Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 - 3 éves gyereked is...

2.5 - 3 éves gyereked is ennyire pakolós?

Figyelt kérdés

Azt hittem elmúlik már a pakolós korszak, de még mindig kipakol mindent a szekrényből. Napi szinten ez van. Mindent megnéz, szétdobál, szétszed. A ruhásszekrényét is naponta kirámolja. Már nagyon elegem van. A játékaival is szokott játszani, de a kipakolászás jobban érdekli, a vissza már közel sem annyira.

Ha vendégségbe megyünk, ott is elkezdi 5 perc múlva mire feloldódik, és nem birok vele. Áruházban is állandóan feltúrja a ruhákat, ha elhúzom onnan csak visít. Elég ciki néha.

Nálatok is van ilyen?


2012. febr. 6. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Az en ksifiam 2 eves de nalla is ez megy kb. masfel eves kora ota es nem ugy nez ki mintha abbahagyna a kozel jovobe. Mondjuk o a ruhasszekrenyt nem pakolja ki hanem van 3-4 ures pampers pelus doboza es egyikbol pakolja a dolgokat a masikba. Ezeket a dobozokat pont erre a celra adtuk oda neki. Pl egyikbe pakolja a kisautokat, a masikba a puzzle darabokat, harmadikba az epito kockakat es neha osszekeveri oket aztan szetvallogatja es kezdi elolrol. Neha kiboritom neki a szennyest es bepakolja amosogepbe. Ha lejar a mosas akkor csakis o pakolhatja ki a gepet mert maskent vege a vilagnak. A mosogatogepet is pakolgatja. Ha eppen valami konyhai dolgom van akkor kinyitom neki a mosogato gepet,e leteszek 6-7 muanyag dobozt, fatanyert, fakanalat, muanyag talat es ezket pakolja a mosogato gepbe majd kipakolja es megint bepakolja. Akkar egy orat is elvan vele, neha en hamarabb megunom mint o. HA kimegyek vele a kertbe akkor ott a kisdomperbe vagy a kisvodorbe pakolja a koveket meg a fa darabokat. Pedig vna csuzdaja, kis hintaja, triciklije de ra sem nez. Erdekesebb pakolni. Baratnomnel a cd polcot szokta lepakolni de meg lett neki engedve termeszetesen. Ha jatszoterre megyunk nem hintazik, csuzdazik, homokozik hanem makkot meg fenyotobozt, szaraz agakat gyujt es pakolja oket a kis vodorbe es hozzuk magunkal haza. Osszel egy seta alkalmaval szedett egy halom vadgesztenyet. Ezeket mai napig pakolja fel az agyra, le az agyrol, bele az uress pamperszes dobozba. :) Vannak pakolos konzerves dobozai is (temeszetesen muanyagbol) 1-tol 10-ig vannak rajta a gyumolcsok meg benne muanyagbol az adott gyumolcs. Ezekbol is kipakolja a muanyag gyumolcsoket majd atpakolja egy masikba. Persze ha probalok vele pakolni akkor az nem jo ahogy en csinalom. Pl a gombat nem lehet a gombanak megfelelo konzerbe pakolni meg veletelnul sem. :)) Nagyon vicces de nem tudom mikor fogja mar mas is lekotni. :)
2012. febr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mintha az én lányomat írtad volna le. Eleinte nagyon idegesített, de rájöttem, ez se neki, se nekem nem jó. Most az van, hogy a szobában van egy nagy fotel, abba beraktam a ruhákat, amiket mindig kiszed, és ha onnan lepakolja, csak visszahajítom. Ami olyan, hogy összegyűrődik, és fel kell venni, azt gyorsan kivasalom, de egyébként nem foglalkozok vele. Az meg, hogy valaki meglátja, hogy mi van a fotelbe, nem érdekel, mert máskülönben az egész napom a ruhahajtogatásra menne rá.

Próbáltam már összekötni, összezárni az ajtókat, de azzal is csak magammal szúrtam ki, mert öltözés előtt, csak a macera volt azzal is.

Szóval, én inkább kivárok, előbb utóbb nem csinálja ezt.

2012. febr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Megnyugodtam, azt hittem csak az enyém ilyen, és visszafelé fejlődik.

Nálunk az a baj, hogy amit én adok neki hogy pakoljon, az nem érdekli. Volt neki is pakolós szekrénye, de biztos rájött, hogy abba nincs semmi érdekes. A makkok meg gesztenyék sem keltik fel az érdeklődését. Csak azt pakolja, amit nem lehetne. És már üzletekben is néha csúnyán néztek ránk, amikor felfordulást csinált. Már fogja a neki való kis bevásárlókosarat, amibe mindent belerak az üzletben én meg utána pakolhatok mindent vissza.

2012. febr. 6. 14:55
 4/5 anonim ***** válasza:
nem,nem csinálja,van olyan hogy nem szabad,ebben a korban a megbeszélés,a szabályozás már működik.vagyis kéne,hogy működjön.Ha szétpakolja a játékait,játék után össze is pakolja.Áruházba se vesz le semmit mert tudja,hogy nem szabad.mit nem lehet ezen megtanítani nekik?nem 1 éves gyerekről van szó,hanem 3.okosak,értelmesek.
2012. febr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Dackorszak! Van akinél erősebb van akinél gyengébb. Azt hiszed nem tanítom? És nem érti? Dehogynem, csak mégis csinálja. Lehet hogy nálad már az első fegyelmezés használ, nálunk sajnos nem.

2012. febr. 6. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!