Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Direkt elvinnétek a gyereketek...

Direkt elvinnétek a gyereketeket olyan helyre ahol bárányhimlős beteg (konkrétan felnőtt családtag) van, hogy direkt elkapják még gyerek korban? Legyenek túl rajta. Felnőtt korban állítólag veszélyesebb.

Figyelt kérdés
2012. febr. 13. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Én tuti nem!Aki pedig igen az elég Normálatlan!Ugy is elkapja a bárányhimlőt a legtöbb gyerek az oviban vagy a suliban!

Ki viszi direkt a gyerekét beteg emberhez?

Igaz ez nem te vagy?Csak egy barátnőd vagy rokonod csinál ilyet!?

2012. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Attól függ hány éves. Egy 4-5 évest már lehet elvinnék, de egy 2-3 évest nem.
2012. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég nekünk is uez a dilemma állt elő, végül nem tettünk semmit. Bár gyermekünk még csak 2 éves, ezért sem.

Ha netet olvasol, mindenhol azt írják, hogy oltasd a gyereked, mert az kevésbé veszélyes, mintha elkapná. Hát nem tudom, nem vagyok rajongója az oltásoknak, amíg egészséges, stramm a gyerekem. Meg a gyógyszergyárak reklámja és profithajszolása is hozzátartozik az igazsághoz. Emellett pedig (bár lehet h tévedek) az oltás nem ad életre szóló védettséget. Így amellett maradtunk, hogy majd ovis korában reméljük átesik rajta.

2012. febr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Eszemben sincs. Majd ha elkapja, elkapja, ha nem, akkor nem. Anyósom mániája volt ez, mesélte hogy ő mindig bárányhimlős gyerekeket keresett a lakótelepen, hogy vihesse a fiúkat közéjük, hát én elröhögtem magam :) Mondtam, hogy én nem csinálnám direkt, majd bölcsi, ovi, stb. elkapja, ha nem, akkor meg ez van. Nem halálos betegség, hogy ennyire rettegni kelljen tőle, hogy direkt betegek közé vinni. Nem bírnám nézni, ha lázas, szenved, viszket, nem vakarhatja, és tudom, MIATTAM történt. Ha már megtörténik, ne én legyek az oka...
2012. febr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


3 gyerkőcöm van! Én nem szeretném elvinni! De van aki azzal nyaggat, hogy jobb ha most elkapják! A két nagy kapott még annó védőoltást, de csak akkor mondta meg a gyerekorvos, hogy ettől még ugyan úgy elkaphatják amikor már beadta az oltásokat.( A pénzről szólt az egész!) A kicsi nem kapott, de szerintem neki nem is adatom be! Ráadásul a beadott oltások után rá kb 1 évre hangoztatták, hogy 1 oltás mégsem elég kell még egy. Ezek után nem sok bizodalmam van a védőoltásokban. Úgy gondolom, hogy ha úgy van akkor majd az oviban úgy is elkapják...

2012. febr. 13. 13:13
 6/12 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy most olvastam jobban utána, hogy elég súlyos tünetei, és szövődményei is lehetnek, ráadásul egy családban ha elkezdi az első, akkor mondjuk a harmadikon már agresszívabban jön majd ki.
2012. febr. 13. 13:15
 7/12 anonim ***** válasza:

bocs az offért. az otlásról: elkapja akkor is a baba, csak enyhébb lefolyással, szövődményektől mentesen. én is befogom jövőhónapban adatni. igaz nem olcsó, 16ezer a két oltás, de remélhetőleg tényleg hamar átmegy rajta.ráadásul azért is mert korán, 2 évesen megy közösségbe azaz bölcsibe. ráadásul koraszülött baba.

de csak azért nem vinném bárányhimlőshöz hogy elkapja.

2012. febr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
NEEEEM! Inkább oltasd be!
2012. febr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
NEM szabad!Mi mikor himlősek voltunk, egy anyuka akarta,eljönnek hozzánk.A doki azt mondta, nem szabad kísérteni a sorsot.Ha jönni kell,legyen úgy, de dirrekt ilyennek kitenni a gyereket nem szabad.Az egyik kisfiam 5 pöttyel,végig vidáman küzdötte a himlőt le.A másik pont 2 hétre rá kijött rajta,1millió pötty,magas láz.Mindkét szemében himlő!5-és 6 db! Naponta vittük,himlősen szemészek nézték szaruhártyát,kötőhártyát,nem ment -e rá a szemére.Az nem túl kellemes,le kellett volna onnét szedni.Ilyenkor gyenge az immunjuk,rászedett a himlőre egy náthát,abból még 2 hétig kezeltük,mert sokkal aktívabban élte meg még azt is.Durva hónapunk volt!
2012. febr. 15. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én is úgy gondolom, hogy ne kisértsük az Urat!

2012. febr. 15. 08:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!