Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 2 és fél éves, és...

Kislányom 2 és fél éves, és még mindig pelenkás. Kétségbe vagyok esve, mert nem hajlandó bilizni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2011. dec. 26. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem azzal nyugtatott a védőnő,hogy tavasszal könnyebb lesz próbálkozni a leszoktatásról ha addigra nem fog magától.....hát tavasszal már 3 éves lesz :S Mondjuk az biztos,ha ő picit se hajlandó a dologra akkor hiába erőlködik az ember.
2011. dec. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az Én kisfiam 1 hónap múlva tölti a hármat és már ott tartottunk, hogy egy alkalommal önállóan kiment és mindent a vécébe intézett. Na azóta sem hajlandó, pedig rendesen megdicsértük.

Vécézés?

Mindenkinek más módszer válik be!

Igazából ez kicsit kevés amit írtál, mert így nem lehet tudni, hogy mivel próbálkoztatok már.

Egyébként az Én gyerkőm 1-2 alkalommal bilizett és ezután sikítófrászt kapott tőle, majd nagy szünet következett és az Elmo film hatására ment vécére.

Lehet azért, mert nagy növésű és kényelmetlen volt a bili?

Ki tudja mi jár a fejecskéjükben?

Elvileg még ,,ráér" a lánykád, mert három éves kortól várható el a szobatisztaság, de ezt csak halkan jegyzem meg, mert a másfél és két éves szobatiszta gyerekek anyukái elharapják a torkomat.

Próbálhatsz olyat, hogy vele nagyjából egy korú kislány mutassa meg neki a vécézést, mert volt akinél ez vált be.

Ha engeded tévézni, akkor a ,,Felejtsd el a pelust Elmo" is nagyon jól elmagyarázza a gyerekek nyelvén, hogy miről szól a szobatisztaság.

Egyébként pont nyáron mesélte egy anyuka, hogy náluk minden ,,trükk" hatástalan volt és a lánykája a 3. szülinapja előtt 2 héttel kezdett vécére járni teljesen saját elhatározásából:)

Szerintem egyszerűen éretlen még és ha a visszatartás képessége nem alakult ki, akkor szegénykém nem is fogja érteni hogy miről van szó!

Itt egy anyuka sztorija, aki priviben is írt, mert Én is be voltam tojva.

Ne keseredj el, mert a szobatisztaság késhet néhány hónapot, de attól még lehet okos, értelmes a kislánykád!

Itt a sztori: [link]

2011. dec. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat ! Hát bilivel (zenélő, egyszer belepisilt, és az nagyon tetszett neki) meg vécével is próbálkoztunk, de szerintem sem érett még rá. Csak engem is állandóan azzal piszkálnak, hogy ilyen korú kislánynak már bilibe kellene pisilni, és ez annyira zavar, mintha az én gyerekem valami fogyatékos lenne, pedig amúgy aranyos értelmes kislány. Na jó, akkor majd tavasszal próbálkozom, addig békén hagyom szegényt.
2011. dec. 26. 19:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Engem is folyton piszkáltak, de nem érdekelt. A lányom 2,5 évesen, a fiam 2 év 9 hónaposan lett magától szobatiszta. Nem kellett szoktatgatni se, balesetek se igen voltak, ha megérnek rá könnyebben megy.
2011. dec. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Annyi kérdést tettek már fel ezzel kapcsolatban... 3 éves korig egyáltalán nem gáz, ha pelusos a pici. Ne foglalkozz azzal, mások mit mondanak. A gyereked lelkével törődj, ne másokéval. Ha neki ez még nagy változás, várj vele. Úgyis rájön magától is, hogy kényelmesebb, ha nem izzad bele a popsija majd a melegben, és nem szorítja a kis pociját. Sok sikert tavasszal!
2011. dec. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Várj amíg meleg lesz, akkor biztos könnyebben leszokik a pelenkáról, hiszen kevesebb ruha kell rá. 2,5 évesen még semmiről nincs lekésve.
2011. dec. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat, és Kellemes Ünnepeket !
2011. dec. 27. 08:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Barátnőm kislánya már majdnem betöltötte a hármat, egyáltalán nem mutatott hajlandóságot a szobatisztaságra. Aztán egyik napról a másikra teljesen az lett, még éjjelre is.

Ha megérik rá, megcsinálja, addig meg akár fejen is állhatsz, nem fogja és nincs is értelme erőltetni.

Az én lányom két és fél volt, amikor eldobta - szintén egyik napról a másikra - a pelenkát. Viszont éjjelre neki még mindig kell, pedig elmúlt 3 éves. Nem izgatom magam rajta, egyszer el fogja dobni ő is.

2011. dec. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!