Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Farsangi jelmezt hogyan...

Farsangi jelmezt hogyan készítetek? Vagy valaki vesz? Mi volt a gyermeketek a farsangon?

Figyelt kérdés
Én mindenképpen készíteni szeretnék(idén még nem kell, csak foglalkozom a témával), de nincs szerintem valami jó kézügyességem. De nincs annál jobb, mikor az anya maga készíti. Leírnátok, ki, hogyan készítette? Hogy beinduljon a fantáziám. Még kezdő vagyok, 1 éves a fiam.:)
2012. febr. 14. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:

nalunk elso farsangkor meno mano volt. manósapi, zöld rovidgatya, zöld body felé menő manós póló, meg napszemuveg (ez utobbihoz o ragaszkodott :D) ekkor volt 2 eves, a jatszohazban harmadik lett :D


iden professzorbacsi/doktorbacsi lett, egy nala nagyobb ing ujjat vagtam le, es szegtem be, a zsebébe macis ragtapaszt, meg mas orvosi eszkozok kerultek (nurofenes "pumpa", gezvago "ollo"), a nyakaba sztetoszkóp volt (kb az elso ot percben). ebben a minioviba mentunk. (apa szerint kellett volna egy piros kereszt az ingre, de egyreszt igy utana is hasznaljuk, masreszt a professzorok ingen nincs piros kereszt).


volt aki túró rudi volt (feher polo-gatyón nagy piros pottyok, meg felirat)..


en tamogattam volna, ha bob mester akar lenni, mert sisak van, kockas ing meg kantarosgatyo, meg furesz, jo egyszeru, de a fiam egyszeruen kinott (?) a bob mesterbol. most a tuzolto meg a slager, az sem nehez..


(egyebkent a jatszohazban ahol voltunk farsangon, 50 gyerekbol 30 klón volt (star wars), ami vicces. a fiam "jelmezet" is azert dijaztak, mert kezzel keszult, latszott rajta, hogy nem vett, es ez tok jo, hogy az ilyeneket neztek)


ha nagyobb lesz, egyebkent konnyebb lesz, egyreszt, mert mondja, masreszt mert jobban fogja "tűrni" a jelmezt. szerintem az elso 3 evben inkabb a szulonek szamit..

(bar a fiam azota jobban szeret oviba jarni, hogy felfedezte, hogy ott is van orvosi taska meg keszlet (itthon nincs, kolcsonkertem az orvosi cuccokat), igy mintha szivesebben menne be.. vagy nem tudom van e osszefugges, lehet, hogy csak en akarom belelatni, mindenesetre szokta mondani, hogy jatszott vele (most all beszoktatas alatt)

2012. febr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy évesen még hol szeretnéd beöltöztetni a gyerkőcöt? :o) Mi jártunk baba-mama klubba, akkor volt 1 év 3 hónapos a fiam, nem öltöztek be az ilyenkorúak. Max ha van barna nadrág-felső, lehet maci, vagy a nagyobbak akkor nyuszik voltak fehér harisnya, fehér felsővel.


Most bölcsis farsangra készülünk, két éves 3 hónapos a fiam, és még most sem akartam beöltöztetni, mert azt sem tudja, mit jelent. Kérdezem tőle mi szeretne lenni, csak néz, mint borjú az újkapura. De mivel a többiek is beöltöznek, mondjuk lányoknál szerintem sokkal egyszerűbb, ezért ezt találtam, ezt fogom megcsinálni:


[link]


Gondoltam még a sima csillag-ra, esetleg a fiadnak csinálhatsz fejdíszt, amire egy nagy csilaggot teszel papírból, és ha van sötétkék felsője, akkor arra is ragaszthatsz papírcsillagokat. Én még erre gondoltam, de párom szerint jobb a varázsló. Még hogy kivitelezem nem tudom, mert én sem vagyok az a kreatív hobbyzó.


De amit a boltban lehet kapni jelmzeket.... egyrészt ilyen kicsi nincs is, másrészt meg a cowboy, batman, pókember és társaira) még jócskán ráér....

Jó készülődést!!! :o)

2012. febr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Írom is az elején, hogy idén még nem öltözünk be, csak érdekel a téma. 15 hós a fiam, egyelőre szóba sem jöhetne. Majd jövőre a bölcsiben. Csak érdekel a téma, mert úgy érzem, ebben nem vagyok elég kreatív, s ha oda kerülünk, nem akarok beégni.:))))

2012. febr. 14. 10:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Tulipán volt a lányom, anyukám készítette a jelmezt.

Zöld egyberuha (kötényruha), a feje volt a virág, tépőzáras, arca kilóg, körbe felfele a szirmok, ez piros anyagból kikeményítve (fríz-zel vagy mi a neve). Tök cuki volt szerintem :)

2012. febr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, én nem készítettem. Eszem ágában sincs, nálunk holnap lesz a farsang a bölcsiben. A fiam 2 és fél, a lányom most 9 hós és még dolgozom is, dehogy varrok én. Rühellek varrni egyébként is. Viszont találtam egy nagyon ügyes anyukát a vaterán, szuper jelmezeket varr, ő meg ebből egészíti ki a gyedet. Szóval mindenki nyer vele. A fiam katica lesz.
2012. febr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!