Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Első és második osztályban...

Első és második osztályban milyen verseket tanulnak/ismernek meg a gyerekek?

Figyelt kérdés
Mik vannak az olvasókönyvben?
2012. febr. 1. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen kiadó könyvét használják. Nálunk Műszaki Kiadó könyvet használnak, Petőfitől az Itt van az ősz volt az egyik, amit meg kellett tanulniuk, a másik a Cinege cipője, ezenkívül volt sok más is, amelyek számomra teljesen ismeretlenek
2012. febr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy többféle könyv van. Szeretnék azért is több választ hallani, hogy melyikek azok, amik esetleg mindegyikben benne vannak pl. ?

Még közel nem iskolások a gyerekeim, de nagyon szeretik a verseket, azt szeretik hallgatni mese helyett délben és este, gondoltam első két osztályban még nagyon aranyos versek lehetnek. Pl már most nagyon szeretik az Arany Lacinak-ot is (lányom 3 éves, és talán kétszer kell segíteni, már végig tudja, annyiszor elmondatta :-) ). Nem lesz nekik se rossz, ha már ismernek párat amikor tanulják, összekötném a kellemest a hasznossal.

2012. febr. 1. 13:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Igaz nekem még csak 2 és 5 évesek, de ők is imádják a verseket. Az Alma együtes sok verset megzenésített pl Pató pál úr( most több nem is jut eszembe) aztán meg van még CD-n az Anyám tyúkja és a József A. féle Altató. Ezeket hallgatjuk mi is elalvás előtt. Eleinte én "verseltem", de a Bóbitát pl 15x kellett elmondanom, mire elaludtak. Ezért inkább beteszem a CD-t.
2012. febr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!