Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két kisgyermekes anyukák...

Két kisgyermekes anyukák segítség nélkül! Csak én vagyok ilyen béna anya?

Figyelt kérdés
A nagy (3 éves lány, oviba szeptembertől megy, mivel nincs hely én meg itthon vagyok a kicsivel) totál féltékeny a kicsire (5 hónapos fiú). Állandóan rajtam lógna, állandóan nyüszög, mindenért, már megőrülök. A kicsi egyre kevésbé van el magában, kúszni még nem tud, de már nem szeret egyhelyben lenni, a játékokat unja, szintén sokszor nyöszörög. Nehezen alszik el nappal, éjjel sokat kel. Nekem meg semmi segítségem, a férjem reggeltől estig dolgozik, sokszor hétvégén is, rokonok, barátok más városokban, sokszáz kilométerre tőlünk. Úgy érzrm, már megbolondulok néha. Még vécére se lehet elmenni úgy, hogy valaki ne követne vagy valaki ne nyöszögne közben. Az , hogy pihenés nincs, az a legkevesebb. Most meg kimenni se tudunk ebben a jéghidegben. Csak nálunk ilyen rossz ez?
2012. febr. 2. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem 3 van de együttérzek. A legkisebb nekem is fiú ugyanez van vele amit írsz rossz és nagyon rossz éjszakák váltogatják egymást kb...(5 hónapos) nekem a középsőm lány igaz 2 éves 3 hós úgyhogy kisebb mint a tied de ő is szept megy oviba) nem szereti a picit, nem bántja de féltékeny rá és ő is nyüszög sír ordít mindenért mindig mondja hogy tegyem le a babát ha épp nálam van, ha meg vele foglalkozok akkor velem is durváskodik, szóval kínlódik na..:(

Én is sokszor már az őrület határán mozgok, de TUDOM hogy jobb lesz később. Én is rosszabbul reagálok mert hideg van sötét és tél amit amúgy is utálok, kimegyünk megfagyunk, bent vagyunk egymás agyára mennek szóval nem könnyű, de kitartás egyre jobb lesz ahogy nő a gyerek, meg te is lélegzethez jutsz amikor napközben ovis lesz. Tavasszal nyáron amúgy is könnyebb mi olyankor sokat vagyunk kint, sétálunk játszózunk, kertészkedünk stb. Kitartás!!!!!

2012. febr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet. A nagyobbik lány 2,5 éves , a kisebbik fiú 10 hónapos. Szintén nincsen semmi segítségem. Próbáld egyidőben altatni nappal őket , így nyerhetsz fél-egy órát is magadnak és akkor ne a háztartással foglalkozz , hanem magaddal , pihenj , netezz , olvass... Én is azt tudom mondani , hogy idővel majd jobb lesz , próbálj türelmes lenni (tudom , hogy egyáltalán nem könnyű , én is kiborulok elég gyakran). Sajnos azt kell hogy írjam , hogy akkor sem lesz túl könnyű , ha a kicsi elkezd majd kúszni-mászni , mert akkor meg mindenbe lesz , állandóan feláll , hanyatt esik stb... De kitartás!!
2012. febr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kitartás nem vagy egyedül!!!!! A lányom most múlt 3 éves, a fiam 15 hónapos. Hasonló a helyzet mint nálatok, a Wc-re is 3-an járunk. A féltékenység, a dackorszak, a hiszti, az irigység, inden jelen van a napjainkban. Éjszaka 2-szer ébredünk, hol az egyik hol a másik szórakoztat. Ha az egyiknek jobb napja van akkor biztos, hogy a másik nyűgösebb. Együtt még nem játszanak , de egy ásványvizes kupakon simán összevesznek. A nagy állandóan bántja a kicsit, főleg ha hozzányúl a cuccaihoz, de az se baj, ha Ő egy 1 hete már nem is játszott vele. Egyszerre altatom őket délután, de nagyon ritka, hogy egy időben el is alszanak. Azt mondják egy év után könnyebb lesz 2 kicsivel, egyenlőre nem érzem. A fiam már jár, mindent elér, pakol.... A lányom egyedül semmivel sem játszik, ha nincs időm vele foglalkozni egész nap nyűglődik, piszkálja a kicsit ölbe jönne, hisztizne... Este 9-re csitulnak el, ilyenkor ugrok neki a lakásnak, vagy ülök le és nézek ki a fejemből. Éjfél mire lefekszem, és a kicsi legkésőbb 1/2 7-kor kel(az éjszakai ébredések mellett). De nem panaszkodom, mert szépek, egészségesek, és szerencsére még van mit ennünk. Szóval nem vagy egyedül és én mindennap azzal nyugtatom magam, hogy ezen is túljutunk majd egyszer. Szinte mindennap legalább egyszer szeretnék világgá menni, de ennek ellenére nem cserélnék senkivel, nagyon szeretem a gyerekeimet!!!
2012. febr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nkem is igy volt!

Amikor megszületett a kicsi akkor a nyagyobikk volt 2 éves!

Próbáltam ugy megoldani hogy együtt pelusoztuk meg fürdettük meg próbáltam bevonni a kistesó ápolásába!Amikor a kicsi aludt akkor játszottunk együtt!A párom meg külföldön melózott!Pokoli nehéz volt de próbáltam ezt a gyerekek előtt nem mutatni meg nem elbőgni magam!Magamra időm sosem volt!

Azóta már a nagyobikk 5 éves a kisebbik 3 éves! :)

2012. febr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 1 mellett is nehéz volt, szóval Te már tőlem ügyesebb vagy sokkal!!! :) Én is arra vágytam, hogy legalább 1 étkezést végig tudjak nyugodtan ülni, vagy wc-re ki tudjak menni úgy, hogy nem kell rohanni, mert nyöszörög a babám, ha nem lát. Mégiscsak szerezned kellene valahonnan segítséget. Vagy ismerkedj össze anyukákkal, hogy legalább valakinek ki tudd panaszolni a gondjaidat, már az is segít, ha megért valaki. Játszóház? Ilyen időben oda nem tudtok elmenni?
2012. febr. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül,és nem csinálod rosszul,szerintem ezt nem is lehet tökéletesen csinálni. A fiam 3 éves,szintén szeptembetől lesz csak ovis,a lányom 2 hónapos ölbebaba. Ha nem alszik csak cipelve van el,én nem tudok csinálni semmit,a fiam is nehezen viseli,hogy sokkal többet kell egyedül játszania.Ráadásul egyedül nem tud elaludni mellette kell lenni,így ha a kicsi este gondol egyet,hogy nem alszik,a nagyot sem tudom időben letenni,volt,hogy 10 után került ágyba. Minden nap van olyan pillanat amikot elkap a sírás és világgá futnék,de összeségében nem cserélnék senkivel, imádom őket!:) talán ha jön a jó idő könnyebb lesz. Azt már le se írom,hogy épp felvételizek,szept.-től fősuli,szóval lesz ez még így se:) kitartás!
2012. febr. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! kicsit megnyuogdtam. :)

utolsó! hogyhogy felvételizel?? mikor tanulsz?? és hogy fogod csinálni az iskolát?

2012. febr. 5. 11:17
 8/9 anonim ***** válasza:

az eredeti szakmámmal sosem voltam kibékülve, és mivel imádom a gyerekeket és van még itthon 3 évem, gondoltam kihasználom, így elkezdem az óvónőképzőt.

Levelezőn, ami 2 hetente egy egész napot jelent hétvégén, így anyu tud segíteni.

Tanulás, hááát amikor lesz egy lopott órám. Sajna segítségünk nekünk sincs, így a segítség az lesz, hogy a fiam szeptembertől ugye ovis, így szabad lesz a délelőtt, a kicsi remélhetőleg délelőtt alszik 1 órát.

Na valahogy csak lesz...:)

2012. febr. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem tudom, olvassa-e még ezt valaki valaha, de azért leírom, hogy irtó kemény volt az elmúlt 2 év, de életben vagyunk, és már sokkal könnyebb. a gyereek játszanak együtt, sokkal kevesebb a feszkó, szeretik egymást, tudok egyedül vécézni, zuhanyozni, sőt sminkelni is. :)) szóval, aki hasonló cipőben jár, mint én voltam, jelezném, hogy van még élet ezen túl. :)
2014. febr. 19. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!