Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányom nem fogad...

2 éves kislányom nem fogad szót, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Elég akaratos,és néha hisztis is.Sajnos elég sokat szétpakol,pl.a szekrényből kiszedi a ruhákat,a fiókokból a zoknikat,bugyikat,szétdobálja,a dvdket kiszedi a tokból,szőnyeget felhajtja állandóan.Ha mondom,hogy pakolni,néha segít is,de már kezd elegem lenni.hogy a ház egy csatatér.Ja,és a másik,a teát a csőrősből,folyamatosan kiönti az ágyra,és hiába mondom nem szabad,csak nevet.Volt hogy 1000 szer elmondtam neki,hogy nem szép dolog meg ilyenek,de volt,hogy egy picit rácsaptam már a kezére is,de semmi.Volt hogy sírr,volt,hogy nevetett tovább.Mit csináljak,hogy ne legyen rosszabb??
2012. febr. 14. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Vezesd be a büntetést. Kérd meg 2x szépen, hogy csináljon meg valamit, vagy éppen ne csináljon valamit. Ha nem tezi megakkor állítsd, vagy ültesd be egy sarokba 1 percre. Hátha ez által majd jobban szót fogad. Az én lányom 2 éves 3 hónapos, nála beválik.
2012. febr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan ráüthetsz a popsijára is. Nem kell ettől tartani. A gyerekek fegyelmezéséhez hozzátartozik a fizikai fenyítés is. De ennek nem kell erősnek és fájdalmasnak lennie.
2012. febr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A pakolásra nincs ötletem, esetleg készíts össze egy kartondobozt, amibe felnőtt, de nem veszélyes kacatok vannak, pl. zseblámpa, régi távirányító, cellux, üres dvd tok, színes reklám újság és ha látod hogy pakolásra csábulna, add neki oda. Időnként cseréld a benne levő dolgokat. Ha látod, hogy rosszaságra készül, vagy el is kezdte, tereld el a figyelmét, nézzetek ki az ablakon, adj neki egy üres pénztárcát, régi névjegykártyákkal, vagy ha nem tudsz odakapni mert épp főzöl, tedd az etetőszékébe, adj neki papírt, ceruzát, vagy zöldségpucolásnál add neki oda amit megpucoltál, tegye be a tálba, vagy rakd elé a pucolt zöldség héját egy műanyag edénnyel, hogy tegye bele, adj neki fakanalat hozzá, mintha ő is főzne.

A csőröst meg szerintem ne ad neki oda, legyen a konyhába, ha szomjas ott megkapja, majd tedd el.

2012. febr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is inkább a büntetést javasolnám, max annyi percig lehet büntiben, ahány éves.Ha abbahagyja a sírást( mert az én kislányom általában sír, ha büntibe kerül) meg kell mondani neki, hogy ez miért történt, és mindig kérjen bocsánatot !!Természetesen békülés..utána mehet tovább minden!!:-)Ha 1 nap 20* megy büntibe, akkor 20*, de egy idő után, már figyelni fog rá, hogy mit szabad és mit nem!

Nálunk működik, mert egyre ritkábban kell alkalmaznom!Elég csak annyit kérdezni tőle, hogy akar-e menni a büntibe...ő mondja, hogy nem...és ügyesen szót fogad!:-))

Remélem tudtam segíteni!:-)

2012. febr. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lelki szemeim előtt látom a kislányom. Ő is 2 éves, de biztos, hogy megbolondulnék, ha mindennap ezt csinálná:)

Nehéz, talán már egy kicsit késő is, sajnos rögtön az elején kellett volna eldöntened, hogy mit engedsz neki és mit nem. Gondolom megtanulta és hozzászokott, hogy mindent kiszedhet és szétpakolhat. Sajnos az anyukák hajlamosak ezt hagyni, mert amikor 8-10 hónaposan ezt elkezdik, akkor még olyan aranyosak, ezért hagyják. De ehhez hamar hozzászokik a gyerek, azt hiszi ez a természetes és most nem érti, hogy 1 év elteltével miért nem szabad.

Ha kellő elhatározás van benned és tudod vállalni a következetességet ami azt jelenti, hogy mostantól kezdve egyik szekrénybe sem nyúlhat bele, csak mondjuk abba az egybe amit külön neki rendezel át, akkor hajrá. De ehhez tartanod is kell magad, mert ha csak 1x is engeded, kezdődik minden előröl. Következetesen vissza kell hajtani a szőnyeget, lesúlyozni egy fotellel, stb. A szekrényajtókat bekötni, mindent el kell zárni és hozzá fog szokni, hogy nem szabad.

Az innivalót ahogy egy előttem szóló írta, a konyhában kell tartani.

A lányom is erősen pakolós fajta volt, de a szekrényekről hamar leszoktattam, most elől van a táskája amiben az ő dolgai vannak ha elmegyünk. Pelus, váltóruha, stb. Azt pakolja ki-be mindig, ezt megengedem, aztán van egy konyhai fiókja ahol a műanyagok vannak, azt is rendezgetheti és ennyi. Ezen kívül csak a saját játékait, de azokat is 1-2 óra múlva el kell pakolnia, ha már nem használja.

Barátnőm szerint nálunk vasfegyelem van ( persze ez közel sem igaz), normális határok között élünk. Ha hozzájuk megyünk látogatóba, mindenhol a bugyik zoknik játékok szanaszét a nappaliban, a polcon is bugyi, cipő, soha nem találnak semmit, mert a két gyerek örökké rámol. Mit mondjak, nem túl szép látvány a bugyikat kerülgetni, még ha tiszták, akkor sem.

2012. febr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

De nem értem miért van ez,mert eddig nem volt ennyire rossz a helyzet.Amikor kisebb volt,és kezdett pakolni,mondtam,hogy nem szabad,volt hogy érette ,volt,hogy nem,egy idő után amikor szóltam,ő is mondtam nem nem és pakolt tovább.De most vagy 2 hete,szőnyeget állandóan fel,a játékos dobozából minden játék ki,és néha beleül a dobozba,ezzel nem is lenne gond.Csak,hogy széttépi a mesekönyveket,van letéve ,ilyen habtapi szivacs,betős,azt is szétszedi,betúket kinyomkodja stb.És már nagyon de nagyon unom.Nem is tudom mi válthatta ki,bölcsibe nem jár,más gyerekekhez nem nagyon járunk.Néha ha szólok,hogy na pakolás,szépen el kezdi,de legtöbbször,csak vandálkodik.Ja,és 2 percet nem bír megülni egy helyben,ugrál az ágyon,felmászik mindenre,nagyon tanácstalan vagyok.Ha rászólok egy kicsit eréjesebben csak sír.Kiabálni nem akarok,mert nincs értelem,de ez nem mehet így!

2012. febr. 14. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!