Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok, mik a tapasztal...

Mit gondoltok, mik a tapasztalatok hogy van ez a különböző vérmérsékletű gyerkőcökkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Azok a szülők, akiknek olyan nyugodt természetű a gyerekük, hogy már-már "böszme", ebből kifolyólag szinte nem is kell fegyelmezni, tényleg hajlamosak túl hamar és ok nélkül elítélni azokat, akiknek eleven ördögfiókáik vannak, és néha felemelik a hangjukat vagy rácsapnak a popójukra?

(Légyszi senki ne keverje ide a szadista, elmebeteg "hobbiból" gyerekeket bántalmazó szemétládákat)


2012. jan. 29. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen,hamar elítélik.Mert fogalmuk nincs,hogy mit jelent egy hiperaktív gyerek,aki reggel 5-től este 11-ig csak azt "keresi" hogy mi rosszat csinálhat,honnan eshet le,mit verhet le,és közben arra nincs időd,hogy rendesen kipisild magad,mert pont akkor történik valami.És ez nem csak vasárnap,hanem minden áldott nap.És van olyan,mikor a boltban a vevők követelik ki a nézésükkel,hogy odacsapj a fenekére legalább látszólag.És ha már nagyon fáradt az ember és mondhat bármit,ez látszik a legmegfelelőbbnek,de mindenki tudja,hogy nem ér semmit.
2012. jan. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem két nyugodt gyerekem van (kikérem magamnak a böszme kifejezést, még akkor is, ha idézőjelbe raktad), mégse bántom azokat a szülőket, gyerekeket, akik olaszosabb mentalitásúak. Én tudomásul veszem, hogy minden ember más, és elfogadom, hogy vannak jó gyerekek és vannak ördögfióka gyerekek. Aki ezt nem fogadja el, az szűk látókörű. Felnőttek között is vannak nyugodtak és nyughatatlanok.
2012. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy ördögfióka fiam van ,egyfolytában a hülyeség ,mindenre felmászik,tv-t ,számitogépet,amit elér azonnal kikapcsol,elállit akkor is ha csak egy újjal ér hozza,bármi mellet megy el hozzanyúl,hiába mondom nem szabad,még kacagja ,rácsapok egyik kezére tartja a másikat is.Nappal alszik egy órát,este 10-11kor még aktív.A sogórnöm leányát leültetik egy sarokba 6 db.kockával 2-3 óráig is elvan szó nélkül,az enyém nem tud fél percet a seggén ülni és ezért én vagyok a hibás,mert nincs megtanitva,hogy kell viselkedni és játszani szépen, csendben, már ott tartunk mindjárt be se lehet hozzuk menni,ilyen neveletlen gyerekkel.szerinte névelés kérdése az egész.szerintetek?
2012. jan. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan ítélkeznek, főleg ha neten olvasgatsz, akár itt a gyiken.

Amíg valakinek nincs tapasztalata egy bizonyos dologban, addig nehéz elképzelnie mit is jelent ez pontosan. Tehát sokszor nem is biztos, hogy direkt ítélik el az emberek a másikat. Viszont ez tényleg szűk látókörűség.


Nekem kettős lélek a lányom. :) Néha csuda jó, mint egy tündér, néha meg igazi kis ördögfióka. Amikor azt látják, hogy milyen nyugis, milyen édes, akkor mindig elmondják, hogy jaj de jó nekem, micsoda aranyos kisgyerekem van. Aztán ha valaki azt látja, hogy épp rosszalkodik, rögtön azzal jönnek, hogy te jó ég, ők aztán de megnevelnék! Szóval mindenki mindent jobban tud, és nagyjából csak a jó gyerekeket szereti a többség. :)

2012. jan. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kb úgy tudnám leírni a fiamat, mint a 3. válaszoló a saját gyermekét. És igen, sokszor megkapjuk, hogy milyen rossz ha épp olyanja van. Az egyik ismerősöm fia is hasonló, kivéve ha otthon vannak és bekapcsolják a 2 éves gyereknek a számítógépet. Hát én inkább vállalom, hogy rossz, inkább szaladgálok utána, minthogy egész nap a gép előtt üljön.

Mielőtt elítélnének, hogy nem engedem meg neki, tv-t nézhet, kapcsolgathajta, meg tulajdonképpen mindent csinálhat, de szerintem a számítógéphez még kicsi. Ülhet ott eleget még életében.

2012. jan. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen ismerős helyzetek, amiket írtok :).

Az én drága leányom is képes a végleteket produkálni. Persze mások előtt legtöbbször angyalka, a rosszaságot meg szemtelenkedést általában nekem tartogatja. Ha meg határokat szabunk, akkor meg jön, hogy "szaranya", meg se érdemli, hogy gyereke legyen, stb...

2012. jan. 29. 18:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Az en fiam is nagyon nyugodt természetű, kedves fiúcska. Nem ítélem el a hiperaktív gyerekeket. Sot. De igazán vicces vagy kérdező, te beszélsz itelkezesrol; közben a nyugodt gyerekeket leböszmézed...
2016. aug. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igem es ezek a szulok ugy csinalnak mintha az o gyerekuk azert lenne olyan "rendes,normalis" mert ok annyira megneveltek. Hozzatennem nem volt mit nevelni rajta, berakod a sarokba ott marad. Alapbol

Az emyem meg? Hat ez egy imadnivalo ordogfioka! Inkabb kerulom azokat akik szerint en vagyok a rossz, kotodonevelessel...ennyi.

2021. jan. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!