Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen meséskönyveket ajánloto...

Milyen meséskönyveket ajánlotok majdnem 2 éves gyereknek?

Figyelt kérdés

Kislányom 1 éves 8 hónapos, és másfél éves kora óta jobban érdeklődik a mesék iránt, minden alvás előtt kell mesét olvasni, délben is, este is. Én ezt nagyon szeretem, csak sajnos kevés meséskönyvünk van, inkább nagyobbaknak valók. Olyan is érdekelne, amelyekben sok kép, rajz van.

Várom az ötleteket, minél többet!


2012. jan. 31. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Éppen minap vettem meg az Anna és Peti könyvet. Nagyon szépen le vannak írva benne a mesék, sok-sok rajzzal, nagyon aranyos. Nekünk nagyon sok van már, így nekem is újítani kell, mert a régieket megunta. Bogyó és Babócás könyv is nagyon szép, igaz nem olcsó, de szerintem megéri. Mondókás könyv, pl az Ec-pec kimehetsz is szép. Egyébként kisfiam is nagyon érdeklődő, imádja, ha olvasok neki, szereti nézegetni egyedül is őket, aminek nagyon örülök. :)
2012. jan. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi a Micimackót vesszük neki és szereti is nagyon.Van több.A kisfiam 2 éves.De sláger a 3 kismalac,a Jancsi és Juliska,és minden amibe Boszorka van - most tetszik neki ez a szó.
2012. jan. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Marék Veronika Kippkopp sorozata nagyon jó. 7 könyvből áll, az első kötet nagyon egyszerű mondatokból áll, és ahogy haladsz a kötetekben, úgy lesz egyre hosszabb a könyv és bonyolultabb a mondatszerkeztés. Az első kötet (Kippkopp a fűben) volt nálunk gyakorlatilag az első könyv, amit végig tudott hallgatni egy ültő helyében, előtte csak a rövid mondókák. Másfél év körüli volt ekkor. Most 3,5 éves, már csak 3 könyv hiányzik, anyukáméktól kapja mindig vmi alkalomra. Felépítése: egy oldal (ami kb 3-4-5 sor) szöveg, másik oldalon nagyon szép rajz.

[link]


Szintén M.V-től a Boribon sorozat, ezt is imádta ilyen idős korában (most már ő meséli :) ) Boribon a játékmackó, Boribon és Annipanni stb.


Vidám mesék (Vlagyimir Szutyejev) - rövidke mesék, közepesen hosszúak és hosszabbak is vannak benne, nagyon szép rajzokkal. Jó 3/4 évig ez volt az állandó esti mesés könyvünk, azt hiszem 2 éves múlt nem sokkal, amikor kapta.


Nálunk is nagy kedvenc még a Bogyó és Babóca, Öreg néne őzikéje, Tesz-vesz város (nagyon-nagyon jó, rengeteg képpel és több mesével), ja és Rossmannban szoktam venni a Trixi könyveket, azokat is imádja :) (199 Ft)


Most hirtelen ennyi jutott eszembe :)

[link]

2012. jan. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bogyó és Babóca!! Nálunk sláger!!
2012. jan. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is a Boribon sorozatot ajánlom!
2012. jan. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

-Szutyejev: Vidám mesék

-A 3 törpe (ovisok mesekönyve, de nagyon jó kis rövid mesék vannak benne)

-Icinke picinke (szintén ovisoknak, de nagyon aranyos és rövid mesék vannak benne


Ezek azért jók, mert rövid kis mesék vannak benne, amit a kisebbek is megértenek. Ennyi idősen elég a pár perces mese:)

2012. jan. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!