Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baranyhimlo elleni oltast...

Baranyhimlo elleni oltast mennyi idos korig lehet beadatni? Mennyibe kerul?

Figyelt kérdés
Mennyi ido alatt alakul ki a vedettseg?Oltas utan mire lehet szamitani? Akkor is jon par potty,vagy csaak laz lehet mint a tobbi oltasnal?
2012. febr. 6. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi is előtte állunk, de Én nem adatom be!! Inkább kapja el, mert ha tegyük fel megússza a bárányhimlőt és felnőtt korában esetleg terhesen (mert nekem kislányom van) kapja el akkor abba bele is halhat. Én nem akarom hogy most megússza a bárányhimlőt!!
2012. febr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor ez azt jelenti hogy nem ad eletre szolo vedettseget?Igaz azt mondjak ha volt valaki bhimlos,az se ved 100%-ra.?
2012. febr. 6. 22:00
 3/13 A kérdező kommentje:
Azert is gondolkodom nagyon, mert lanyom osszel megy oviba.Szeretnenk 1ev mulva babaprojektbe kezdeni megint, de nagyon felek hogy a picikenek baja lesz,elkapja. En mar voltam baranyhimlos.
2012. febr. 6. 22:04
 4/13 anonim ***** válasza:

9 hónapos kortól lehet, azt nem hallottam, hogy van felső határa.

Én nem adattam be neki, el is kapta, haza is hozta a 9 hónapos öccsének. Mindkettő megúszta, a pici sokkal jobban viselte, mint a nagy, pedig 3× annyi pöttye volt.


Nem tudni hogy ad-e egy életre szóló védettséget, mert az a generáció, aki először lett oltva, most nő fel. Én úgy voltam vele inkább legyen túl rajta. Nyilván ajánlgatják az oltást, hisz üzlet van benne. Régen nem volt oltás, mégis túléltük.

Egyébként hallottam már arról, hogy volt akit beoltottak, ennek ellenére elkapta, de 2-3 nap alatt túl volt rajta.


Ha a leendő picikét félted, hát ha a nagy oltás ellenére kipöttyösödik, már akkor is megfertőzheti, járvány idején meg simán haza is viheti a vírust, ha oltva van akkor is, ruháján kezén stb.


Bocsi, hogy én inkább lebeszélős választ írtam, de én alapból nem vagyok nagy oltáspárti.

2012. febr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én meg nagy oltáspárti vagyok, de bárányhimlő ellen nem hinném, hogy fogom oltatni (még csak 26 hetes várandós vagyok:)). Apuja orvos, mi oltunk, ami ellen érdemes, de ez ellen tuti nem. Ha valami rejtélyes okból nem kapná el gyermekként, (úgy néz ki kislányka lesz), akkor felnőtt korában majd megkapja az oltást.
2012. febr. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
En sem vagyok oltas parti.Es nem is a nagyok (van meg ket 1,5 eves kisfiam is)miatt aggodom igazan emiatt,bar lehet durva szovodmenye,hanem a leendo pocaklako miatt.
2012. febr. 6. 22:40
 7/13 anonim ***** válasza:
De ha te már voltál bárányhimlős, akkor nincs miért.
2012. febr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Vagy nem értem mire gondolsz, a varicella után nem leszel újra bárányhimlős. A vírus persze benned van, mint pl. herpesznél, és néha, ha legyengül az immunrendszer, akkor övsömörként jelentkezhet. De újra elkapni már nem tudod.
2012. febr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Es a pocaklako csak tolem kaphatna el?Mastol nem?Ugy ertem a nagyoktol tuti nem?
2012. febr. 6. 22:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát tőlük fix, hogy nem, ő ugyanis a pocakodban a te ellenanyagaiddal dolgozik - azaz, ha te nem tudod elkapni a kicsiktől, akkor a baba sem. Tankönyvi ritkaságként egyébként előfordul, hogy valaki kétszer lesz bárányhimlős, de tényleg borzasztó ritka, és nem hinném, hogy ezzel kalkulálni kell. De max. kérdezz meg egy infektológust, ha nagyon aggaszt, én most megkérdeztem a férjemet (bár ő neurológus), azt mondja, hogy elméletben elképzelhető, hogy csökken a védettség az évek során, de nem valószínű, hogy ez gondot fog okozni (meg azt is mondta, hogy elméletben minden lehetséges :)). Szerintem ezen ne aggódj, de mondom, max konzultálsz infektológussal.
2012. febr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!