Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig aludt a gyereked...

Meddig aludt a gyereked rácsos ágyban? Az én 2,5 éves kislányom ma kimászott belőle. Szerintem ez elég komoly jelzés, hogy ideje lecserélni.

Figyelt kérdés

Amúgy is lecseréltük volna, mert nyáron jön a tesó és övé lesz a kiságy.

Azért aludt eddig abban, mert tetőtériek a szobák és bár van rács a lépcső előtt, de így voltam nyugodtan éjjelente.


Ma meg felhúzta magát, átmászott a pelenkázóra, onnan leereszkedett és egyszer csak jön át...


2012. febr. 4. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
2,5 éves kora körül volt. Nem mászott ki, csak már szűk volt neki. Rendes egyszemélyes heverőt kapott. Leesés gátló nélkül.
2012. febr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha átmászik akkor minden képen érdemes lecserélni "sima" ágyra, mert a végén még megsérülhet amikor kimászik belőle.


Az enyém egyébként 2 éves kora előtt kapott nagylányos ágyat, mert zavarták a rácsok. Most 4.5 éves, de állítom még mindig nem tudna kimászni a rácsos ágyból :) leleményes kismanód van :)

2012. febr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak 70*140-es, kisheverővé átalakítható a rácsos ágya (nem tudott kimászni belőle, mert nagyon mély ágy), de 2 évesen elkezdtük a bölcsit, és ahogy ott hozzászokott a földre tehető normál ágyhoz, rá két napra itthon is átalakítottuk az ágyát, és kapott rá leesésgátlót. És imádja! Nem mászkál át hozzánk, reggel is mikor felkel, csak szól nekünk, hogy menjünk be hozzá. Egyedül a hétvégi itthoni alvásnál van az, hogy ha felébredt, akkor kijön magától a szobájából, és közli, hogy "fejébjedtem". :) (2 éves 4 hónapos)
2012. febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

NAgyobbik lányom 3 éves koráig. Kivehető rácsos volt, de ő kérte, hogy tegyük be a rácsokat, úgy érezte biztonságban magát.

A picinek másfél évesen már kivettük a rácsokat, ki-be tudott mászni. Azért volt jó, mert nem esett le/ki. Szerintem picinek biztonságos. Most fogjuk lecserélni 2,5 éves korában.

2012. febr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahogy stabilan el kezdett menni (1,5év), lecseréltem az ágyát gyerekágyra. Sokkal jobban alszik azóta.
2012. febr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez is egy 140x70-es átalakítható Faktum ágy.

A kislányom 100 cm magas, elég magas. Mindenesetre rendesen elképedtünk a férjemmel, mikor megjelent.

2012. febr. 4. 20:51
 7/9 anonim ***** válasza:
2,5 évesen kapott 80*160-as magas peremű ágyat (így van is, nincs is leesésgátlója :-D) Már 2 éves kora előtt ki lett véve a rácsos ágya két rúdja, úgyhogy a kimászást így oldotta meg, felül sosem próbálkozott hál istennek. Szerintem bőven itt az ideje. Ha már úgysem tartja vissza a rács, akkor a saját biztonsága érdekében csere! Egy ismerősöm kislánya így törte el valamijét. A szülei tudták, hogy ki tud mászni, de úgy voltak vele, hogy nagyon ügyes, és miért ne másszon ki, ha tud. Hát 1* nem volt szerencséje .-(
2012. febr. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én levettem a rácsot kb. 20 hósan, pár hónapig működött is a dolog, de aztán már nem akart ott aludni, akkor megengedtem, hogy nálunk aludjon el, úgyis sokszot kettesben vagyunk, a párom dolgozik késő éjszakáig. Aztán átvittem. De aztán éjjel is egyre többször átjött. Se mi, se ő nem aludtunk jól, így 2 évesen visszatettem a rácsot. Most ott alszik el újra. Én most amíg tudom kihúzom, hogy maradjon a rácsos ágyban. Ja és most megint korábban alszik el. Rács nélkül mindig kitalált valamit és akár 10-fél 11-ig is fent volt, kimászott erőszakkal, sírt nagyon, ha nem jöhetett ki. Nehéz ügy nálunk.
2012. febr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2.5 éves, és még rácsosban alszik. Már egy éve gondolkozom, hogy lecserélem, de még olyan jól alszik benne, hogy nem látom értelmét. Majd ha úgy érzem kényelmetlen lesz neki, akkor lecserélem.
2012. febr. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!