Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire fog hasonlítani a...

Mennyire fog hasonlítani a második baba az elsőre (természetre)? Nagy dilemmám merjek e 2. gyereket vállalni? Ti mit tennétek? Aki hasonló cipőben van/volt mit tanácsol?

Figyelt kérdés

A lányommal rémes csecsemőkort éltünk át! Reggeltől estig sírás,nem alvás,egész nap ölben levés,hasfájás stb... Orvostól-orvosig jártunk,persze sehol nem találtak semmit! Segítségem soha nem volt,minden ismerősöm messze lakik,a család is. Később sem lett sokkal jobb a helyzet,mert most is nagyon rossz alvó,és nagyon eleven,1perc pihenő nincs mellette. Szóval pár hónap után zombiként éltem,és csak a "túlélésért harcoltam". Akkor azt mondtam soha többé gyerek! De mindig is arra vágytam hogy több gyerekem legyen.

A lányom most 3éves,és pár hónapja "lenyugodott". Beszéltünk a párommal a testvérkéről,de nagyon tartok tőle! Nem tudnám még egyszer végigcsinálni azt amit a lányommal,fele annyi türelmem nem lenne mint akkor volt! Tuti a zárt osztályon kötnék ki!



2012. febr. 15. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Tipiuks többemberes, mint az én lányom.


Szerintem - remélem -semmi garancia nincs rá, hogy a következő is ilyen természetű lesz :)


Anyósomnak pl az első gyereke volt többemberes, a férjem meg töknyugis második. ;) vágjatok bele, nem kell aggódni, a természet mindig az egyensúlyra törekszik!

2012. febr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sógoréknál az első iszonyat volt, de komolyan, úgyhogy vártak a másodikkal 5,5 évet, a kislány meg maga a tökély, az anyja mondja is sűrűn, hogy érthetetlen, miért van ekkora különbség,mert mindent ugyanigy próbált csinálni az elsőnél is,mint a másodiknál, mégis az első, mint egy kis dilinyós (pedig ha értelmes gyereket látnál:), a kisbaba, 9 hónapos már, maga a megtestesült nyugalom: vas gyomor, mindent eszik, alszik, egy nyikkanás még nem jött ki belőle, egyedül játszik, a mozgásfejlődése előrébb van, pedig semmit nem tesznek érte a szülők, két foggal a töltöttkáposztát sem veti meg. A bátyus sosem evett, most sem, tiszta borzalom,amilyen vékony, állandóan ordított, mindig hurcolták, ha nem a hasától, akkor a fogától, sosem aludt, 8 hós kora óta nem aludt nappal egyetlen percet sem, reggel felkelt és este tizig nyomta már egy évesen is..... szóval a 2. Isten Áldása lett:)
2012. febr. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A lányom szerencsére jó evő,ezzel soha nem volt probléma. Nagy is,sokkal nagyobb mint a kortársai. Okos,ügyes,nagyon hamar tanul,mindent nagyon hamar kezdett csinálni. Alig 10hónaposan már önállóan járt.

Csak azzal a rengeteg energiával ami benne van senki nem tud lépést tartani! Állandóan fel van pörögve,mint ha lemaradna valamiről ha leül 1percre!

2012. febr. 15. 16:46
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem eg es fold a ket gyerekem, bar egyik se aludt ejszaka, de a pici feleannyi figyelmet igenyel mint a nagy, sokkal nyugodtabb, mindent szeret amit csinalok vele, oltozkodes, pelenkazas, furdes, szoval egy alombaba, folyton vigyorog, es csak akkor sir, ha almos vagy ehes.
2012. febr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet valami abban, hogy a természet egyensúlyra törekszik. Nekem a nagyobb fiam egy angyal. Csecsemőnek is az volt. Azt hittem minden gyerek ilyen, bátran vállaltuk a kistesót. Na, vele nem egyszerű. Hasfájós, zsörtölődő, állandóan foglakozni kell vele, kora délutántól estig ordít. De nem bántam meg egy percre sem, hogy vállaltuk, imádom!:)
2012. febr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!