Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van egy kislány /4 éves/ és...

Van egy kislány /4 éves/ és egy kisfiú /2 éves/ drága unokám! Kiegyensúlyozott családban élnek, de a pici mindig verekszik. Szegény Nővére néha váratlanul kap egy két csípést vagy egy két "odacsapást". Nem értjük miért viselkedik így a kicsi?

Figyelt kérdés
Mindkét gyereket egyformán szeretik a szülei , ha a kicsi odaüt a nagyobbnak , akkor bocsánatot kéret a lányom , de úgy látom a kisfiú nem érti miről is van szó. Már próbáltuk , hogy a kislány is ugyanazt adja vissza amit kap , de ez nem jó megoldás , mert újabb verekedést szül.A lányom következetes , nem enged meg mindent nagyon normálisan szigorú..a gyerekek korához mérten.Tanácsokat kérek ..mi lenne a megoldás.?
2012. febr. 2. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia Anya! :)

Csak vicceltem. Nekem két lányom van: 3,5 és 2 évesek, de ettől eltekintve szóról-szóra igaz.

A kicsi így próbál érvényesülni. Hiszem, hogy szép szóval, odafigyeléssel le lehet erről szoktatni. Bár nálunk a kicsi alapból ilyen természetű, a nővére meg alapból "áldozat-típus". A verekedés-szítás szerintem nem célravezető, mert abból csak az lesz, hogy előbb-utóbb maguk között lerendezik (verekedéssel) és akkor mehetek a kötszerekkel. Én mindig elmagyarázom a kicsinek, hogy ez nem volt szép dolog tőle, mert ez fáj a nővérének. Mivel fájdalmat okozott a testvérének, ezért kérjen bocsánatot és vonuljon el egy csendes sarokba elmélkedni, hogy miért nem szabad ezt csinálni. És akkor 2 percre leültetem. Utána megint megbeszéljük, hogy ezt nem szabad. És szent a béke.

2012. febr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megnő az a gyerek és megérti. Még kicsi. Meg kell fogni a kezét, ha lehet, mielőtt odaütne. S ha lehet elvonni a figyelmét előre. Mi váltja ki mégis, hoyg üssön?
2012. febr. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ..én a nagyi vagyok. Megpróbálunk mi mindent ..szinte ugyanaz a "történet" nálunk is mint önöknél.Bocsánatkérés szobába küldés ..de... nem sok eredménnyel..ránéz ő Mirikére meg néha bocsánatot is kér de látom , nem tudja miről van szó.Egyébként sokat játszunk és amikor látjuk hogy "akcióba" lépne akkor már mindenki keze védi Mirikét.A kisfiú nagyon eleven , pörgős .Az érdekes az , hogy bölcsiben meg áldott jó kisfiú. Vagy talán otthon fitogtatja az erejét?:))) Amúgy kis vasgyúró 2 éves 2 hónapos és tizenöt kg.
2012. febr. 2. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!