Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A cérna-giliszta elkapható?...

A cérna-giliszta elkapható? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
5 hete szedünk gyógyszert és kenjük a popsijukat. Valószínűleg elkaptam, mert három napja én is viszketek és fáj is. Milyen orvoshoz mentetek vele? Van valakinek valami házi praktikája? Nagyon messze van a háziorvosunk, nem tudok elmenni hozzá.
2012. febr. 13. 07:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos el lehet kapni illetve úgy is fogalmaznék csoda ha Ti nem kapjátok el.Ez nem szégyen szinte minden gyermek keresztül megy ezen a közösségbe vagy ha vendég gyermek jön a játékokon keresztül a petéket amik a popsi viszketéséből a köröm alá kerülnek mindenhová szétszóródnak.Nagyon nehéz kiirtani,mindenképpen kezelni kell többnyire a vermox tablettát írják fel.Csak úgy hatásos ha a kúrát az egész család csinálja mert körbefertőzés szokott lenni.Ez azonban kevés mert ehhez még az is szükséges hogy mindent ,de mindent az égadta világon lefertőtlenítsél.A törölközőt naponta cseréld mindannyiotoknak és a lepedőt is érdemes.Többnyire sajnos éjjel vakarózik az ember álmába és akkor hullanak a peték.A játékokat és olyan dolgokat amiket fogdosnak a gyerekek érdemes fertőtleníteni.Nem könnyű,de rá kell szánni az időt.Ha utána olvasol,azért nem kell annyira megijedni nagy bajotok nem lesz de álmatlanságot idegességet stb is okozhat ha nincs kezelve.Sokszor olyan mintha magától elmúlna de aztán jelentkezik x hét múlva.Természetes gyógymód a fokhagyma!Utálják és elpusztulnak tőle de az is egy hosszú kúra mert a peték sajnos érnek és nem csak a cérnagilisztát kell kiirtani.Én tapasztalatból írom mert sajnos többször belekerültünk két gyermekem van voltunk oviban és suliban is cérnásak,a párom és én is elkaptuk.Rém kellemetlen.Amúgy ez olyan mint a tetű ha közösségbe járnak elkapható.És semmi köze az otthoni higiéniához mert én is tisztaság és rendmániás vagyok.Még a fahéj is jó de mondom tabletta nélkül nem fog menni.Gyógyulást és kitartást
2012. febr. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én az első hozzászóló vagyok.Simán körzeti orvoshoz és gyermekorvoshoz érdemes menni.Mivel kenitek a popsit és miért? Erről nem olvastam és nem is tapasztaltam hogy kellene.És hogy fáj?Ez is ismeretlen.?A kivakargatástól?Te úgy tudsz még segíteni magadon mert többnyire amikor este megy pihenni az ember akkor kezdenek ők elindulni ha egy lavorba teszel vizet kellemes meleget és széthúzod a popsid szépen kipotyognak!Legalább azoktól megszabadulsz akik lerakják a petét.Meg magadnak a zuhannyal tudsz beöntést csinálni többször és így elég jól megtudsz tőle szabadulni.Én ezekkel próbálkoztam.De mondom a gyerekek tovább fertőznek....
2012. febr. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy írtál. Vermox tablettát szednek a lányok és gyógyszertári kevert kenőcsöt kaptunk. nekik már semmi panaszuk, most vesszük be a hatodik szem gyógyszert. Nekem viszont most jelentkezett három napja, de nem egyszerű a helyzetünk, mert az állandó lakcímünktől 210 km-re élünk most, édesanyáméknál. Szóval, most elég nehézkes visszamennem a háziorvosunkhoz. Utánaolvastam, és úgy tűnik mindenképpen el kell mennem orvoshoz. Még egyszer köszönöm a segítséget, szép napot :)).
2012. febr. 13. 09:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Tuti van nálatok is ügyelet, az is ellát, és ha van beteg kártyád bármelyik településen, bármelyik orvost felkeresheted rendelési időben is! Ha nyaralni lennétek és pl. leforráznád magad is ott mennél dokihoz ahol épp vagy. Mondjuk anyukád dokiját nem keresheted meg? Vagy a lányaidat ellátó dokit?
2012. febr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!