Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért van az hogy első osztály...

Miért van az hogy első osztályban még vannak olyan gyerekek, akik pelenkát hordanak?

Figyelt kérdés
talán ennyire kényelmes nekik? egy pszihológus véleményét olvastam aki azt mondta hogy egyre jobban kihúzódik a pelenkás korszak és a gyerekek nagyon kötődnek a pelushoz, szeretik használni mert kényelmes, de azért 7-8 évesen már nem kéne használniuk!
2009. máj. 28. 07:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
??? Én úgy tudom, oviba sem veszik be a gyereket ha pelenkás. Vagy ez nem így van?
2009. máj. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

persze ez teljesen így van, bár tudok olyan ovit ahol mégis felveszik

gondolom oviban szobatiszták voltak de miért tértek vissza a pelusra

2009. máj. 28. 08:04
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Hát sztem ez azért már gáz! Ez a pszihológusi magyarázat?! Egy 4-5 éves gyereknek már nem kell pelu, nem hogy egy 6-7 évesnek. Anyuka vegye a fáradtságot és szoktassa le a gyereket. Jó vannak ritka! kivételek, de ez sztem márcsak belemagyarázás! A cumis korszak nem húzódik ki, vagy még a bannánt is pépesíteni kell?

3 gyerekes

2009. máj. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Bocsi, banánt!
2009. máj. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

SAJNOS VAN ILYEN BETEGSÉG..aZ AGYBAN KERESENDÖ A MAGYARÁZAT.ISMEEREK IS ILYEN FIÚT,hIDD EL;HOGY NEKI NEM KÉNYELMES.pSZICHOLÓGUSHOZ IS JÁRTAK VELE...

10 éves korára múlt el neki.....

2009. máj. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Hmmm,furcsa az biztos,de jobb mintha bemenne neki.Emlékszem minket is volt,hogy nem engedtek ki,egy kisiú(mellesleg legjobb btom volt általánosban) be is pisilt:D

De mi ez,hogy kötődik a pelushoz,én tényleg nem hallottam még ilyet.Ez amúgy a mai kor betegsége vagy mi?Olyan fura,a gyerekek elhagyják a pelust simán,már ovi előtt.Emlékszem én 1 évesen kibírtam amikor anyum elvitt templomba egy órára és mondtam,hogy pipilnem kell,erre anyu hogy ott a pelus de én már nem volt hajlandó belepisilni.Van akinél sajna ez megmarad,de elég durva:SNem baj persze csak szerintem ez inkább a szülő hibája...

2009. máj. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A miértet inkább a szülőtől kellene kérdezni.Van nálunk a játszótéren egy fiucska, 4-6 éves , vele valami születési rendellenesség lehet, még nem volt bátorságom beszélni az apukával.Kíváncsi lennék miért? Pelusthord, nem beszél .Mi lesz vele a suliban?

Kérdező:nálatok van ilyen a suliban? Beszélni kellene a tanárnénivel!!

2009. máj. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A férjem rokonságában is van beteg gyerek(vizfejjel születet)és igy még rengeteg baja van ezmiatt belsőleg. Ő pl.4 évesen indult el és 6 évesen lett szobatiszta. De ő nem járt oviban,ő egy kisegitő iskolában járt,ahol bentlakásos is volt.

Én azt nem értem,hogy mi lehet a baj aki pelussal megy suliban? Ha beteg,akkor miért nem olyan suliban viszik ahol a többi gyerek nem neveti ki.Ugy össze fogják törni lelkileg a társai,hogy szegény mindig be fog pisilni.

Nem tudom mit hoz a jövő,de ha az én lányommal ez előfordulna,én biztos nem iratnám egészséges gyerekek közé.

Az oviban a héten az egyik 5 éves elvitte a cumit és dugiban aval akart aludni.A többiek észre vették és mindeki mindent mondott rá.Szegény kislány rendesen lelki beteg lett és az anyúkája haza kellet vigye.

Most az anyukát kérdezném,miért nem vedte el a cumit 3 évesig? Miért adta odda,hogy elvigye az oviba?

Anyuka vállasza:"a tejet is cumis üvegböl issza és senkinek semmi köze".OK.De hogy ő fog arol tenni,ha a gyerek lelkileg megsérül,az tuti.

2009. máj. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kérdező! Te teljesen egészséges gyerekről kérdezed, hogy miért hord pelenkát? Mert aki beteg, annál érthető, hogy miért, de aki 7 évesen pelenkát hord, annak csak van valami gondja, nem pedig simán a pelenkás korszak tolódik ki ennyivel. Nem tudom elképzelni, hogy egy egészséges gyerek 7 évesen pelenkát hordjon. Ott baj van.
2009. máj. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok, az én teljesen egészséges gyermekem, aki 5 évesen folyékonyan olvasott, (már 15) nem volt beteg és nem volt semmi gondja baja, egyszerűen annyira mélyen aludt éjszaka, hogy nem ébredt fel a pisire. Hosszú hetek után szokott le, miközben óránkét keltettem éjjel, kimentünk a klotyóra, pisilnie kellett, megvártuk rajzoltunk egy szivet a csempére, aztán vissza az ágyba. Hát este 9-től reggel hétig óránként, hetekig... aztán nem adtam inni neki este, szóval sokára sikerült, és sem én, sem ő nem hibás. Mélyen aludt, nagyon. Mozdulatlanul.
2009. máj. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!