Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha lenne hely vinnéd a gyereke...

Ha lenne hely vinnéd a gyerekedet 2,5 évesen oviba?

Figyelt kérdés
Nem fogják a nagyobbak kiközösíteni?
2012. jan. 30. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem vinném,az én kisfiam most töltötte a 3 éves még bölcsis,de közölték áprilistól nem lesz hely vinnem kell az ovódába,de én még várok szeptemberig!Kiközösíteni nem hiszem hogy kiközösítenék,de szerintem ha beraknák mondjuk a 3,5 évesek közé az nem lenne jó neki,nem olyan fejlett még!De ezt te látod hogy mennyire érett már!Én mindenesetre nem vinném a helyedben még!Miért kérdezted?
2012. jan. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nálunk azt mondták az oviban hogyha van hely akkor már felveszik 2,5 évesen. Lányom júliusban lesz ennyi idős és akkor szeptembertől kezdhetnénk a beszoktatást. A bölcsiben sajnos nincs hely, most töltötte a 2-t de csak októberben vennék fel a bölcsibe, akkor meg már majdnem 3 éves lenne, és ugye akkor maradna egy évet,tehát majdnem 4 évesen menne oviba. Félek,hogy akkor meg a bölcsiben vissza fogják a kisebbek a fejlődésben.

Tehát tanácstalan vagyok, hogy most mi legyen?

Szeptemberben ovi.

Októberben bölcsi.

Vagy csak januárban(3évesen)ovi. Csak nincs csak kb 2hónap szabim és mire beszokik és átesik néhány betegségen az nem 2 hónap.

2012. jan. 30. 12:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Én inkább oviba adnám. Nálunk is ment egy kisfiú októberben, azév márciusban született. Nincs vele semmi gond, busszal jár ráadásul (sulibusz és ovibusz kimondottan), nővére is oda jár (nem egy csoportba), de vele állítólag több gond van hogy nem akar menni, mint a kicsivel.
2012. jan. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok!Nálunk úgy van ha dolgozó szülő adja be,akkor köteles a bölcsöde azonnal felvenni(ezért küldik át a már szobatiszta gyerekeket az oviba)Nálatok nem így van?Nálunk külön csoportban vannak kor szerint a fejlődés miatt!Ha bölcsibe viszed,akkor utána sokkal könnyebb lesz neki az ovit elkezdeni!Azt szokták mondani jobb az ovitól a bölcsi!De ezt beláttam én is!Nagyon az ovi fele húzodtam,mert nálunk is így van hogy szeptemberbe megy oviba majdnem 4 éves lesz már!De hidd el a fejlettségének(korának)még jobb lenne a bölcsöde!Nem a mély vízbe kellene ugrania egyből szeptemberbe!És persze gondolom te is úgy vagy nyugodt ha majd tudod hogy a gyermeked jó helyen hagyod ott,törödnek vele!Amit ma már az ovitól nem lehet elvárni!
2012. jan. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát sajnos hiába van munkahelyem ne tudják hamarabb felvenni a bölcsibe. Na mindegy majd látom, azt mondták az oviban, hogy bármikor nyugodtan menjünk be egy kicsit játszani, aztán majd látom, hogy tetszik neki.

Még meg fogom kérdezni, hogy esetleg a kisebbeket nem teszik-e külön csoportba(mini csoport vagy ilyesmi).

2012. jan. 30. 13:15
 6/8 anonim ***** válasza:
A fiam is 2,5 évesen kezdte az ovit, és nem bántam meg. Nagyon szereti, nem közösítik ki, viszont láthatóan sokat fejlődik. Bár hozzáteszem, én pont azért adtam be, mert nagyon igényelte a gyerektársaságot. Szóval, ha van rá lehetőséged, próbáljátok meg az ovit.
2012. jan. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,az nagyon jó ötlet, hogy vidd be az oviba egy kicsit, és nézd meg, hogy hogyan viselkedik. Tény, hogy a bölcsiben jobban odafigyelnek rá, mivel egy gondozóra sokkal kevesebb gyerek jut, az oviban viszont sokkal több és érdekesebb foglalkozás van, és én azt látom, hogy nagyon hamar összenőnek a gyerekek.
2012. jan. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nekünk is nagyon hiányzik most már a gyerektársaság, nem elég a heti egy játszóház és varázsének foglalkozás.

Már alig várjuk, hogy megint lehessen játszótérre menni.

2012. jan. 30. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!