegnap is feltetted ezt a kérdést, végül elmentetek orvoshoz?

2012. jan. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Más a letapadás és már a szűkület, melyikről beszélünk? A sejtesletapadás nem véletlen van, így védi magát a kukaca, hogy ne menjen a bőr alá semmi. Nálunk is szűk (szerintem) nem húzogatjuk, a doki nálunk is azt mondta, hogy nem kell még 2 évesen sem. Én itt egyszer kaptam egy bp-i doki elérhetőségét, ő nem feltépős típus állítólag, ha gondolod, átküldöm.
2012. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Megint én. Én úgy tudom, hogy víz alatt kell és elég egyszer hátrahúzni fürdésenként.
2012. jan. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen! 2 évesen műtötték fitymaszűkülettel.alig volt 1 éves,amikor nagyon csúnyán begyulladt a kukija.Nem volt letapadva,mert amikor pisilt,akkor uborkaszerűre felduzzadt és utána jött ki a pisi-annyira szűk volt a fityma,hogy esély sem volt hátrahúzni berepedés nélkül.Urológián mondták,hogy várjuk meg a 2 éves kort és műthetjük.Azóta minden oké.
2012. jan. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
mi úgy tanítottuk, hogy húzza hátra ő maga, végülis ő tudja, meddig nem fájdalmas neki, és akkor vízzel lögyböltük nagyon finoman, ennyi. A körömvirág krém, és a nagyon gyakori pelenkacsere segíti a gyulladás megszűnését, és minden nap, picit, enyhén huzogatni víz alatt a legjobb, de ahogy engedi.
2012. jan. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
igen én irtam tegnap is a kérdést,nos visszamentünk reggel a sebészetre,és megnézték,kapott antibiotikumot is,framikoyn kenöcsöt is,meg kamillázni kell,kicsit bevan gyulladva neki.most végképp nemtudom neki huzni a vizben,mert nem engedi azt sem h hozzáérjek annyira fáj neki.egyenlöre nem nyulok hozzá csak kenem neki,meg kamillázom,hétfön visszük gyerekorvoshoz,utánna meg vagy urulogia,vagy vissza sebészetre.köszi a válaszokat remélem rendbe jön neki,láza már nem volt ma,de tegnap éjjel alig aludt a fájdalomtol.alig akar pisilni is,annyira sajnálom öt.
2012. jan. 28. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!