Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy gyerek nagyon rám van kapva? Már tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Bölcsis gondozó vagyok, amit nagyon szeretek, imádom a gyerekeket és ők is engem. Az egyik túlságosan is. Ha kimegyek egyből üvölt utánam, nem megy oda máshoz, nem eszik mással, ha nem vagyok a közelébe ordít. Mit kéne csinálni vele? A szülei után nem sír amúgy soha, csak utánam.

Nekem még nincs gyerekem, remélem, hogy tapasztalt anyukák tudnak segíten.


2012. febr. 10. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy ilyen kisgyermek kisfiam csoportjába is van. Ha a gondozónénije kimegy, azonnal sír. Szerintem nincs ezzel gond, majd megszokja, hogy nem mindég vagy ott. Mióta van a kezed alatt?
2012. febr. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1 hónapja, és 2 hete van így rámkapva. Pedig már alig foglalkozok vele, csak én etetem, mert mással nem hajlandó, csak ordít és öklendezi ki a kaját. Meg mikor alszanak is ottvagyok, mert ha nem akkor sír és felébreszti a többit. Persze a koleganőknek nem tetszik a dolog, meg engem is zavar, hogy állandóan sír, meg őt is sajnálom.
2012. febr. 10. 19:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem akarok kötekedni, de egy bölcsődei gondozónak is kell lennie iskolai végzettségének. Az óvónő sem kérdezi meg, hogy mit csináljon a problémás gyerekkel. Talán inkább a bölcsőde vezetőjétől kéne tanácsot kérned.
2012. febr. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 20:10-es, a kérdező tanácstalan és ezért a segítségünket kéri, nem a kioktatásodat. Én speciell boldog leszek, ha ilyen lelkiismeretes gondózónéni kezébe kerül egyszer majd a gyerekem, aki még a munkaidő után is próbál utanánajárni a megoldásnak. És hidd el, az óvónénik is gyakran tanácstalanok.

Kedves kérdező, én azért figyelnék a családra, felettébb érdekesnek tartom, hogy utánad sír, a szülők után pedig nem. Nem tudom, mit tegyél, de kívánom, hogy hamar oldódjon meg a helyzet.

2012. febr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon bonyolult helyzet. Egyrészt van egy kisgyerek, akinek a bölcsiben te vagy az egyetlen biztos pont, te nyújtod számára a biztonságot. Másrészt neked ez a munkahelyed, nyilván nem azt csinálsz, amit akarsz.

Én megpróbálnék a kolleganőkkel egyeztetve a lehető legtöbb figyelmet és időt fordítani a picire. Nyilván mindenkinek az az érdeke, hogy a kisgyerek beilleszkedjen és jól érezze magát. Valamiért téged választott pótanyunak. Előbb-utóbb remélhetőleg enyhül a ragaszkodása, és másoktól is elfogadja a gondoskodást. De addig is szerintem kegyetlenség lenne hátat fordítani neki.

2012. febr. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sose sírt a mamája után? Nem is tudom, elhamarkodott így véleményt mondani, de lehet, hogy nem kötődik úgy a szüleihez, mint kéne, és ezt veled próbálja pótolni? Vagy nem számíthat úgy a szüleire, ahogy kéne, és fél, hogy te is eltűnsz, elveszít téged...
2012. febr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Eleinte sírt az anyukája után, mióta ennyire ragaszkodik hozzám, azóta nem, örül reggel mikor meglát engem. Nem hiszem, hogy gond lenne otthon, nagyon rendesnek tűnnek a szülei, a gyerek is nagyon okos, látszik, hogy sokat foglalkoztak vele, sokmindent tud.
2012. febr. 11. 18:31
 8/8 A kérdező kommentje:

A baj a kolleganőkkel is van, nem úgy foglalkoznak vele, ahogy kéne. Ha sír utánam, egyik se vígasztalja meg, nem próbálnak vele barátkozni, beszélgetni, csak rászólnak(vagy rákiabálnak), hogy hallgasson. Nekem meg mindig mondják, hogy ne foglalkozzak vele, de egyszerűen képtelen vagyok hagyni, hogy sírjon egész nap, meg ne egyen semmit, mert nem én etetem.

A legjobb megoldás tudom, hogy az lenne, hogy mások is szerettessék meg magukat vele, hogy ne én legyek neki az egyetlen pozitív dolog a bölcsiben, de sajnos nem mindenki gondolja úgy.

2012. febr. 11. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!